Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BLOG Zuzana Kollárová

Fico s panenkou v kuchyni a záchranná akcia Andreja Hrnčiara v parlamente

09.12.2016 | Zuzana Kollárová

Panenka stojí presne rovnako ako vlani po zlacnení, tvrdí premiér. A my hovoríme, že dnes sa kradne oveľa viac ako takto pred rokom

 • Tlačiť
 • 1

Nie, nepomýlili ste si masmédium, keď čítate tento titulok. Nejdeme škandalizovať nášho premiéra za to, s akou panenkou a kde sa stretáva. Keď vidíte reálneho Roberta Fica v kuchyni, ide naozaj o kuchyňu. Nie však tú jeho, do nej ešte média nepustil, ale vládnu. V premiérových rukách vidíte fotografiu s kúskom naozajstného dobrého bravčového mäsa.

Robert Fico už je, zdá sa, po výbuchu zlosti spôsobenej kauzou predraženej oslavy nášho loga k predsedníctvu v Rade EÚ (v hlavnej úlohe s ministrom zahraničia Lajčákom), v poriadku. Natočil video o cenách bravčovej panenky a pridal ho na svoju facebookovú fanpage. Video uvádza ako „kauza bravčová panenka“.

Kritizuje v ňom denník Plus jeden deň a obviňuje ho z klamstva a z toho, že chce takto medzi verejnosťou šíriť blbú náladu pred Vianocami.

Celkom dobrý nápad. Asi je to výsledok jeho nového poradného mediálneho tímu.

Fico pripomína, že denník šíri informácie, ako brutálne zdraželi potraviny napriek tomu, že 1. januára 2016 sme pristúpili k zníženiu DPH na vybraný okruh potravín.

Na webe denníka Plus jeden deň pluska.sk bol uverejnený článok s titulkom „Kto klame - štatistiky či cenovky v obchodoch? Hľadali sme Ficovu panenku za 6,60 eura.“

V článku sa píše, že redaktori denníka mali zistiť, napriek oficiálnym informáciám o celoročnom znižovaní cien, že viaceré často kupované potraviny sú v súčasnosti drahšie ako minulý rok. Článok ilustrovali cenami panenky. Redakcia si spravila prieskum v maloobchodných prevádzkach po celom Slovensku a cenu nižšiu ako 6,60 eura našli len v jednom prešovskom obchode. Ten potvrdil, že bravčové mäso dováža zo susedného Poľska.

Iniciatívy sa potom chopil premiér. Poslal pracovníkov na vlastný prieskum do predajní. Namiesto toho, aby pracovali na tom, za čo ich daňovníci platia. A práve výsledok prieskumu oznámil premiér vo videu natočenom vo vládnej kuchynke.

A čo zistili vládni úradníci? „Moji kolegovia dnes priamo na mieste odfotili aktuálnu cenovku, a samozrejme, panenka stojí presne rovnako ako vlani po zlacnení, dokonca v inom obchode sme našli ešte lacnejšiu. Samozrejme, že v niektorých obchodoch nájdete aj drahšie panenky, lebo ako som už uviedol, na cenu môže mať vplyv mnoho individuálnych faktorov. Ale takto manipulovať verejnou mienkou je neslýchané.“ Rozhorčil sa premiér na facebooku. Inak, je celkom dobrý herec. Neplatí to však o každom jeho mediálnom výstupe.

Rovnako dobrý nápad mali včera poslanci OĽaNO. Posledný deň rokovania parlamentu v tomto roku rozdali svojim kolegom darček. Na lavice im položili knihu Vlastnou hlavou s podtitulom „Ako predal Fico krajinu oligarchom“, ktorej autorom je redaktor portálu Aktuality.sk Marek Vagovič.

Knihu položili aj na stôl za hlavným rečníckym pultom. Keď premiér o 14. hodine prišiel do parlamentu odpovedať na otázky poslancov v rámci hodiny otázok Andrej Hrnčiar túto patáliu zachraňoval a knihu zo stola zobral.

Hlavnou postavou knihy je Fico, svojim poslancom by mohol tento darček aj vlastnoručne podpísať. Keď si knihu prečíta. Alebo ju ani čítať nemusí?

Pekné Vianoce, pán premiér

 • Tlačiť
 • 1

Zuzana Kollárová

Zuzana Kollárová
 • Počet článkov: 38
 • Priemerná čítanosť: 4672
 • Priemerná diskutovanosť: 8
 • RSS blogu

O blogu

Redaktorka eTRENDU.

Zuzana Kollárová

Zuzana Kollárová
 • Počet článkov: 38
 • Priemerná čítanosť: 4672
 • Priemerná diskutovanosť: 8
 • RSS blogu

O blogu

Redaktorka eTRENDU.

Kalendár sa načítava...