Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Všetko za vlasť

06.10.2012 | Pavel Sibyla

Diskusia (18 reakcií)

06.10.2012 | Strummer

"Podľa mňa dozrel čas priniesť na slovenské obrazovky opäť normálnu zábavu a vkus."

Vysielanie slovenskych televizii ale je normalne. Zodpoveda urovni naroda, rovnako ako norske vysielanie zodpoveda urovni norov. Toto: "s divnými účinkujúcimi a často aj vulgárnym a primitívnym slovníkom" je presne zrkadlo obyvatelov tejto krajiny, takze preco by vysielanie televizii malo byt ine?

06.10.2012 | Paľo Sibyla

Trefná poznámka.

07.10.2012 | maros.

Nemyslím si - nie je to až tak dávno, čo Okná vesmíru dokorán patrili k špičke v sledovanosti.

Skôr je to o tom, že televízny trh u nás (a zďaleka nielen u nás) uviazol v zlom ekvilibriu, kedy televízie vysielajú hnus - ale ak by začali robiť kvalitu, tak by ich prebila iná stanica vysielajúca ešte väčšie bahno. Miesto pretekania sa v kvalite sa pretekajú bulvárom. To isté v Česku, Nemecku alebo USA.

07.10.2012 | Strummer

Ja si myslim ze hlavny problem je v uplnom nepochopeni rozdielu medzi verejnopravnou a komercnou televiziou. Komercne televizie nevysielaju program pre divaka, ten nie je ich zakaznikom. Zakaznikom su zadavatelia reklamy, ktorym televizia predava svoj produkt, ktorym je divak. Program sluzi len na vyplnenie miesta medzi reklamou a na udrzanie oci divaka pri televizii. Takze neviem, preco by mali na program komercnych televizii byt vobec nejake poziadavky co do kvality. Verejnopravne televizie su samozrejme nieco uplne ine, ale s nimi ja osobne problem nemam (telku ale takmer vobec nepozeram uz par rokov, ale z toho co obcas vidim - Ceska televizia, Rakuska televizia a z netu stahovane programy BBC, mam pocit ze verejnopravne televizie si drzia dobru uroven. Ale STV som nevidel uz roky, takze tu neviem posudit).

07.10.2012 | slimak79

20 rokov kvalitneho skolstva ma svoje vysledky. Ale aj televizie(tiez ma vyznam na vzdelavani mas).
Mna v posledne celkom zaujimali stopy davnej minulosti od Dvoraka. U mna velmi sledovane aj v reprizach. Skoda toho.

http://tv.sme.sk/v/...
Ale nieje zle ani toto. Aspon nieco - tiez neviem ci by som Dvorakovi rozumel.

09.10.2012 | Zelena

Vysielanie televízie by malo byť preto iné, lebo televízia je nástroj ktorý určuje kultúru národa.
Ak by televízia 20 rokov dávala vedomostné súťaže, históriu, info o vedecko-technickom vývoji.... ľudia by tak isto nemali čo pozerať ako teraz a tak by pozerali tento program.... Som si ale istá,že tieto programy by ich k vulgárnosti a primitivizmu nepriviedli. O tom je tento článok....

10.10.2012 | Strummer

"televízia je nástroj ktorý určuje kultúru národa".

Omyl,komercne televizie su nastrojom na predaj reklamy, nic viac. Nastrojom urcujucim kulturu moze byt akurat tak verejnopravna televizia.

06.10.2012 | Oskarka

Reality šou má priniesť na obrazovky emócie - lenže realizátori ukazujú len tie záporné. Plač súťažiacich z blízka braný kamerou - to je terno! Nadávky, podrazy, zákernosti - čím viac, tým lepšie - myslia si naši "tvorcovia". Kladné emócie sú pre nich nezaujímavé. Nedochádza im, že divákov iba otrávia a hrajú na najnižšie pudy. Prehrávajú! Aj my by sme radšej videli reality šou nórskeho typu - lenže na to musí byť vôľa na strane TV. Alebo jednoducho vypočítavosť - keď nezaberajú na divákov záporné emócie, možno zaberú tie kladné... Uvidíme, za koľko rokov to naše televízie napadne!

07.10.2012 | ulicnik24

bohuzial tie relacie neprehravaju, maju stale vysoku sledovanost, ludia maju radi tie emocie, pretoze si myslia ze to je akesi prirodzene vyvinutie sa situacie, ludom nedochadza ze vacsina toho c v tychto reality show vidia je len zinscenovane divadlo

07.10.2012 | Pavel Šimon

Bohužiaľ som svedkom v mojom okolí, že tieto glupoty ľudí berú a telky majú sledovanosť. Tak prečo by to mali meniť?
I keď sa snažím robiť osvetu, že to už radšej nepozerať nič, veľa divákov som nepresvedčil a stále pozerajú s nadšením.

07.10.2012 | samo1

Pozitívne emócie? V našej Džamahírií? Zbláznili ste sa?

07.10.2012 | Oskarka

práve preto....
Zblázniť sa je fajn :))

07.10.2012 | Aeneas

Opäť vynikajúci článok ....

08.10.2012 | OliWer

Po rokoch sme začali pozerať spravodajstvo STV namiesto Markízy, pretože už máme plné zuby havárií, strašenia, zvieratiek od tatranskej hyeny (Tribula) a pod. Zrazu sa mi to spravodajstvo STV zdá ohromne informačne hutné, bez negatívnych správ a objektívne. :-) Aj keď viem, že také nie je a ešte má rezervy. Oproti Markíze je to však "nebe a dudy".
Keďže to bola posledná vec, čo sme na Markíze pozerali, Markíza o nás ako o divákov prišla. Master Chefa pozerá manželka na Nove, pretože tam program začína o 15 skôr. Počasie zase pozeráme na TV JOJ, kde o ňom hovorí meteorológ niekoľko minút, a nie štetka v 30 sekundovom spote alebo pripečený Mokrý.

08.10.2012 | ivansk

no a skús tú bedňu vypnúť úplne a to uvidíš aký budeš šťastný.

10.10.2012 | samo1

môžem potvrdiť. :-)

10.10.2012 | martinoid

Zahod aj PC a mobil a budes naj.

10.10.2012 | grgo

Presne tak. Sledovanie všeobecných televízií je absolútna strata času. Prestal som dokonca už sledovať aj dokumenty, prestalo ma baviť ako začali v poslednom čase točiť také tie "príbehové" dokumenty, kde sa tá istá informácia opakuje aj 20 krát. Namiesto hodinového dokumentu stačí otvoriť wikipédiu a človek získa viac informácií aj s linkami na video za minútu.

Prestal som pozerať aj filmy, sú to väčšinou nudné somariny naplnené CGI efektami, hypernudnými akčnými scénami opakujúcimi sa po stý krát alebo je to nejaká čiernobiela arťácka pasca s (ak preženiem) polhodinovými zábermi na fujavicu vo Fínsku na ktorej pár úchylov hľadá zlaté rezy apod. A tých pár normálnych filmov nestojí za tú stratu času prehľadávania hromád bahna.

Jediné čo pre mňa TV ako médium zachraňuje sú neskonale kvalitné seriály, ktoré vďaka menšiemu rozpočtu sú položené aj na príbehu a rozhovoroch a ktoré zamestnávajú aj normálnych hercov ktorí neafektujú a vedia zahrať scény prirodzene - na rozdiel od slovenských hercov ktorí aj hádku z bytíku v petržalskom v paneláku zahrajú akoby hrali Antigonu v antickom divadle, kde ľudia v zadných radoch nedovidia a nepočujú a tak musia herci afektovať a nosiť masky aby diváci vôbec pochopili aké emócie ich ovládajú.

Napríklad taký seriál "The Wire" je podľa mňa to najlepše čo som kedy v živote na plátne/obrazovke videl.

Vyrobené na Slovensku

Vyrobené na Slovensku
  • Počet článkov: 7
  • Priemerná čítanosť: 5573
  • Priemerná diskutovanosť: 15
  • RSS blogu

O blogu

Takmer všetko na tému nation branding.