Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Červený Krajcer

16.06.2011 | branosobinkovic

Diskusia (0 reakcií)

16.06.2011 | sani

a preco? Lebo niekto nedostal co ocakaval? Preto nie je dobra podpora vacsinovej kultury? Chapem, ze projekt vyhral prave pre svoju alternativnost a nekonvencnost, ale ak na projekt prispieva aj ministerstvo z penazi nas vsetkych, tak je logicke, ze mu zalezi aby z toho mala prospech vacsia cast, ako fanusikovia alternativ... Je fajn tu mat alternativny projekt s horizontom 2013... a potom co? Ked vyschnu potoky financii? Nema prave z tohoto dovodu vyznam zaujimat sa aj o prospesnost pouzitych financii z hladiska "udrzatelnosti kulturnosti" v nasom meste?
Z rovnakeho dovodu teda budeme spochybnovat aj to, co je za hranicami tohoto statu bezne? Starostlivost o svoje kulturne dedicstvo? Vytvaranie oddychovych zon, kde sa historia spaja so sucasnostou? To su na tom z tohoto hladiska Kosice az tak dobre, ze uz skutocne nemame co zlepsovat a mozeme si dovolit luxus zivota v alternativnej sucasnosnosti?
Je skutocne toto svetonazor autora a od liberala ocakava uz len to, ze pojde proti prudu a bude akousi mensinovou alternativou aj v politike? Ak ano, musim autora sklamat... v zakladnych principoch na ktorych strana SaS vznikla, je na poprednych miestach zdravy rozum a rozumne riesenia... A v tomto, moj (a nielen moj) zdravy rozum hovori, ze nie je akosi rozumne, premrhat financne prostriedky v kratkom case a ... po nas potopa, ale treba prihliadat aj na prinos investicii po roku 2013... Prinos nie financny... ale prinos v oblasti kultury a volnocasovych aktivit obyvatelov tohoto mesta... Lebo v tomto smere zatial titul EHMK, vyznieva skor ako parodia, nez nieco na co by bol bezny kosican hrdy ... ono si to cele EHMK, vacsina obcanov este akosi ani nevsimla... a nie je to len ich vina....

17.06.2011 | ministerstvokultury

Autor blogu spísal subjektívne vnímanie poskytovania dotácii z dotačného systému ministerstva kultúry, projekt EHMK 2013 a „ideovú“ averziu voči Danielovi Krajcerovi ako ministrovi kultúry. Vecným nedostatkom obsahu blogu je absencia faktov, ktoré sú v plne miere nahradené domnienkami, nepodloženými tvrdeniami a ideologickými úvahami.

Namiesto nepodložených tvrdení sú fakty.

Dotácie -Celý proces od evidencie až po konkrétne prideľovania finančných prostriedkov je postupne zverejňovaný v elektronickej podobe na webovej stránke ministerstva kultúry. Minister kultúry SR nezasahoval a nezasahuje do prideľovania dotácii, ale rozhoduje na základe návrhu odbornej komisie prideliť alebo neprideliť dotáciu pre konkrétny projekt.

Košický hrad a EHMK 2013 - Minister kultúry Daniel neriadi projekt EHMK 2013. Iniciatíva ministra kultúry na revitalizáciu a sprístupnenie archeologického náleziska Košický hrad vychádza z ochrany a obnovy kultúrneho dedičstva Slovenskej republiky ako jednej priorít ministerstva uvedenej v programovom vyhlásení vlády SR.


Každý občan ako aj autor blogu sa môže kedykoľvek obrátiť na ministerstvo kultúry s otázkami, ktorých odpovede však už dopredu deklaruje.

Ministerstvo kultúry na poskytuje verejnosti kompletné a detailné informácie o o dotáciách na svojej webstránke na adrese http://www.culture....


MK SR

Východné vetry

Východné vetry
  • Počet článkov: 12
  • Priemerná čítanosť: 2276
  • Priemerná diskutovanosť: 0
  • RSS blogu

O blogu

Redakčné zápisky z Košíc a iného Východu.