Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Plán Cé

22.01.2009 | vladoklimes

Diskusia (6 reakcií)

22.01.2009 | Jiří Ščobák

... jste v pripravnem vyboru Richarda Sulika: http://richardsulik... V diskusi jsem napsal, ze jste spis kreativec.
Nicmene se mi libi tento vas nazor o STV. Kdybych si ho byl precetl pred tim, nez jsem cetl blog Richarda Sulika, vyjadril bych se jinak.

22.01.2009 | Jiří Ščobák

... se pred chvili objevilo na blogu sme: http://andreakalavs...
Autorka uvazuje nad podobnym resenim, jako je plan Ce :).

22.01.2009 | palo sibyla

prečo plán Cé podľa mňa na Né:
- nemám až taký prehľad o mediálnej scéne, ale ako krajina bez verejnoprávnej televízie by sme boli dosť veľkou raritou, ktorou by som sa v zahraničí asi nerád chválil
- pamätám si na časy, keď STV nevytvárala dlh a dokonca sa dala aj pozerať.

23.01.2009 | Jiří Ščobák

... ze je treba si uvedomit, ze plan Ce existuje. A rozhodovat dal s vedomim tohoto.

24.01.2009 | alex.botev

nazory na zrusenie STV su tu uz strasne davno. je smutne, ze sirsej uvahovej akceptacii sa im dostava az vtedy, ked STV vyrobi brutalnu sekeru alebo sa ocitne meter za okrajom priepasti.

26.01.2009 | vladoklimes

Úvahy o zrušení STV sú tu už dávno. Respektíve o zrušení takého podniku, ktorý dlhodobo nefunguje, neplní svoj účel. No štát (v zmysle občanov) potrebuje médiá so všetkými ich povinnosťami, ktoré komerčné médiá nemôžu zabezpečiť... Je naivné sa domnievať, že dostať verejnoprávne médiá do dobrej kondície bude jednoduchý proces. Len ich očistenie od dlhoročných nánosov pochybných či zlých rozhodnutí, bude znamenať aj pre kvalitný manažment mnoho úsilia, kvalitných právnych služieb a žiaľ aj peňazí. A aj keby sa toto podarilo, potrebujú tieto inštitúcie zafixovať ich dlhodobejšie financovanie bez zbytočných komplikovaných a neefektívnych systémov. Faktom ostáva, že čím neskôr s očistou začneme, tým viac budú nánosy mohutnieť, tým vyššie škody zaznamenáme a tým dlhšie ich budeme naprávať. Majiteľ firmy, ak tá upadá, nasadí všetky dostupné páky, aby ju oživil. Samozrejme, ak sa to ešte dá. V tomto prípade je vlastníkom štát, my všetci (teda aspoň tá časť, čo platí dane). Náš manažment je vláda a delegovaní spoločníci sedia v parlamente. Či chceme alebo nechceme, tu sa nachádza aj bod, kde treba začať. Otázkou však je či dokážeme zobrať našich spoločníkov na zodpovednosť a tým aj manažment, alebo nie. Obávam sa, že práve toto bude pre nás všetkých asi dosť veľký problém.

Vladimír Klimeš

Vladimír Klimeš
  • Počet článkov: 2
  • Priemerná čítanosť: 2839
  • Priemerná diskutovanosť: 3
  • RSS blogu

O blogu

Riaditeľ TREND Visual