Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ani váš sused neplatí za svojho pitbulla?

27.09.2012 | Transparency International Slovensko

Diskusia (9 reakcií)

27.09.2012 | ddpp

dakujem za clanok. konecne ma nieco presvedcilo aby som predplatne na buduci rok neobnovil.

27.09.2012 | Roman Kanala

Verejná kontrola občanmi je lacnejšia a účinnejšia, ako zástup úradníkov platených z daní. Každý má nejakého neprajníka čím viac sa o ňom vie, tým viac si ho ľudia budú všímať. Malomeštiactvo, malichernosť a závisť v tomto prípade môžu byť pozitívnym ekonomickým faktorom: šetria náklady na kontrolu a zvyšujú jej účinnosť.
 
Ešte by bolo treba donútiť sociálno-právnu nadstavbu sv. Alžbety, aby povinne zverejnila všetky diplomky a doktoráky na svojich web stránkach (mimochodom, aj na slovenské štandardy úbohých), nech si môžme všetci pozrieť výplody velikánov ducha z vlády, prokuratúry a umyverzít, čo tam pozbierali pytuly.

27.09.2012 | adkrt

vynikajúci nápad. Po tom čo každý pacient kontroluje svojho lekára, či si na jeho úkor nezarába, je to ďalšie pozitívum v tejto demokratickej republike. Iste vychádzate z myšlienok zomrelého českého mysliteľa, služobníka bosákov, Vaška Fľaška. A tých úradníkov čo nič nerobia, nekontrolujú len prdia do epéd vyrazite a ich 1500 € platy použijete ináč? Toto je len iná formá ŠTB praktík. Ale to sa sa ináč teraz volá, že? A ako prosím?

29.09.2012 | Roman Kanala

Na Americku si sused suseda nevšíma. Na Zlodejsku je závisť silnou motiváciou a klebety obľúbenou kratochvíľou. Moralizovanie bokom, je to jednoducho tak. Treba využívať to, čo je, hlavne ak to prispeje pozitívne. Psíčkári sú problém: bezpečnosť, hygiena, hluk, exkrementy. Psíčkári načierno sú paraziti. Na mačky nie je daň. Zatiaľ. Maxipes Fík ju možno zavedie. Je to hlúpy pes.

28.09.2012 | presentmch

Nedá mi nereagovať na tento článok. Skutočne nerozumiem, čo je na tejto veci úžasné!

Som psíčkar, mám riadne zaevidovaného psa, poctivo si plním daň a povinnosti, ktoré mi vyplývajú zo zákona, starám sa o neho, cvičím ho, aby nebol hrozbou pre okolie a mňa samého a ešte mám byť kontrolovaný okolím?!

Daň, ktorú odvázam každoročne za neho do pokladnice mestskej časti je dostatočne vysoká na to, aby úradníci, ktorí sú aj tak platení z daní poplatníkov pracovali na odhlaľovaní neplatičov daní za psov sami.

Z akého dôvodu má byť zverejnené registračné číslo môjho psa na verejne dostupnom mieste? Ja snáď zverejňujem číslo občianskeho preukazu starostu mestskej časti?!

Čo je koho do toho, či mám doma jedného hnedého, alebo dvoch bielych psov?!

Z môjho pohľadu je táto povinnosť vyslovene iba na mestskej časti, prípadne samospráve, ktorá je povinná v zmysle prospechu pre obyvateľov v tejto veci konať sama (alebo prečo sme ich potom volili ako našich zástupcov)!

A v prípade zistenia nedostatku udeliť striktnú a jasne definovanú pokutu majiteľovi psa (prípadne jeho držiteľovi), ktorého prichytia pri čine.

Rovnako by sa malo postupovať aj pri psoch, pri ktorých, sa pri kontrole nepreukáže registrácia, alebo evidencia.

Rovnako ako pripravovaný zákon o chove bojových plemien. Čo je dneska bojové plemeno? Každý nevycvičený a týraný pes je nebezpečný. A nie je to chyba psa, ale majiteľa!!! Toto by ste si ľudia mali konečne uvedomiť. Majiteľ/držiteľ psa, je vždy zodpovedný za jeho správanie a konanie. Stále je to iba zviera!!!

Možno trochu odbočím od témy, ale prečo nie sú zverejnení neplatiči PZP na vozidlá? Tam sú úniky pre štát väčšie ako u psov ... a aj dôsledky v prípade nehôd.
Časom budeme zverejňovať koľko vozidiel, akej farby a výkonu vlastníme?
Alebo koľko detí, v akom veku a pohlavia býva v danom byte ...

Postup, ktorý zvolili samosprávy je možno účinný, ALE iba preto, lebo sa o jeho riešenie starajú samotní občania a suplujú prácu samospráv, za ktoré im platíme našimi daňami!!!

No osobne si myslím ,že je to obrovský zásah do môjho súkromia.

28.09.2012 | igor.b

Je super, ze sa o svojho psa dosledne starate, ale je velmi vela pripadov, kde to tak nie je.
Osobne si ale myslim ze by stacilo ak by policajti pri svojich pochodzkach kontrolovali "doklady" kazdeho psa, ktoreho stretnu. Postupne by sa podla mna vsetci naucili svojich psov prihlasovat.
K tym bojovym plemenam...Presne dfinicia tychot psov je najvacsi problem. Tu by mali zakrocit kinologovia a nenechat to len na byrokratoch aby to definovali. V kazdom pripade nejaka kontrola je urcite potrebna, pretoze kazdy necviceny/tyrany pes je asi taky bezpecny ako pistol v rukach 3 rocneho dietata.
Minule som videl pani vo veku asi 70 rokov vencit bernardina bez nahubku. Nebolo by v takomto pribade vhodne si overit, ci pani dokaze psa zvladnut, napr formou kazdorocnych skusok?

28.09.2012 | ddpp

kinologovia asi takzo, s vyhradou mozno kynologovia. som zvedavy ako budu definovat krizenca krizenca s krizencom.
inak, vy chodite kazdy rok na preskusanie vasich schopnosti viest auto?

inak neviem ci je to len moj dojem, ale v poslednej dobe sa stupnuje nostalgia za socikom. vsetko kotrolovat, na vsetko zakony a predpisy, lacne rozky a hlavne dochodok.

28.09.2012 | igor.b

Pardon, nebol som si isty, zly tip:) Ja som tiez zvedavy, ale to uz by som nechal na nich.
Neviem ako sme sa dostali k autam ale nebolo by zle toto zaviest pre mladych vodicov bez praxe a tiez starsich ludi? Mozno by to nebolo prijemne, ale ani prehliadku u zubara si nikto neuziva a chodi tam, viac menej pravidelne.
Ale hlavne tu nejde o moj zub, ale ci uz pri psoch alebo pri autach ide o bezpecnost moju aj mojej rodiny.

28.09.2012 | hulo11

Mladí vodiči bez praxe už predsa boli nedávno preskúšaní v autoškole, dôchodcovia a vodiči z povolania musia pravidelne navštíviť lekára, aby ich vyšetril a dal im potvrdenie. S ohľadom na to, že aj Váš zdravotný stav a schopnosti viesť motorové vozidlo sa môžu v čase meniť a s ohľadom na bezpečnosť ostatných účastníkov cestnej premávky by ste mal začať sám pri sebe.
Choďte sa dať každý rok vyšetriť k lekárovi, či ste schopný viesť motorové vozidlo, choďte každý rok do autoškoly na preskúšanie. Všetko si samozrejme sám zaplaťte. A vyveste na internet, aby sme to mohli skontrolovať. :-)

TransparencyBlog

TransparencyBlog
  • Počet článkov: 86
  • Priemerná čítanosť: 3354
  • Priemerná diskutovanosť: 2
  • RSS blogu

O blogu

Transparency International Slovensko (TIS) je národnou pobočkou medzinárodnej mimovládnej neziskovej organizácie Transparency International zameranej na problémy transparentnosti a korupcie na medzinárodnej a národnej úrovni. TIS pôsobí na Slovensku od septembra 1998 a zameriava sa predovšetkým na otázky spojené s korupciou vo verejnom sektore Slovenska, a to na centrálnej aj decentralizovanej úrovni správy vecí verejných. Hlavnými cieľmi TIS je presadzovanie transparentnosti, dôvery a zodpovednosti vo verejnom sektore na Slovensku.