Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prieskum ukázal, že Okresný úrad v Bratislave je najhorší

30.08.2018 | Tomáš Schabjuk

Diskusia (7 reakcií)

31.08.2018 | Jozef Hvorecký

Nemám najmenší záujem ani dôvod brániť okresné úrady, ale Váš prieskum sa mi zdá čudný a nedôveryhodný:

1. Robiť závery z 88 odpovedí je kvôli ich nízkemu počtu nezodpovedné. Bolo by ich treba rádovo viac. V tomto konkrétnom prípade má jeden človek váhu viac ako jedno percento - má to logiku?
2. Takmer nikto nemá skúsenosti z viac ako jedným okresným úradom - tým vlastným. Ako je možné porovnávať výsledky?
3. Na takéto dotazníky najčastejšie odpovedajú ľudia, ktorí majú dôvod byť naštvaní. Nie sú teda nezaujatí. Ako ste odfiltrovali tento faktor?

31.08.2018 | Roman Kanala

Ani o výbere vzorky sa v článku nehovorí. Ak je prieskum papierovým dotazníkom, tak je možné zasiahnuť len fyzické okolie. Ak je telefonický, tak sa dajú zasiahnuť len majitelia telefónov. Ak je internetový, tak len používatelia internetu a ak je facebokový, tak ten je najhorší, lebo nie všetci užívatelia internetu si otvorili facebokové konto.

Ustrážiť si náhodný výber nie je ľahké. Hlavne ak je vzorka malá a nerobí sa vyvažovanie na charakteristiky populácie ako vekové a vzdelanostné zastúpenie.

31.08.2018 | IvanPe

Navyse je Bratislava isto najvytazenejsim Okresnym uradom, takze keby aj cela vzorka 88 ludi bola z Bratislavy tak je to iba miziva cast (stovky ludi denne) toho kolko ludi sa tam “premelie” mesacne.
Moja osobna skusenost je pozitivna: pri beznych veciach (auto, pas, zep) prehladnost, rychlost a profesionalita.

31.08.2018 | Tomáš Schabjuk

áno bratislava je najväčšia, no má aj najviac zamestnancov na odpady. Ale ten trend pri Bratislave bol jasný. Neviem to však porovnať s bežnými vecami ako pas, auto ... ale s odpadmi je to trošku iné. Ale cieľ bol poukázať na nejaký problém, štát nech kľudne dá vypracovať profi prieskum. Ak by na tom niekomu záležalo.

31.08.2018 | Tomáš Schabjuk

jasné, žiadna prieskumná agentúra nám to nerobila. bol to jednoduchý prieskum - internetový. Cieľ bol poukázať na problém, štát nech si spraví niečo väčšie, lepšie. Ideálne keby sa nad tým aspoň niekto zamyslel.

31.08.2018 | Tomáš Schabjuk

asi so všetkým s vami súhlasím.
1. zišlo by sa viac odpovedí, no prišlo ich len 88. Čo s tým, štát nech si spraví kľudne aj reprezentatívnu vzorku za x peňazí. My sme to urobili jednoduchou formou.
2. čiastočne pravda. polovička má asi skúsenosti len s jedným úradom, no zvyšok práve naopak. Aj odpovede to ukázali, že ľudia nepochválili, či hanili vždy len jeden úrad, ale viac. asi pol na pol.
3. áno som naštvaný, svätá pravda. veď to ma práve nakoplo to aspoň takto spracovať. A či som to nejako odfiltroval? neviem, otázky sme sa snažili urobiť nezaujato. Či sa nám to podarilo neviem.

V každom prípade to malo poukázať na nejaký problém. A komplexný prieskum nech si dá štát vypracovať kľudne aj firmám čo sa tým živia.

31.08.2018 | windings

diskusia dobra vec, keď sa diskutuje príde sa občas k lepším výsledkom. Súhlasím i s tým že úrad je tu pre mňa nie ja pre úrad a nie vždy to platí, no už sa mi až tak nepáči prirovnanie úradníka k sluhovi, je potrebne zdôrazniť vzájomne partnerstvo kde niečo chceme a úrad to poskytne. Kódex úradníka je jedna vec, no chýba aj kódex slušného občana... Aj na úrade sú len ľudia... niekto sa proste narodí s tým že celý svet sa toči len okolo neho a nik ho nikdy nenaučí že svet je väčší ako vzdialenosť k špičke nosa......

Tomáš Schabjuk

Tomáš Schabjuk
  • Počet článkov: 15
  • Priemerná čítanosť: 1776
  • Priemerná diskutovanosť: 2
  • RSS blogu

O blogu

Pôsobím v odpadovom hospodárstve, ktoré je aj témou tohto blogu. V spoločnosti Odpadový hospodár s.r.o. pomáham firmám a obciam efektívnejšie nakladať s odpadmi. Viac na odpadovyhospodar.sk a ELO.sk