Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prečo štát šikanuje tisícky firiem pre obaly keď by až tak nemusel?

21.09.2016 | Tomáš Schabjuk

Diskusia (7 reakcií)

21.09.2016 | sam123

Pane, šmejdom zo smeru nikdy nešlo o štát, alebo nejaké obaly. Zákon o odpadoch sa robil nová len len preto, aby sa šmejdi mohli aj v tomto sektore hanebne nabaliť. Poplatky, čo sa doteraz platili do recyklačného fondu si podelili šmejdi a recykláciu si platia producenti odpadov. Čo sa zmenilo ? Šmejdi sa nabaľujú ešte viac.

21.09.2016 | Tomáš Schabjuk

neviem, či to majú na starosti šmejdi, ale len na smer by som to nehádzal. Podobný systém tu je od roku 2004 :-)

22.09.2016 | alf1

v com podobny? co bolo s tymto podobne? kadernicka musela posielat na ministerstvo vykazy, kolko flasticiek vonavky minula a co urobila s prazdnymi? ci za to musela platit nastrcenej firme, aby to hlasila za nu?
flasticka od vonavky je obal. ci nie? a kadernicka je "distributor". ci nie?

22.09.2016 | Tomáš Schabjuk

nie tak to nie je. ak si kaderníčka kúpi voňavku na Slovensku, ten obal má riešiť ten od koho si to kúpila, resp. prvý subjekt, kto hona Slovensko dovezie alebo vyrobí. Ak by si kaderníčka farbu kúpila v zahraničí, tak sa jej to týka. Podobný systém som mal na mysli v tom, že už od roku 2004 sme na Slovensku mali Oprávnené organizácie, povinné osoby, platby do systému. V súčasnosti sa dosť výrazne zmenil systém a dolná hranica 200 kg obalov za rok. Tá už neexistuje a tak by si túto povinnosť malo plniť o mnoho väčšie množstvo firiem. A toto vo svojich blogoch kritizujem.

22.09.2016 | alf1

aha... takze ak papier dovezie predajca, klampiar, ktory si z neho vytlaci sto letakov do schranok na vlastnu prezentaciu, je "distributor obalov." a je povinny absolvovat vsetky tie opiciarne.

23.09.2016 | Tomáš Schabjuk

ak ho dovezie zo zahraničia tak áno. je tam však viac podmienok.

22.09.2016 | Oftopik

Priemernému žurnalistovi z Bratislavy sa rozžiaria očičká ( http://www.gjk.sk/s... ) pri každej púťovej atrakcii ( https://www.quora.c... ) Priemerný žurnalista z Bratislavy detsky úprimne verí, že každý pjbn stolár je majster Pavol z Levoče (napr.: http://www.etrend.s... a tiež tu: http://www.aktualit... )

Podobne, ak si necháte mapu ( https://dennikn.sk/... ) ukradnúť známym zlodejom, priemerný žurnalista z Bratislavy detsky úprimne everí, že si zaslúžite doživotnú opateru zdarma. Invalid za marketing neplatí ( http://www.auto.cz/... )

Priemerného žurnalistu z Bratislavy nenapadne, že farmy Nového Času ( http://fmk.sk/ ) sú plné invalidov, ktorí by radi videlu mastné sumičky na faktúrkach za každý prejav ( https://hnonline.sk... ) svojho postihnutia.

Priemerný politik v Bratislave ( http://m.mojevideo.sk/3e7h ) obvykle číta primerných žurnalistov z Bratislavy ( https://www.theguar... )

Good luck!

Tomáš Schabjuk

Tomáš Schabjuk
  • Počet článkov: 15
  • Priemerná čítanosť: 1776
  • Priemerná diskutovanosť: 2
  • RSS blogu

O blogu

Pôsobím v odpadovom hospodárstve, ktoré je aj témou tohto blogu. V spoločnosti Odpadový hospodár s.r.o. pomáham firmám a obciam efektívnejšie nakladať s odpadmi. Viac na odpadovyhospodar.sk a ELO.sk