Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Polícia ukázala video s odpadmi v Hlohovci. Talianska mafia nám určite závidí.

21.06.2018 | Tomáš Schabjuk

Diskusia (3 reakcie)

21.06.2018 | Roman Kanala

Niečo také vídať na Indicku alebo na Čínsku. Alebo pri Neapole, kde v tom má prsty Camorra. Trojuholník smrti, najväčšia ilegálna skládka v Európe:
https://en.wikipedi...)

O kríze odpadkov v Neapole v 2007. Odpadky sa kopili na skládkach, od decembra 2007 aj v uliciach mesta. Situácia sa zlepšila, až keď sa starostom Neapola stal bývalý protimafiánsky sudca. Nepozbierané smeti klesli z 2500 ton v lete 2011 na nulu v novembri 2011. Triedenie a recyklácia odpadkov až 70%. Na Taliánov niečo nevídané. V Ženeve je to pod 50%. Potom našli spaľovňu v Rotterdame, kde im akceptujú jednu celú loď týždenne.
https://en.wikipedi...)

V texte sa nepíše, že pôvodne mali neapolské odpadky skončiť v Ženeve, lebo by to bol skvelý business pre pece končiace prevádzku. Odpadky sú palivo pre elektráreň, a palivo má zápornú cenu. Čím vyššiu, tým je lepšia ekonomika prevádzky. Lenže sa zistilo, že ako mestský odpad tam bol kamuflovaný aj stavebný odpad, ktorý sa nedá spáliť, a chemický odpad, ktorý je nebezpečný a treba ho spaľovať pri veľmi vysokých teplotách. Všetko pekne pomiešané, lebo Camorra tam vozila odpad z chemičiek na severe Talianska. Tak z toho zišlo. Holanďania to vzali. V Neapole sa plánovaná spaľovňa napokon nepostavila.

Na Zlodejsku už ficovlády trvali pridlho a mafia si zvykla, že stačí mať v poriadku papiere a na nič sa nepríde. Na každý post starostu nebude protimafiánsky sudca, kde by ich aj vzali po intenzívnej harabinizácii profesie. No pre začiatok by stačil ozajstný prokurátor na čele Generálnej spolužiakúry.
https://blog.etrend...

21.06.2018 | Cenek

Niekto by mohol napisat, ze primator zabezpecil na druhej strane mesta sanaciu historickej nepovolenej skladky (za Faureciou), kde je teraz “stavebny pozemok”, za ktore mesto este dostane zaplateny poplatok za rozvoj.
Tusim 800tis. Kokos, netusim ako sa mu toto podarilo, ale je to win. Aby niekto zaplatil, ze moze zlikvidovat skladku.....

22.06.2018 | Dr Hujer

Pán Kubalák zahojený. Jeho dvaja synovia takisto.

Tomáš Schabjuk

Tomáš Schabjuk
  • Počet článkov: 15
  • Priemerná čítanosť: 1776
  • Priemerná diskutovanosť: 2
  • RSS blogu

O blogu

Pôsobím v odpadovom hospodárstve, ktoré je aj témou tohto blogu. V spoločnosti Odpadový hospodár s.r.o. pomáham firmám a obciam efektívnejšie nakladať s odpadmi. Viac na odpadovyhospodar.sk a ELO.sk