Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Investovanie do akcií…

11.04.2007 | krocian

Diskusia (6 reakcií)

12.04.2007 | falap

nie sú tu spomenuté riziká a ani to, že aj dlhodobo môžu akcie stagnovať. Ak môj dedko v roku 1965 investovaL do US akcií (merané indexom SP 500) tak so ziskom mohol počítať až niekedy okolo roku 1980.Ak investoval môj pradedko do US akcií okolo roku 1928 tak so ziskom mohol počítať až okolo roku 1955. Málo kto z nás má na svete toľko času ako Nobelova nadácia.Inak podľa čoho sa hodnotil ten výnos akcií z roku 1802? Aké akcie to boli? Niektoré trhy odvtedy aj zanikli a znovu sa vynorili až neskôr ako emerging market.

12.04.2007 | krocian

Dobry den p. falap,dakujem za Vas prispevok,1. co sa tyka rizik, mate pravdu, su spomenute i na strankach, staci si kliknut na prislusne linky uvedene na stranke (napr. http://www.dows.com.... co sa tyka Nobelovej nadacie: je to pekny priklad toho, ze i na kratsich periodach (nemusi to byt vobec 100 rokov), a to i pri pravidelnom cerpani penazi, je potrebne mat cast v akciach (diverzifikovanych)3. "Inak podľa čoho sa hodnotil ten výnos akcií z roku 1802?" prislusna publikacia bohuzial nie je volne pristupna, ale je mozne si ju stiahnut za poplatok z uvedenej stranky. Autor Jeremy Siegel je uznavany profesor a jeho vysledky su akceptovane ako doveryhodne udaje (viac http://finance.yaho... pozdravomKrocian

12.04.2007 | falap

nie som proti akciám. Len to môže niekoho priviesť k investovaniu čisto do akciového fondového portfólia a môže sa tak popáliť.

12.04.2007 | Zolo

Zmena investicnej strategie nastala v roku 1953 teda obdobi nastupu povojnovej konjuktury. Je celkom mozne, ze keby sa od zaciatku (1901) investovalo do akcii, ze by vdaka vplvyvu svetovej krizy a dvoch vojen nezostalo v roku 1953 nadacii ani koruny.

12.04.2007 | falap

Švédsko bolo možno  tohoto pohľadu trošku špecifické, keďže sa vojnám asi vyhlo. Investovanie do Švédskych dlhopisov mohlo byť zaujímavé. V inej krajine by možno práve dlhopisové investície dopadli ešte horšie ako akcie. Niektoré štáty zbankrotovali (ako následok vojnových výdajov) a dlhopisy nesplácali. Iné to vyriešili vytlačením peňazí - infláciou. Fungovala by asi diverzifikácia v regiónoch aj v triedach aktív.

13.04.2007 | Zolo

Specificke z pohladu investicnej historie su aj Spojene Staty, ktore sa tiez vojnam vyhli. Presnejsie povedane za poslednych jeden a pol storocia na ich uzemi nezurila vojna. Nielen sa vojne vyhli, ale hlavne na duhej svetovej si silne ekonomicku situaciu polepsili.

Tomáš Kročian

Tomáš Kročian
  • Počet článkov: 7
  • Priemerná čítanosť: 3188
  • Priemerná diskutovanosť: 8
  • RSS blogu

O blogu

Pracujem ako manažér finančného plánovania spoločnosti FinCo&Partners. Mojou úlohou je zavádzať nové procesy do oblastí finančného poradenstva a plánovania. Okrem finančníctva patria medzi moje záľuby IT technológie, história a šport.