Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Falošnosť novinárskych odborárov

17.10.2007 | Tomáš Czwitkovics

Diskusia (13 reakcií)

17.10.2007 | volk

Keby sme skoncili na 98. mieste, tak napises clanok o tom, ako u nas Fico potlaca slobodu. Kedze sme ale skoncili ako treti, tak je to falosnost novinarskych odborarov. Ved to je tak zufalo priehladne, ze uz ani male decko na to neskoci. Povedzte mi pani zurnalisti, kde ostala vasa sebaucta? Ved to co pisete je tendencnejsie ako to co sme citalavali pred rokmi v socializme. Devalvujete takymito jednofarebnymi interpretaciami sami seba.

18.10.2007 | Martin Jaroš

Viete, ale to je tym, ze sme vsetci modri a taketo vyjadrenia nam zaplatila Svetova banka. A musime predsa z niecoho zit. :-)

19.10.2007 | bilek

No mozno, ze preto, ze vam dochadza kyslik...

19.10.2007 | alex.botev

z mojej strany bude toto nekorektny prispevok, lebo neponuknem ziadne dokazy na podporu mojich tvrdeni, ale napriek tomu mi neda:

s Martinom (ze su vsetci jednofarebni) mozem viac menej suhlasit, lebo v poslednej dobe to vyzera, ze si Trend asi narobil poriadky s niektorymi svojimi novinarmi.

V minulosti sa totiz stavalo, ze clanky/komentare na prvych stranach boli ideologicky inak orientovane ako clanky v inych castiach casopisu. A to som len krutil hlavou, ze ako je to mozne na uvod kritizovat uradnikov za ich socialistickost (a ine) a o par stran dalej ukazovat statne dotacie v pozitivnom svetle (lebo akurat oni mozu rozhybat nejake to opisovane odvetvie).

Som rad, ale uplne vazne, ze ste konzistentni. Dokonca aj Zapisy z Bruselu som po dlhom case zacal opat citat.

PS k Tomasovmu clanku: ked relevantni novinari nie su spokojni so svojou kvazi stavovskou organizaciou, nie je vas tolko, ze by ste ju ovladli? a prerobili na svoj obraz. ;-)
lebo aj ked to nemusi byt prave najstastnejsia paralela, ja napr. nie som spokojny s vedenim tohto statu, myslim si, ze kade chodi tade mi robi hanbu, je nekompetentne a mam podozrenie ze mnou aj pohrda, no zatial som nerezignoval na volby (ani aktivne, co sa samospravy tyka) a cuduj sa svete ani na platenie dani (minimalne spotrebnych a miestnych :) ) a odvodov, a ani opustit sa ho nechystam.

17.10.2007 | energetik

Každá organizácia je taká, akí sú je členovia. Postaviť sa do pozície, že mňa Syndikát novinárov nezaujíma a mňa nezastupuje, je fajn, ale potom ani nemám právo sa k jeho činnosti a šéfke vyjadrovať. Kedysi SSN, v časoch Mečiara, keď autor článku, pokiaľ viem, nebol aktívny novinár, bol veľmi dôležitým ochrancom práv všetkých novinárov. A jeho stanoviská v zahraničí mali veľmi veľkú váhu a aj tým prispel k tomu, že novinári na Slovensku pôsobia napriek všetkému v takom prostredí v akom pôsobia. To, že sa SSN zmenil na spolok chlebíčkárov je aj vina autora článku, lebo problémy budú mať novinári so svojimi vydavateľmi, s vládou, alebo nekompetentnými sudcami vždy. To, že dnes SSN a jej predsedníčka nemajú žiadnu autoritu a sú totálne nekompetentní nie je vina tej pani, čo podobné dotazníky vypisuje. Ale samotných novinárov, pretože toto môže byť začiatkom veľmi vážnych problémov do budúcnosti. Vydavatelia majú svoju viac-či menej silnú organizáciu. Ale novinári nemajú totálne nič, tak nech sa nečudujú, ak s nimi začínajú zase zametať.

17.10.2007 | Tomáš Czwitkovics

napriek tomu, že vy so mnou nesúhlasíte, ja s vami absolútne súhlasím. až na jednu vec - mám plné právo vyjadrovať sa k tejto téme. pretože ak si táto organizácia uzurpuje právo vystupovať v mene novinárov (takto sa prezentuje táto organizácia navonok), tak ja mám ako novinár právo povedať, že v mojom mene nevystupuje.

17.10.2007 | volk

17.10.2007 | volk

... ze je novinar. To ze niekto napise par clankov, este z neho novinara nerobi. Su ludia, co publikovali daleko viac a daleko kvalitnejsie veci a na novinarov sa nehraju. Ty nie si novinar, ty si si taky isty blogger ako 14-rocna Zuzka co pise o svojich zazitkoch zo skoly. Jednoducho ziadna informacna hodnota.

18.10.2007 | energetik

Zdravím, Tomáš, tak sme sa nakoniec zhodli na 100%. Beriem, že som to prehnal s vetou, že nemáte právo sa vyjadrovať. To naozaj máte, navyše ak ste tak kvalitný novinár v tématike, ktorej sa venujete. A to myslím naozaj vážne.

19.10.2007 | bilek

...na drujej strane si vsak myslim, ze autor clanku zrejme vobec nepozna pozadie a ucel tejto organizacie. Podla mna je nesporne, ze SSN ma svoje opodstatnenie - napriklad pri spominanom Tlacovom zakone, alebo prave v suvislosti so situaciou v STV. Zhodou okolnosti viem aj to, ze taky medzinarodny novinarsky preukaz, ktory vam na Slovensku da len SSN je vo svete naozaj uzitocnou vecou a mozte sa s nim dostat tam, kde potrebujete. Pan autor, na Slovensku ste novinar, to Vam neberiem, aj ked mnohi ini by o tom mohli pochybovat, ale cim sa preukazete napriklad v Rakusku? Svojimi clankami na blogoch?

19.10.2007 | Tomáš Czwitkovics

pocas troch mesiacov v nemecku mi uplne vystacil novinarsky preukaz vystaveny vydavatelom trendu, napriklad aj na urad vlady...

19.10.2007 | bilek

...samozrejme, v pripade, ak ste sa pred tym akreditovali... Mal som skor na mysli ine situacie, napriklad dohadovanie sa s beznymi policajtami, ci uradnikmi. Ak by som nemal medzinarodny preukaz SSN napriklad v USA (nakrucal som pred cinskou a izraelskou ambasadou) hrozilo by mi predvedenie a vysluch na policii...

17.10.2007 | Pontošan

Ignorovať stavovskú organizáciu novinárov je totálna hlúposť. Kým na to mladí novinári neprídu, budú ich zastupovať servilní chlebíčkári a s nimi bude moc zametať. Nezastane sa ich potom ani zahraničie, pretože navonok bude všetko OK.

Tomáš Czwitkovics

Tomáš Czwitkovics
  • Počet článkov: 13
  • Priemerná čítanosť: 5343
  • Priemerná diskutovanosť: 5
  • RSS blogu

O blogu

Zástupca šéfredaktora TRENDU. šéfredaktor TREND.sk a Mediálne.sk