Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Colnica: Ako Lampa... len horšie

15.04.2013 | Tomáš Czwitkovics

Diskusia (12 reakcií)

15.04.2013 | Motylx

Krasny ztraty sa dajú pozerať, pokiaľ tam ma zaujímavých hostí.
Ani moderator to nekazi.
Banasovu som tiež neprepinal.
Doteraz.
Náhodou som prepol na colnicu a po chvíľke očakávania zostal len trápny pocit.
Z banasovej aj prokopa.
Úplne súhlasím s autorom clanku.

15.04.2013 | herat

Pred par hodinami som cital na SME oslavny blog na tuto relaciu a kedze som ju videl celkom som sa cudoval ci som videl to iste ako autorka MK.. no.. Adelu mam rad ale relaciu tohto typu proste nezvladla.. TC K+

15.04.2013 | eExcel

No, takisto ma Banasova vylozene srala.
Tak nejak jej nedoslo, ze je este len taka naivna kacenka s tymi recickami o tom, ze "ci to nie je take zle len preto ze sa na to zameriavame" lebo si mysli, ze pozitivne myslenie a prehliadanie reality vyriesi problem rozkradnutej a moralne zdevastovanu krajiny, alebo ze krajina asi teda nie je moralne zdevastovana a rozkradnuta na co uz treba skutocne hustý matroš (ze za kvalitne fungujuci stat vyhadzujeme denne prilis velke hromadny penazi - na to aby sme si mohli dovolit matroš ignoracie štatnych rozkradačiek - to si neuvedomuje uz vobec), a ze ci "nestaci proste milovat blizneho svojho a Ježíše".

Určite rad ludi, čo uz mali jej vek si mozno spomenu na dobu, ked sa im tiez tento idealizmus zdal cool - s postupom casu sa ale ukazal ako prilis .... ako to nazvat a neurazit.

Suhlas s tym, ze o chemii medzi Banasovou a Prokopom nemozno hovorit, pretoze chemia moze fungovat napr. len medzi dvoma kuzlatkami, a Prokop na rozdiel od Banasovej uz kuzlatkom nie je.
Banasovu nahradit cim skor, devastovala celu diskusiu.

16.04.2013 | JAJA11

ja som program nepozerala práve preto, že ho mala moderovať Adela....
máloktovie odolať pokušeniu slávy a rovnako je na tom aj Adela...
zo sympatickej milej mladej slečny sa stala namyslená, povýšenecká stará dievka..... Adela namiesto toho, aby vekom len zlepšovala svoje výkony, tak sa dostala do situácie, keď sa už nedokáže baviť s človekom bez toho, aby v jej správaní nebolo cítiť namyslenosť na samú seba..... to čo bolo na jej vystupovaní sympatické sa úplne stratilo ....
človek musí byť šťastný, aby sa mohol zlepšovať, Adela to svoje ešte nenašla.... snáď ak sa jej ho podarí nájsť a potom sa vráti k svojim excelentným výkonom, ktoré boli pre ňu také typické na začiatku kariéry....
zatiaľ mi len ostáva nepozerať programy, ktoré moderuje....

16.04.2013 | Lukos

Nuž, ztrhať sa dá všetko, že? Mne sa zasa páči, že sa pokúsili urobiť nový, spoločný projekt, aj keď ešte má začiatočnícke nedokonalosti. Veď počkajme, až sa program trocha vypiluje.
Ak sa vám nechce čakať, odporúčam Zámenu manželiek, Farmu, ..., to je dokonalé!

16.04.2013 | eExcel

Aj pochvalit cokovek len aby sa pochvalilo, odprezentovalo ze "aky som je pozitivne mysliaci" - a zdevalvovat tak vyznam slova - aj to je jeden z neduhov v tejto krajine.

16.04.2013 | jatomozem

Piussi dokument bol o ničom. Zase klasika. Tie isté tváre z Bratislavy, tie isté názory, prežuté už milión krát v SME, Týždni a pod. Zatiaľ co Látal vyšiel mimo centra zistiť čo si o elitách myslia ľudia na vidieku. Piussi vybehla v Bratislave za kamošmi, elitami, co si myslia sami o sebe. Piussi je mizerán filmárka. Už mi tam len chýbal Pišta Hríb. Jediný kto zaujal bol Šimečka. Takže tak. Bratislava nie je Slovensko a Slovensko nie je Bratislava. O Banášovej škoda reči. Prokop bol decentý a páčil sa mi. Bohužiaľ, pri Banášovej toho veľa nezachránil. Asi Adele zabudli povedať, že nie je vo Fun rádiu, ani na Superstar, ani v Milujem Slovensko. Škoda, ináč dobrý projekt. Ale výber slovenskej moderátorky a režísérky filmu bol nie veľmi šťástný. DOkumenty si budem pozerávať na stránke ČT, z archívu.Bez Adeliných drístov.

16.04.2013 | Bufo

Ja si zas myslim, ze nazory par ludi z dediny Hradcany tiez nemaju velku vypovednu hodnotu a uz vobec do temy nepatri vzajomny spor 2ch z nich. Takze mne sa ten slov. dokument zdal lepsi.
Co sa tyka debaty, mam pocit, ze na takom malom (casovom) priestore sa nic slusne urobit nedalo. Tipujem, ze vacsina ludi to bude porovnavat s Lampou - tam je vidiet ze ani hodina nestaci 2-3 hostom aby sa do temy poriadne zabrali.

16.04.2013 | obcanh

Myslím, že nejde len o reláciu - zaujala ma a porovnávať ju s Lampou je nezmysel. Dokumenty boli OK, hoci každý z iného súdka. A moderátori tiež, nevidím dôvod, aby sa úplne stretli - stačí, keď si v rozdielnosti pomôžu. Podobne štúdioví a dokumentoví komentátori - podarilo sa im nastoliť aktuálne problémy, menej už vysvetliť podstatu a naznačiť riešenie. Napriek tomu oceňujem, že problém úpadku morálky a strata ilúzií z elít bol nastolený spôsobom, ktorý zaujal. Mne sa najviac pozdáva to, čo v relácii zaznelo: majetkové rozdiely, ktoré vidíme okolo seba vznikli okrádaním iných. Nie pozitívne hodnoty a intelektuálna elita, ale morálka a peniaze tých, čo si kupujú vládne elity určujú súčasnú situáciu. Vedúcu úlohu strany z ústavy sme nahradili vedúcou úlohou veľkých (nakradnutých) peňazí, tiež z ústavy. Jediné, čo ma naozaj sklamalo, bolo vyjadrenie, že v proteste pred plesom v opere bolo cítiť závan triedneho boja. Mne sa zdalo, že viacerými komentátormi opakované zdôrazňovanie faktu, že veľké bohatstvo bolo u nás nakradnuté, oprávňovalo protest pred plesom v opere - vyjadroval nesúhlas s tými, ktorí prišli v hojnosti plesať v čase krízy, ale aj s tými, ktorí ich nadradenému statusu dodávajú legitimitu svojou prítomnosťou na plese. Je to o postoji k bohatstvu a boháčom u nás.

16.04.2013 | emc4

Závažnosť témy predsa nemôže ospravedlniť trapnú, priam arogantnú, samoľúbu a povrchnú moderátorku. To snáď nie.
Alebo sa treba cítiť Funtasticky?

17.04.2013 | obcanh

Napriek môjmu, skôr pozitívnemu ako negatívnemu, hodnoteniu sa obávam, že relácia nemusí prežiť dlho. Kedysi ÚV upozorňoval na "viaceré nedostatky relácie", na chyby, ktorých sa dopustili konkrétni autori relácie, ich nevhodné oblečenie a zvolený prejav a tón, nezrelé pochopenie problému. Odporúčal v podobných prípadoch kriticky ladených relácií položiť dôraz na konštruktívnosť kritiky, na poukázanie na konkrétne neporiadky na pracoviskách a úradoch a ich nositeľov, hlbší ponor do problému. Tak aj teraz, obávam sa, kritika bude smerovať hlavne na osoby, - nevhodné ponožky moderátora, pochybný režijný, alebo dramaturgický zámer, uvoľnený alebo kŕčovitý prejav, nepresné údaje (napríklad o počte dobytka v r. 1997), ktoré svedčia o malej kompetencii... - vďaka čomu relácia (a kritika) postupne... Televízia následne pohotovo zaradí iný formát, napríklad o ľudovej kultúre Afriky, biednom živote v slumoch Brazílie... každý musel vidieť, že relácia mala málo pozitívny a konštruktívny prístup k našim dejinám po prevrate, k nesporným úspechom a progresu, ktoré sme (niektorí, tí úspešnejší a schopnejší) dosiahli pri budovaní trhovej ekonomiky a pri postupnom zdokonaľovaní demokracie. Áno, sú aj problémy a nedostatky...(súdruhovia).

17.04.2013 | anim

Aj ked nic nie je bez chyby, tento pocin RTVS a CT je jedinecny. Moze mat mnohopocetne a multiplikacne pozitivne efekty: dva pohlady blizkych narodov, aktualne nebulvarne temy, zaujimavi hostia, neosuchane nazory, ziaden jediny spravny hlasatel jedinej spravnej pravdy... Napriek nedostatkom, ja tomu v principe tlieskam a tesim sa dalej!

Tomáš Czwitkovics

Tomáš Czwitkovics
  • Počet článkov: 13
  • Priemerná čítanosť: 5344
  • Priemerná diskutovanosť: 5
  • RSS blogu

O blogu

Zástupca šéfredaktora TRENDU. šéfredaktor TREND.sk a Mediálne.sk