Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Viem kto zabil Štefánika

05.05.2008 | Tatiana Rosová

Diskusia (9 reakcií)

05.05.2008 | f.i.l.i.p

Fuj. Chudak Stefanik, taketo hnusne divadlo si nezasluzil. A ze mal na mohyle prejav komunista je na to cele najhorsie.

05.05.2008 | Glum

Je mi z toho na zvracanie, keď sa boľševik 19 rokov po revolúcii pretŕča na Bradle a ide nás poučovať o vlastenectve a demokracii. Štefánik sa naozaj musí v hrobe obracať.
Nedá mi neodcitovať (mierne pozmenený) výrok z filmu Pelíšky:
"Zloději a vrazi ze 89. nám chtějí dělat demokracii.."
Existuje na to len jedna odpoveď:
http://www.youtube....

06.05.2008 | Martinesco

Fico, ako obdivovatel komunizmu si privlastnuje Stefanika, kt. bol vydedencom komunizmu. A Fico patri medzi tych, proti ktorym Stefanik bojoval....

05.05.2008 | Nickush

ale mám taký dojem, že predseda a podpredseda parlamentu sú predsa len ústavní funkcionári, ktorí už len z hľadiska hierarchického sú vyššie postavení, ako ktorýkoľvek predseda vlády, či už minulý alebo súčasný. Ak sa vláda zodpovedá parlamentu, tak sa konanie predsedu vlády nedá nazvať inak, ako okaté pohŕdanie parlamentu. Pretože v tomto prípade si mal od predstaviteľa Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) pýtať dovolenie, či smie vystúpiť a ak áno, tak až po prejave predstaviteľa NR SR....

05.05.2008 | Peter Kovár

myslim, ze nutnost prezentacie agresie a nenavisti bola poziadavka cislo 1 v prijmacom konani na miesto hovorkyne predsedu vlady a predtym strany KSSmer, minule som mal moznost vidiet v meste Glendovu a akonahle si vsima ze si ju s Trendom v ruke premeriavam s usmevom na tvari tak ma pohladom zabila a tu noc som mal problem zaspat. Aka symbolika. Ked vidim v TV vzdy tu jeho novu hovorkynu, tak ...sa bojim. Je tu nejaky psychiater? Asi trpim chorobnou fobiou z medialnych vystupov Fica a jeho hovorkyn.

06.05.2008 | Martinesco

Pre mna je to obycajny zakomplexovany uboziak a chudak. Ja ho len lutujem. Odkedy som spozoroval ako sa sprava k p. Radicovej ako ku zene, klesol u mna absolutne do absolutneho ludskeho suterenu a ma pre mna hodnotu ako tie potkany, co ich spominal v parlamente. Navyse to dokazuje, ze cela jeho politika je len divadlo a takisto oslavy MDZ su v spominamom kontexte len divadlom...

06.05.2008 | Kopanec

Dostali opozicni poslanci, vratane tych najpapulnatejsich kritikov slovo?

06.05.2008 | Nickush

A jeden právnik sa vždy predral k mikrofónu.... aj keď nemal čo povedať.

06.05.2008 | valdi

1. Tí ktorí chodili na mohylu pravidelne pred 89. rokom
2. Tí, ktorí chodia na mohylu pravidelnje po 89.roku.
U tých prvých to bola otázka osobného postoja (my mladší sme si neuvedomili, že to bol postoj politický). Chodievali sme pravidelne v máji, bol to duchovný zážitok, samota, mystický kľud, priezračný vzduch, priestor na zamyslenie o našej pozícii medzi zemou a nebom. Uvedomili sme si, že bez ohľadu na to, čo sa dialo tam dole, existujú ešte iné hodnoty, ktoré prežili brutálny valec propagandy, osobnej a politickej neslobody.
Ak si na toto spomínate, p. Rosová, je zbytočné sa dnes pripájať k druhej skupine. Ak sa dokážete odosobniť, a spomenúť si na pohľad, ktorý sme zažívali na Bradle pred 89.rokom, musíte vidieť, že tu od 89.r. nie je žiadna garnitúra, ktorá by fatálne nezlyhala, ktorá by mala právo privlastniť Štefánikov odkaz. Ani súčasná, a žiaľ, ani tá vaša. Nikdy v histórii nemalo Slovensko takú šancu dlhodobo nastoliť demokratickú vládu, orientovanú na kultúrne západné krajiny, vyznávajúcu kresťanské hodnoty, ako za vašej garnitúry. Žiaľ, v historickom zlomovom bode, keď sa strategicky rozhodovalo, ktorým smerom sa bude krajina uberať v budúcej epoche, ste politicky zlyhali. Z vašej strany ste vyhnali najslušnejších ľudí, a nikdy ste sa neobťažovali ani len uviesť nejaký dôvod. Keď už bolo jasné, že váš klub sa stal iba klubom záujemcov o moc, a o moc ste prišli, úpadok bol nevyhnutný.
Súčasný stav je zákonitým dôsledkom neschopnosti slovenských a demokratických síl udržať vládu. Vnútorné príčiny a súvzťažnosti sa naplno prejavili počas 2. Dzurindovej vlády, keď už neexistovali žiadni vnútorní a vonkajší nepriatelia, ekonomická kríza, vonkajší alebo vnútorný tlak. Za najpriaznivejších ekonomickcýh a politických podmienok sa Dzurindova sama zrútila vo vnútorných konfliktoch a rozbrojoch.
Toto je už len plač nad rozliatym mliekom. Nechutná, beznádejná zákopová vojna, kde obidve strany pália na tú druhú a ničia všetko, čo trafia, bez ohľadu, či je to dobré alebo zlé.
Kto chce, mystickú atmosféru mohyly môže prežiť 364 dní v roku. Ale jeden deň v roku je to miesto nenávisti, zloby, zaslepenosti.
vštíviť inokedy.

Tatiana Rosová

  • Počet článkov: 12
  • Priemerná čítanosť: 4143
  • Priemerná diskutovanosť: 8
  • RSS blogu

O blogu

Moja cesta do politiky viedla cez štúdium sociológie, prácu na vysokej škole, výskum verejnej mienky, reklamu a politický marketing. Chcem písať blogy o tom, čomu sa v politike venujem najviac: o vzdelávaní a kvalite života. Nie vždy sa mi darí to, čo chcem.