Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Fico sa pozerá

09.08.2007 | Tatiana Rosová

Diskusia (12 reakcií)

10.08.2007 | martin_sm

Moc pěkný a zajímavě pojatý článek. Z hlediska "big brother is watching" jsem o tom celém neuvažoval.
Chtěl bych se Vás ale zeptat pár věcí -
1) Nemyslíte, že to trvalo příliš dlouho než se opozice rozhýbala?
2) Nemyslíte, že mlčení opozice ve dnech bezprostředně po vzpomínaném vystoupení premiera mohlo tomu celému dát určitý punc, že z politického hlediska je to normální a nic se nestalo?
3) Nemyslíte, že svou energii opozice zaměřuje více na odvolání V. Tomanové než na vyvození důsledků z toho že premier tou tiskovkou a)možná porušil zákon a b)určitě porušil pravidla etiky a fair-play? Sama píšete, že se může jednat o jakýsi náznak totality a to je podle mého názoru mnohem nebezpečnější než možný klientelismus nebo inkompetence ministryně Tomanové.

Přeju pěkný den
Martin Šmajstrla

10.08.2007 | xxc

ale uz mi je trapne to kritizovat :-)

Opozicia sa nema preco rozhybavat, pretoze bolo vsetko moralne a nic sa nestalo, dokonca mame demokraciu, tak sa nema co hybat, ked ma menej hlasov.

Mozno by som odporucal menej pozerat fica, potom by bol aj usmev na tvari.

10.08.2007 | martin_sm

Nevím co je morálního na tom, že možná došlo ke zneužití osobních údajů a k šíření poplašné zprávy. To mi nepřipadá v pořádku.
A už vůbec ne to, že když mám málo hlasů tak mám mlčet - to už smrdí diktaturou.

10.08.2007 | xxc

To sa vola demokracia :-)

10.08.2007 | TH

ked mal malo hlasov

10.08.2007 | Tatiana Rosová

Ďakujem velmi pekne za reakciu.
Áno, obvyklý rytmus akcie-reakcie nebol v tomto prípade zachovaný. Ale myslím si, že to bolo skôr na prospech, než na škodu. Keby opozícia reagovala štandardne, médiá by písali čo povedal Fico, a čo na to Dzurinda. V komentároch by prevládla večná snaha o „vyváženosť“. A čitatelia by si utvárali názor podľa toho, či im je sympatickejší jeden, alebo druhý. Lenže takto sa museli médiá obracať. Dostalo sa viac priestoru hlasom mimo politiky, a vyšli najavo aj nové skutočnosti. Merítko etiky nastavovala verejná diskusia, občianska spoločnosť, nie politici. A to sa mi zdá správne a dôležité.
Pokiaľ ide o to, čo v súčasnosti akcentovať v politickej debate, vnímam návrh na odvolanie ministerky Tomanovej ako otvorenie priestoru na diskusiu o všetkých aspektoch jej a Ficovej aktivity v sociálnej politike. Teda nie „len“ o etike, politickej kultúre, klientelizme a fair-play. Podľa môjho presvedčenia bude na parlamentnej pôde našou hlavnou povinnosťou brániť dôchodkovú reformu. Hoci len znovu a znovu opakovať argumenty, ktorým ľudia dobre porozumeli, ale časom vybledli.
Prajem pekný deň,
Tatiana Rosová

10.08.2007 | martin_sm

Děkuji Vám za vysvětlení.
Ano, přesvědčila jste mne o prospěšnosti pozdější reakce. To že došlo k jevu, že (dovolím si Vás citovat) "...Merítko etiky nastavovala verejná diskusia, občianska spoločnosť, nie politici...." je opravdu důležité.
Ale co se týká aktuálních politických aktivit opozice vidím jednu mezeru. Naprosto souhlasím s Vaší snahou bránit zdravou a zodpovědnou sociální politiku, ale na druhou stranu možná došlo ke zneužití osobních údajů politickou mocí a to přeci, pokud se to včas nezastaví, může postupnými kroky jednou skončit až omezováním osobních svobod. A osobní svoboda je základem demokracie - to bránit netřeba?

Ještě jednou přeju pěkný den,

10.08.2007 | Bufo

Myslim si, ze keby sa do toho zapojila opozicia, urcite ti Fico vykrikoval, ze aha, ako opozicia nadrziava velkym zlodejskym firmam, ktore beru ludom peniaze.

10.08.2007 | vsimek

Dopadneme ako v Potterovi - nebudeme hovoriť Fico (aby sme nemuseli tlmiť hlas), ale Ten-koho-netreba-menovať. A keď ho niekto nazve pravým menom (tým nemyslím **********ý Boľševik), tak sa vždy pri tom strhneme.

10.08.2007 | jasl

V roku 84 žijetemožno Vy. p.Rosová.
Je jasné že akoporadkyna Dzurindu a členka SDKU nebudete velebiť Fica,pretože ste oponent je tento článokdosť tendenčný.
Ak sa bojíte povedať Fico a obzeráte sa je to Váš problém....Na takýchto bojkoch kedzsi vzrástli komunisti a od 89 všetci politici bez ohladu na tričko....
Takže fajn že píšete,alekedže ste politicky zainteresovaná,Váš článok je absolutne jalový....
No a ked už píšete ozrejmite ako to bolo zo zakázkami pre Markant???

10.08.2007 | JZ

Nie je mi jasne, co tvrdite, vazny pane.
Ze politik nesmie prehovorit o politike, pretoze je v nej zainteresovany? Ani reziseri sa nemozu vyjadrovat k filmom, ucitelia ku skolam, blogeri k cenzure na internete na Blizskom Vychode, alebo zeleni k znecistovaniu, kedze by mohli byt "tendencni"?

"Tendencny/jalovy" sa mi nevidia ako vhodne slova pretoze clanok by, podla mna, nebol viac hodnotny, keby obsahoval napriklad aj zmienku typu: "Ale musime samozrejme priznat, ze jedna tlacova konferencia sa nekonala v nepriatelskom duchu, takze pre uplnost informacii to musim uviest." Bol by pre Vas clanok objektivny, keby sa autorka takymto vyrokom kryla pred kritikou?

Podla mna nemusia byt v kazdom nazorovom clanku uvedene vsetky pohlady na vec. Keby bol clanok v sekcii 'Spravy z domova' v novinach, tak samozrejme by sa nemali ignorovat ine perspektivy. Toto je uplne ine.

Clanok tohto typu ma opisat nazor. Nemusi Vas presvedcit. Ale viete si urcite najst aj ine zdroje informacii, aby ste si na vec vytvorili nazor. Takyto clanok nemoze byt katalogom roznych nazorov na vyber pre Vas - bol by prilis dlhy a zrejme aj suchy, lebo by sme museli lustit aky je skutocne nazor autorky.

10.08.2007 | Robert Merva

lebo tito udavaci, to su presne ti, ktori to robili aj pre byvalu StB a dnes to uz ma jednoznacne pomenovanie "statny teror"... teraz vsak mame pluralitu nazorov, akurat v podani tohoto bolsevickeho vodcu to opat pripomina stare "dobre" casy... casy ked som nemohol ist na strednu bez odporucania vychovnej poradkyne a ta mi robila problem, lebo nasi neboli v strane... vtedy som to este nechapal, ale teraz viem, ze toto uz nikomu nedovolim urobit svojim detom ... a uz vonkoncom nie takym zadubencom, aki tu pisu bolsevisticke reakcie... hlavne taky jasl...

Tatiana Rosová

  • Počet článkov: 12
  • Priemerná čítanosť: 4144
  • Priemerná diskutovanosť: 8
  • RSS blogu

O blogu

Moja cesta do politiky viedla cez štúdium sociológie, prácu na vysokej škole, výskum verejnej mienky, reklamu a politický marketing. Chcem písať blogy o tom, čomu sa v politike venujem najviac: o vzdelávaní a kvalite života. Nie vždy sa mi darí to, čo chcem.