Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kto vám kradne zamestnancov?

06.03.2017 | Strieborná ekonomika

Diskusia (7 reakcií)

06.03.2017 | Oskarka

Zjednodušuj, zjednodušuj, zjednodušuj!!!!
Ak už nejde zjednodušiť samotná práca, takmer vždy sa dá odbúrať časť papierovačiek, ktoré ju sprevádzajú. Viac než samotná práca často unavuje vypisovanie papierov o práci. Zvlášť to vadí starším ľuďom, ktorí podobnú prácu robili roky bez papierovačiek....

06.03.2017 | ataman

Vyhoretych zamestnancov nikto v ziadnej firme co som pracoval neriesil. Vacsinou tito ludia odisli s firmy prec a prisiel niekto novy.

07.03.2017 | salamoon

pripadne sa riesia tak, ze im pridas dalsiu robotu, aby odisli este skor..

07.03.2017 | LPB

Nepochopil som celkom, o čom je článok. Asi som vyhorel.

Nedávno som sa spýtal manželky, čo sa za tie roky u nich vo firme zlepšilo. Myslím pracovné podmienky, povýšeneckosť šéfa, nadutosť majiteľov, platy, zjednodušenie práce, menej neplatených nadčasov, menej chýb v dokladoch, v evidencii, menej problémov s dodávateľmi/odberateľmi, menej reklamácií a nepodarkov... Odpoveď po krátkom zamyslení znela jednoducho: "nič".

Ani ja v tom mojom zamestaní som žiadne zlepšenie nezaznamenal. Skôr to šlo k horšiemu. Pritom prirodzenosťou každého človeka je (no, malo by byť) stále si čosi zjednodušovať, zdokonaľovať, urýchľovať, spríjemňovať, upratovať... ako doma. Napriek tomu sa na firme, ako celku, nič roky/desaťročia nemení. Myslím k lepšiemu. Menia sa zamestnanci, procesy, hw, sw, obchodní partneri... ale nič k lepšiemu. Asi ako v celom tomto štáte.

O skrátení pracovnej doby, napríklad, môžeme len snívať. No a potom si zas a znova človek prečíta článok s už povinnou frázou Priemysel 4.0. O cunami, čo nás zmetie, o exponenciálnom raste, o stálom zvyšovaní a zrýchľovaní čohosi... alebo je to len tým, že som už starý?

08.03.2017 | HromBlesk

Nič v zlom. Ja som sa spytoval kolegov, stredného manažmentu čo viac nám dali zamestnanci..my im dávame najmenej 6 % každý rok, priemerku 1500, 1000 E ročný bonus, prémie, nové šatne, znížená prašnosť, lyžovačky, výlety, zadarmo, lístky do kúpeľov..a ja sa pýtam či oni robia každý rok o 6% viac, či sa snažia, či sú disciplinovanejší, či máme viac zlepšovákov.... NIE. Stále frflú...

09.03.2017 | Strieborná ekonomika

V prvom rade klobúk dole, tie benefity skutočne znejú možno až nadštandardne. Úprimne sa priznáme, že tento článok bol prioritne zacielený na zamestnávateľov, ktorý sú stále presvedčený o tom, že vymeniť vyžmýkaného zamestnanca je to najpohodlnejšie, najefektívnejšie a ekonomicky najvýhodnejšie.

Práve program, ktorý je spomenutý v článku pracuje so zamestnancami, tak aby benefity ktoré majú k dispozícii vedeli efektívne pretaviť aj do výkonnosti počas celého svojho života. To ako docieliť za 6% investícii 6% výkonu je otázkou nastavenia stratégie. Ale v prvom rade je dôležité postaviť záchrannú sieť, aby nedošlo k tomu najhoršiemu, pretože v tom prípade by ste aj vy aj zamestnanec ostali v mínuse. Každopádne prvý krok už máte za sebou, dôležité sú však aj správna vízia a koncept.

09.03.2017 | Strieborná ekonomika

V poslednej dobe ste však určite aj vy počuli, že v rôznych odvetviach chýbajú tisíce ľudí. S postupom času to bude len horšie. Ešte stále si množstvo zamestnávateľov myslí, že nie je problém nahradiť zamestnanca, preto ani nemá nejakú motiváciu veci meniť. My sme práve ich chceli upozorniť na to, že skôr či neskôr Vás niekto "ukradne". V lepšom prípade konkurencia, v tom horšom, často podceňovaný syndróm vyhorenia. V prvom rade, chceme apelovať na zamestnancov, aby si skutočne uvedomili, že musia správne hospodáriť so svojim pracovným potenciálom. Po druhé, chceme varovať firmy, že slovenská pracovná sila starne a bude jej stále menej. Firmy potrebujú uvedomelý prístup, ak chcú dosahovať svoje akcionármi predurčené čísla.

Priemysel 4.0 musí byť... :-) Existuje málo príležitostí a spôsobov, aby sme si (EÚ) udžali svoju konkurencieschopnosť. Tromfy, ako počet pracovnej sily bohužiaľ majú iné krajiny, preto my ako celá spoločnosť potrebujeme ľudí, ktorí sa dokážu adaptovať na všetky tieto zmeny, ktoré nás čakajú.

Strieborná ekonomika

Strieborná ekonomika
  • Počet článkov: 3
  • Priemerná čítanosť: 2622
  • Priemerná diskutovanosť: 10
  • RSS blogu

O blogu

Nevyhneme sa tomu nikto. Starnutie je prirodzenou súčasťou nielen života ľudí, ale aj spoločnosti a ekonomiky. V kombinácii s nedostatkom ľudí prináša nové výzvy aj pre manažérov ľudských zdrojov.Aptet, n.o., sa venujeme Age management-u a výzvam, ktoré začíname na Slovensku cítiť už dnes. Aj na tomto blogu sa zameriame na to, ako nezničiť, ale naopak čo najlepšie využiť zamestnancov s prvými, či druhými, šedinami. Teda aj nás – štyridsiatnikov.  Sledujte nás aj na našom Facebook-u, Linked-In profile alebo webe.