Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zastúpenie žien v biznise rastie, problémom sú stále platy

28.06.2019 | Silvia Hallová

Diskusia (12 reakcií)

28.06.2019 | @@@

ok ked sme pri tej rovnosti tak chcel by som vedieť odpovede na toazky

prečo na slovensku mame 650tisic starobnych dôchodokyn ale len 410tisic starobnych dôchodcov ?

prečo priemerny vdovsky dôchodok je 250eur zatial čo vdovecky je len 200 eur ???

prečo muži odchadzaju neskôr do dôchodku ked sa doživaju nižšieho veku ako ženy?? ....priemerny vek zomreleho muža v roku 2018 bol 69,33 roka zatial čo u žien to bolo 77 rokov

prečo pracuje viac mužov ako žien aj ked vyššie som už spominal že počet žien starobnych dôchodkyn je vyššie ako počet mužov ale počet pracujucich mužov je 1,3 miliona zatial čo počet pracujucich žien je 1,1 miliona ??? (paradox je to 200tisic rozdiel podobny ako v pripade starobnych dôchodocov len v opačnom prevedeni že tu je o 200tisic viac mužov zatial čo v pripade dôchodcov je o 200tisic mužov menej )

prečo 35% z pracujucich žien pracuje pre štat pričom len 20% pracujucich mužov pracuje pre štat ?

prečo na 1 žienu v priemysle pripadaju 3 muži v stavebnictve a polnohospodarstve je to cca 7 mužov na jednu ženu ????

prečo v socialnej poistovni ktora ma vyše 5tisic zamestnancov je až 89% žien ?

a dal by som aj mnohe dalšie otazky ......takže budu aj na tieto otazky odpovede alebo to sa feministkam už nehodi do ich pokryveneho sveta ???

29.06.2019 | sanosano1

To som zvedavý či odpoveďou bude intenzívne mlčanie alebo nevyberanými atak .:-))

29.06.2019 | oko

no napriklad preto, ze kym sucasne dochodkyne makali pri pase a este sa popritom starali o deti, ktore dnes plnia socialnu poistovnu, tak sucasni dochodcovia sa 2 roky zabrdavali na vojne...
a vy dvaja ste predpokladam prdeli niekde na civilke ;)

01.07.2019 | muchomuurka

+

Zjavne máte pravdu, lebo nik z prítomných sa neohradil :D.

02.07.2019 | @@@

takže ty vlastne chceš tvrdiť že len ženy pracuju a muži sa len poflakuju ???? ......

takže vlastne ty to tak robiš a chceš to hodiť všetkych mužov že to robia ako ty

01.07.2019 | muchomuurka

Ešteže ste sa tak konštruktívne vyjadrili k téme Zastúpenie žien v biznise. Váš príspevok to prelomovým dielom a mohlo by sa kľudne nazývať Výkrik chudáka chlapa, iste by šlo o bestseller :D.

Mimochodom máloktorý chlap sa v minulosti podieľal na výchove svojich detí tak ako matky - celý život trpia preto na nižšie príjmy, lebo im padla na hlavu rodina a deti ako malusový hendikep pri zarábaní peňazí. Teraz sa to začína zlepšovať, no keď príde na lámanie chleba, tak z partnerov dostane kapky na pohovoroch do zamestnania skôr matka než otec ;). Čerstvá osobná skúsenosť. Ani sa nik nezaujímal, či by sa otec postaral o deti. Vôbec sa s tým dnes vo firmách neráta. Takže oko má s komentárom nižšie pravdu.

Pre štát ženy pracujú preto, lebo firmy vnímajú deti zamestnankýň ako zásadnú nevýhodu, chytrý muž.

01.07.2019 | @@@

nikto nenuti mať ženy deti ...zvyšok su len vyhovorky ...to je ako keby si si kupila superrychle auto a stažovala sa že na slovensku je obmedzena rychlosť ...nikto ta k tomu nenutil ...vybrala si si to sama :P

01.07.2019 | muchomuurka

Netykajte mi, súdruženkovské časy našťastie pominuly.

Ak máte plodiť podobné duchovné skvosty alebo mať deti, tak zbytočne nevydávajte energiu nesprávnym smerom a píšte mi i naďalej. V uhorkovej sezóne je každé pobavenie insitnej povahy vítané :D. Česť práci.

02.07.2019 | @@@

zas tie alibisticke nezmysli ......

je paradox že inde vam vyrovnavanie neprekaža ako som uviedol hore .....

ty si mysliš že su to muži ktory by na rovnosť doplatili ....omyl prave mužom by to vyhovalo ale nie princip aki ste zahajili vy ženy vy ani rovnosť nechcete vy chcete len vyhodu a ešte k tomu ste aj sexisticke čo je paradox lebbo toto vyčitate mužom a pritom všetko to same robite :D :D :D

01.07.2019 | martin33

Na vyrovnanie rozdielov sposobenych tym, ze sa zena viac stara o deti, predsa v spolocnosti uz davno existuje mechanizmus - bezpodielove spoluvlastnictvo manzelov. V manzelstve neexistuje plat muza a zeny, ale len spolocny prijem rodiny.

01.07.2019 | noblesa

Ja myslim, ze malo zien je hlavne v banictve, zeriavnictve, pri sustruhoch a tak.
Inak blog je nezvykle sexisticky, na to ze mame 21.storocie. Neviem preco sa autorka vobec v suvislosti s profesionalnym zameranim cloveka zaobera najma tym, co ma kto medzi nohami.

01.07.2019 | Truhlik999

Lebo je to trendy.
Uz nastáva ta doba, ze každá zena na vyššej pozícii sa považuje za dosadenú z politickej korektnosti a nie pre realne výsledky.

Silvia Hallová

Silvia Hallová
  • Počet článkov: 12
  • Priemerná čítanosť: 2459
  • Priemerná diskutovanosť: 14
  • RSS blogu

O blogu

Som partnerka spoločnosti Grant Thornton Slovakia, daňová poradkyňa a členka legislatívno-metodickej komisie pre daň z príjmov právnických osôb v Slovenskej komore daňových poradcov. Venujem sa daňovému poradenstvu pre domácich aj zahraničných klientov pri ich podnikaní a akvizíciách na Slovensku. Viac informácií o mne nájdete tu.