Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

„Slovenský tiger“ už dnes kríva. A za chvíľu nemusí ani chodiť

14.02.2019 | Silvia Hallová

Diskusia (9 reakcií)

14.02.2019 | Korejcan

"Kombinuje vysoko profesionálnu organizáciu podpory, riadenú štátnou inštitúciou pre spravovanie financií pre výskum a vývoj a kompetenčné centrá."

Ano pani Hallova, a to je presne ta pointa. Davnejsie som to spomenul na inom blogu od iného autora. Pokial sa nezmeni mentalita slovakov ako celku, dovtedy to tu bude vyzerat ako na divokom zapade.

Otazka teraz je, ci schopny jednotlivec bude pracovat na SR a cakat kym sa tu prostredie R&D zmeni/nezmeni, alebo jednoducho odide pracovat do inej krajiny.

14.02.2019 | salamoon

A to R&D by si nemal mat naviazane na nejake konkretne podniky/klastre, tak ako tomu bolo za komunistov alebo ako je tomu na Zapade ? Ci co chces a pre koho vlastne skumat ? Doma v garazi s par eurami v dnesnom stadiu technologickej komplexnosti uz koleso nevymyslis a na dojenie systemovych rent, developerske projekty, dodavanie ludi do zahranicnych manufaktur ziadny R&D nepotrebujes.

14.02.2019 | IvanPe

R&D za komunistov?
No dajte zoznam podnikov, pan salamoon. A hlavne vysledkov toho a.k.a. R&D.
A ten s tym lietajucim autom mal aky kapital ked robil prvy prototyp? A ti chlapci programatori co navrhuju AI, ti maju za sebou co? Vypoctove stredisko?

14.02.2019 | Neeo

Pravda a ja len dodám, pokiaľ neodíde generácia "komunistov" nikdy sa Slováci nezmenia. Paška povedal " vyhraj voľby a môžeš všetko". Mladá generácia aj keď si to uvedomuje nič nezmôže. Je prehlasovaná ľuďmi ktorí na miesto mozgu majú piliny a majú pocit, že ak niekto rozpráva červeno a s istotami, tak treba pri tom ostať.
Obávam sa, že si zopakujeme krízu v plnej kráse ako tomu bolo 2008 a preto pozdravuje aj Kažiho. Vedel prečo uteká z tohto marazmu do teplých miest.

14.02.2019 | IvanPe

Ani montaznou dielnou Slovensko nebude, koniec globalizacie prinuti kapital investovat do robotizacie a to sa udeje v mieste povodu kapitalu, tak ako nas to uci historia uz po x-ty krat.
Teda ak za montaz nepovazujeme drotarov a zbojnikov (hnanych hladom).

14.02.2019 | salamoon

No neviem, ale ja tu uz vyse 20r pocuvam, ze stat treba eliminovat, vsetko sprivatizovat a vsemocne-trhovo trickle-down kapitalistom znizovat dane, lebo ked im ostane viac, aj viac vymyslia a nasledne sa z toho lepsie napapame i my ostatni. Dane sme im masivne znizili/presunuli na plebs a kde je ta slubovana papačka ? Jáj, trh vyriesil, pytaju dalsiu.
Bolo by dobre tiez si uvedomit, ze pri takejto (anti)politike statu bez realnej moci, sluziaceho len ako krava-prostitutka roznych podnikatelskych klanov, nadnarodneho kapitalu, danovych vyberoch 32% HDP atd. su porovnavania s rakuskou podporou vyskumu, zdravotnictva a dalsich veci irelevantne.
https://img.projekt...

14.02.2019 | @@@

jedna vec my tu chyba ....autorka nenapisala kolko z tych penazi čo ide na vyskum realizuju v tych krajinach sukromne firmy a kolko štat ???

16.02.2019 | Jozef Hvorecký

Ešte jednu vec autorka trochu podcenila, hoci ju spomenula: reforma vzdelávania. Od zavedenia rozumnej reformy po prvé výsledky zvykne prejsť 10-15 rokov. Keďže neprebieha (Učiace sa Slovensko sme s úspechom potopili), riziko "imobilného tigra" už nie je rizikom, ale predvídateľnou realitou.

16.02.2019 | @@@

ako vieš že prave toto by pomohlo ?....domienky ?....10 až 15 ročne domienky ? :D :D :D ....alebo len snaha o vlastne zaujimy ? :D

Silvia Hallová

Silvia Hallová
  • Počet článkov: 12
  • Priemerná čítanosť: 2473
  • Priemerná diskutovanosť: 14
  • RSS blogu

O blogu

Som partnerka spoločnosti Grant Thornton Slovakia, daňová poradkyňa a členka legislatívno-metodickej komisie pre daň z príjmov právnických osôb v Slovenskej komore daňových poradcov. Venujem sa daňovému poradenstvu pre domácich aj zahraničných klientov pri ich podnikaní a akvizíciách na Slovensku. Viac informácií o mne nájdete tu.