Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rozhodnú o daniach úspešných zubné kefky?

08.11.2017 | Silvia Hallová

Diskusia (8 reakcií)

08.11.2017 | Oráč

Ako to bude? Daňová kontrolórka vojde do kúpeľne a všetky zubné kefky pošle na analýzu DNA, či niektorá nepatrí športovcovi? A za športovcom príde so súdnym príkazom na odobratie DNA?
Pokiaľ to stojí a padá a tom, že dotyčný má alebo nemá dom, tak stačí dom prepísať na iného.
Ak by sa dotiahli do konca veľké daňové úniky verejne známych ľudí, určite by štát získal viac, ako vyvolávať závistlivé emócie na peniaze športovcov. Okrem toho športovec musí tvrdo "makať", aby ten daňový základ zarobil.

08.11.2017 | OliWer1

Možno je zákon cielený na honorárneho konzula Monackého kniežatstva, poradcu predsedu vlády a sprostredkovateľa predaja obrnených vozidiel Pandur českým zobrojeným silám, Miroslava Výboha hahahha.

09.11.2017 | Silvia Hallová

V Nemecku je postup oveľa menej sofistikovaný: vychádza sa z počtu členov domácnosti a akonáhle daňová kontrola zistí pri prehliadke, že v dome sú veci tohto športovca, ktorý má oficiálne pobyt v zahraničí, berie sa to ako naplnenie definície bydliska na území daného štátu.
Úplný súhlas, že tento pokus je veľmi chabou snahou pokryť daňové úniky. My dlhodobo poukazujeme napríklad na to, že finančná správa vôbec nekontroluje daň z príjmu, zameriava sa výlučne na odpočty DPH, ktoré sú "najviditeľnejšie" pri karuselových podvodoch. A, naopak, daňové kontroly majú pravidelne platitelia daní.Odtiaľto by mal štát začať, ak chce zmenšiť šedú ekonomiku.

08.11.2017 | mba

Dane maju platit vsetci. Ak moze upratovacka, neviem preco by nemohli sportovci, ktori castokrat mali svoje zaciatky v statnych/dotovanych sportovych oddieloch.

Ak kradne velky zlodej, neznamena to, ze moze aj maly. Aj preto je na SK bordel a dane tak platia "hlupi" zamestnanci, ktori nemaju ako na danisch okradat ostatnych....

08.11.2017 | Hampton

len ci to nie je naopak. stat vie ze sa bezny zamestnanec nemoze branit a tak mu zvysuje dane pokial sa to aspon trochu da. Nastastie my mame osvietenu vladu a toto by sa u nas nemohlo stat...

09.11.2017 | BrunoBruno

ach tieto závistlivé poznámky.... ktovie z čoho plynú.
Športovci generálne samozrejme dane platia. Napríklad takí tenisti. Prize money sú zdanené hneď ako ich dostane v krajine kde ich vyhrá. Napríklad v Ázii. Potom by ich mal zdaniť ešte raz v SR? Lebo zubná kefka alebo závistlivci ako Ty?
A ešte si napríklad ten tenista má platiť všetky náklady? V 35 - tke skončí a potom má isť do fabriky?
Preto sú prihlásení v Monaku.... To nie je generálne o neplatení daní, ale aby im hádam aj čosi ostalo... Aj to prihlásenie v Monaku čosi stojí... Špičkoví športovci majú byť vzory na nasledovanie ako samozrejme aj iné osoby (úspešní vedci, podnikatelia, umelci a pod.), ktoré niečo dokázali vlastným talentom a úsilím a nie iba pokladničky na bezbrehé odieranie aby bola spokojná časť zakomplexovanej populácie...

09.11.2017 | gladius70

Začínam mať pocit, že závisť je najvýraznejším znakom takýchto diskusií.
Rád by som len pripomenul závistlivcom, že bol zrušený maximálny vymeriavací základ pre zdravotné poistenie a tak športovci zo svojich reklamných príjmom v minulosti zaplatili maximálne na preddavkoch cca. 7 200 eur, v roku 2017 už zaplatí športovec z reklamných aktivít 14% z celkovej sumy. Takže športovci už "dane" platia a riadne.
Hlavne však propagujú a robia reklamu Slovensku.
Z toho mi vyplýva jedno a to, že športovci by mali húfne posielať faktúry na Ministerstvo financií SR za propagáciu vlajky a značky Slovenska. Nájdu si napríklad cenník reklamných spotov Eurosportu, zistia, že 10 sekundový spot stojí 1 000 EUR a napr. Sagan pri niekoľkohodinovom prenose z Tour de France je na obrazovke minimálne 10 minút / deň a hneď si to môže vyrátať. Takýto princíp je v súčasnosti aj vo Formule 1, kde z TV práv dostávajú tímy pomernú časť, podľa toho ako dlho sa "zdržia" na obrazovke.
Preto sa nazdávam, že takýto prístup k športovcom bude kontraproduktívny a v skutočnosti sa na tom viac prerobí ako zarobí. Už nehovorím o tom, že stačí jedna športová nehoda, alebo úraz a je vymaľované a športovec môže ísť po žobraní.

09.11.2017 | OliWer

Samozrejme, že ľudia závidia. Slováci závidia každému, kto sa má lepšie, ale aj horšie. Ako inak sa dá vysvetliť obštrukcia susedov, aby si mohol invalid - vozíčkar namontovať rampu z bytového domu, aby nebol po rokoch väzňom vo vlastnom dome? Dostal dotáciu a to sa neodpúšťa, lebo iní dôchodcovia vo vchode ju nedostali.

Silvia Hallová

Silvia Hallová
  • Počet článkov: 12
  • Priemerná čítanosť: 2479
  • Priemerná diskutovanosť: 14
  • RSS blogu

O blogu

Som partnerka spoločnosti Grant Thornton Slovakia, daňová poradkyňa a členka legislatívno-metodickej komisie pre daň z príjmov právnických osôb v Slovenskej komore daňových poradcov. Venujem sa daňovému poradenstvu pre domácich aj zahraničných klientov pri ich podnikaní a akvizíciách na Slovensku. Viac informácií o mne nájdete tu.