Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BLOG Robert Merva

Najradšej by som niekoho zbil!

04.12.2008 | Robert Merva

A neviem či ústavného činiteľa, alebo nejakého novinára

 • Tlačiť
 • 24

Ten kto ma pozná, vie že som veľmi pokojná a veselá povaha. Nevie ma vytočiť ani dvakrát po sebe rozliaty ten istý kotlíkový guláš. Ale keď mi do neho niekto prileje pivo, vypením!

Rovnako som vypenil aj teraz. Zase, aby som nezavádzal. Pením už dosť dlho, ale tento krát je toho aj na mňa už neúnosne veľa. Naviac som sa na tomto blogu neventiloval už viac ako rok a teraz to zo seba vypustím naraz.

Hromadilo sa to vo mne postupne. Pri žltých a červených kartách nášho podpriemera som sa ešte usmieval. O predpovedi počasia totiž toho aj tak veľa neviem a v Monacu som bol zatiaľ iba ako bežný turista. Nerozumiem totiž jachtingu a ani jachtám, ale zato žltým kartám rozumiem dôkladne. Nie však z úst predsedu vlády, ale skôr od rozhodcu na futbale. Čo už, nemusím mať vo všetkom až tak jasno.

S úsmevom som to ešte rovnako zobral v prípade chudáka Jureňu, ktorý sa tak spravodlivo rozhorčoval medzi kravičkami v maštali, že mi ho až bolo ľúto. Úplne „squelá" tlačovka, ktorú mohol zorganizovať iba ak nejaký "génius". Dnes už síce nikto nevie, ako sa tento minister vlastne volal a za čo ho to vtedy odvolali, ale na maštaľ nezabudne asi nikto. Geniálne. Lepšie sú už iba tlačovky Úradu geodézie, kartografie a katastra SR.

Peniť som však začal už pri znovuotváraní druhého piliera a pri tých hypermeganajsamodbornejších vyjadreniach na tému svetová finančná kríza. Penil som rovno z dvoch dôvodov. Prvým boli bezbrehé a očividné klamstvá našich vládnych politikov, vrátane toho zo Sociálnej poisťovne a druhým bola nehorázna povrchnosť našich médií pri komunikácii týchto tém. Pár dobrých relácii, článkov a diskusií však ani zďaleka nevyvážili tie drísty, ktorými bola verejnosť kŕmená. Viem si v tom urobiť jasno aj sám, ale chudák moja mama. Ešteže ma má radšej ako toho Fica a nechá si ochotne poradiť odo mňa.

Keď prišli na pretras maďarské učebnice, skoro som zomrel od hanby. Tak primitívna a sedliacka komunikácia zahraničnej politiky snáď už ani nemôže byť na nižšej úrovni, ako bola. Opäť nám médiá priniesli veľké NIČ a to ešte so šľahačkou balastu a blábolov. Moja mama to však už chápala horšie a vysvetľovanie bolo o čosi náročnejšie. Keďže má však mňa, postupne sa zorientovala aj tento krát a rýchlo získala v tomto medzištátnom zmätku jasno. Žiadne médium a žiaden pre ňu dostupný novinár jej to nedokázali vysvetliť. Mne to síce trvalo takmer štvrťhodinu, ale podarilo sa. Bol som spokojný. Moja mama sa stala jednou z 3% populácie obyvateľov Slovenska, ktorí tomu odrazu porozumeli. Bohužiaľ zvyšných 97% má informácie iba od bezduchých médií, ktoré si nerobia svoju robotu poriadne a vyhovárajú sa na rozpočet.

Chvíľu ma to trápilo, postupne to však prebolelo, ale tá hanba vo mne zostala. Už opäť strácam tú hrdosť, že som Slovák. Nie, že by som sa hanbil za tento prírodný skvost v srdci Európy, ale hanbím sa za našich predstaviteľov a spoluobčanov, ktorí nám zvolili do vlády tento lumpenproletariát. Ja taký sprostý nie som a nechcem tak vyzerať ani pred mojimi známymi, ktorí žijú v zahraničí. Ťažko sa to vysvetľuje a aj tak to končí konštatovaním, že „Aký národ, taká vláda!". Ide ma poraziť a vtedy sa skutočne hanbím.

Tento krát som sa však už vytočil do bezvedomia. Kauza Tipos je do očí bijúca krádež v priamom prenose a novinári sa zmôžu iba na to, že prerozprávajú čo tvrdí Mikloš a že toto zas povedal Počiatek. Do šľaka! Vážení spravodajcovia, viete vy vôbec čo je to žurnalistika? (teraz nenarážam na tých, čo sa to snažia robiť dobre) Ide ma však roztrhnúť, keď vidím ako samoľúby narcis v priamom vstupe nemenovanej TV komentuje mimoriadnu schôdzu NR SR o odvolávaní ministra Počiatka so slovami, že opozícia spôsobila zmätok v NR SR. Pritom ide o mimoriadnu kauzu, kde sa každý snaží zistiť pravdu s ktorou je potrebné vyjsť na verejnosť a opozícia iba využije nepripravenosť, neodbornosť a nekompletnosť zodpovedných. Potom iba nemo hľadím do tej bedne a vidím ako sa „vodca" rozčuľuje spravodlivým hnevom, že chudáčikovia poslanci musia veľa cestovať a meniť si program. Keby aspoň „zbla" tušil tento pánko ako sa riadi štát a keby nemal vo vláde iba babrákov („česť" nebojácnym a inteligentne prešpekulovaným zlodejom), nikdy by sa mu nestalo, že mu ministri začnú kradnúť rovno pred očami a ešte aj verejne. Veď je to úplná katastrofa ako bezcharakterne to robia! A médiá z toho urobia emočnú parádičku a jediný hlavný titulok z tejto superkauzy skončí s textom: „Opozícia spôsobila zmätok v NR SR". (viem, že nikde taký titulok nebol, ale ten dojem z tých blábolov tu je stále zmätený) A moja mama mi začína klásť také otázky, že už v tom začínam mať zmätok aj ja sám. 

Ešte príde na rad Janušek a to si už neviem predstaviť, ako toto prednesú média občanom. Už teraz je z toho taký guláš, že ten môj sa môže vylievať donekonečna a pokojne do neho už môžu liať aj to pivo. Vôbec ma to nerozhodí. A že mi niektorí z Vás teraz nerozumejú? Nevadí! Stačí sledovať slovenské „spravodajské" médiá. Potom už nebudete rozumieť absolútne ničomu.

Teraz som už o niečo pokojnejší, ale aj tak. Niekoho by som najradšej zbil! A neviem či ústavného činiteľa, alebo nejakého novinára. To, že politik klame, že kradne a že sa to v demokracii nikdy nezmení, je bohužiaľ trpká pravda s ktorou sa osobne nedokážem zmieriť, ale beriem to už ako fakt, ktorý sa nedá prehliadnuť. Ale to, že za takéto konanie našim politikom nehrozí ani len žiadna sankcia v podobe verejného pranierovania, je skutočnosť s ktorou sa nedokážem vyrovnať. Nikdy! Zlodej ostane zlodejom aj keď sa ho opozícii nepodarí odvolať. Lenže toto už musím vysvetliť tej mojej mame opäť raz ja! Do šľaka!

Hlasuj za tento článok na vybrali.sme.sk

 

 • Tlačiť
 • 24

Robert Merva

Robert Merva
 • Počet článkov: 8
 • Priemerná čítanosť: 6099
 • Priemerná diskutovanosť: 15
 • RSS blogu

O blogu

Som malý a bezvýznamný nadšenec a idealista. Ale rozhodne som veľmi významný volič. Ten, kto si myslí, že ten jeho hlas je vo voľbách bezvýznamný, nemal by čítať moje blogy a môže sa pokojne stratiť zabudnutý v dejinách, ako bezvýznamný polojedinec.

Robert Merva

Robert Merva
 • Počet článkov: 8
 • Priemerná čítanosť: 6099
 • Priemerná diskutovanosť: 15
 • RSS blogu

O blogu

Som malý a bezvýznamný nadšenec a idealista. Ale rozhodne som veľmi významný volič. Ten, kto si myslí, že ten jeho hlas je vo voľbách bezvýznamný, nemal by čítať moje blogy a môže sa pokojne stratiť zabudnutý v dejinách, ako bezvýznamný polojedinec.

Kalendár sa načítava...