Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Protikorupčné maximum elektronických aukcií

06.03.2012 | Róbert HURAN

Diskusia (7 reakcií)

06.03.2012 | LPB

Pán Huran, najlepší blog na etrende, za poaledných minimálne 6 mesiacov! ĎAKUJEM!
Mimochodom, 50 melónov. Niet sa čo čudovať lokálpatriotistickým pytačkám... zasa tá ryba smrdí od hlavy!
Bla, bla, bla... splnili sme bod volebného programu... bla, bla, bla... páni voliči, kto tam za posledné volebné obdobie najviac ukazoval prstom na zlodejstvá? Chyťte ho! Kto?!

07.03.2012 | Robert Huran

ďakujem :-)

06.03.2012 | milanll

Robert, neuraz sa, prosim ta, ale cely blog povazujem tak trochu za zbytocny.
Akekolvek totiz opises lepsie sposoby a na akekolvek nedostatky poukazes, nic sa nezmeni, pokial sa nestane to, co si uplne fantasticky opisal v poslednom odstavci, ktory robi tento blog jednym z najlepsich blogov o korupcii.

Pretoze marne sa budeme vsetci hladat akekolvek technicke riesenia na korupciu, ked si nedokazeme uvedomit svoju ucast a zodpovednost na chode statu.
a najma fakt, ze kazdy, kto z neho cokolvek ukradne, je nasim spolocnym zivotnym nepriatelom, ku ktoremu sa musi spolocnost aj patricne spravat - odsudit ho, distancovat sa od neho a vylucit ho z pomedzi seba.
Samozrejme, spolu s pravnym odsudenim a potrestanim jeho osoby.

Aky mame my teda vztah ku korupcii a kolko toho na jej potlacenie vykoname, taky isty vztah ma potom korupcia a skorumpovane osoby k nam.
Faktom je, ze doteraz sme jej dokazali tolerovat uplne vsetko.

07.03.2012 | Robert Huran

Určite sa neurazím. :-) Môžme polemizovať o našej "mentálnej kultúre", avšak ja vidím v takejto "kultúre" jedinú cestu, ktorá bude čo najstriktnejšia a čo najjasnejšia. Teda otvorené a transparentné VO s jasným legislatívnym vymedzením. Veď toho sa podľa mňa najviac "boja"... Inak s Vami súhlasím.

07.03.2012 | salamoon

Robert to je vsetko v poriadku, ale mozes mi pls vysvetlit ako tento system riesi kvalitu dodavanych produktov/sluzieb ? neviem ako ostatni, ale osobne sa casto okrem ineho riadim heslom cena/kvalita, nie iba cena..uz minule som tu nakopiroval tento typicky priklad za vsetky (link nizsie).. ak ma takto vyzerat boj za transparetnost v praxi, kde v elektronickych auciach dodavatelia/firmy ucelovo podliezaju cenu, pricom vedia, ze je nerealna, pricom vymozitelsnot prava voci nim je nulova, tak dakujem pekne za take "lacnejsie" aukcie, co ma privedu dodatkami, dodatocnymi nakladmi na opravy, sudy a riesenie problemu do krachu
http://www.ta3.com/...

07.03.2012 | Robert Huran

Viem na čo narážate. To je otázka ochrany v kontraktačných mechanizmoch v Obchodnom zákonníku. Práve preto som pridal aj princíp č.7 - "Sprísnenie kontraktačných právnych podmienok pre zmluvy s verejnými orgánmi vo VO." - ktorý to mal obsiahnúť. Aj dodatkovanie a prípadne aj postih spoločností, ktoré podliezli cenu a nesplnili predmet, v podobe "black listov", či trestno-právneho stíhania.

08.03.2012 | Rado001

http://radoslavlipta...
toto si myslim o e-aukcii ja.

Robert Huran

Robert Huran
  • Počet článkov: 17
  • Priemerná čítanosť: 4688
  • Priemerná diskutovanosť: 13
  • RSS blogu

O blogu

Právo (vyštudoval som) a IT (robím) sú mojou radosťou i starosťou. Som trošku vizionár, no najmä nadšenec pre inovácie, eGovernment, reformu byrokracie a verejnej správy. Nadšenie a odborné skúsenosti by som rád pretavil do reality a pomohol tak vybudovať moderné a sebavedomé Slovensko.