Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šéf Apple dostal bonus 120 mioliónov - aj vďaka Trumpovej daňovej reforme

30.08.2018 | Renata Blahova

Diskusia (12 reakcií)

30.08.2018 | OliWer1

Niet lepšieho dôkazu, že neúmerne vysoké daňové zaťaženie núti korporácie využívať daňové schémy vo svete. Akonáhle sa daň znížila, Apple zisky napumpoval do USA. A je to win-win situácia, pretože ak by k zníženiu daňovej sadzby nedošlo, Apple by jednoducho nechal tieto peniaze ležať mimo USA.

30.08.2018 | @@@

takže keby sme na slovensku dan zo zisku znižili na 5% a dan z divident zrušili čo by sa stalo ?....konečne by sa ukazalo ako firmy oj.bovali :D :D :D

30.08.2018 | @@@

a kto ešte veri na spravodlivosť ???

30.08.2018 | Roman Kanala

Vplyvom výšky podnikového zdanenia na kompetitivitu v oblasti priamych zahraničných investícií som sa zaoberal v mojom úplne prvom blogu na eTrende v roku 2012. K blogovaniu ma tak priviedlo Fico.

Fico bojuje proti prosperite vlastnej krajiny
Ako zvýšenie podnikových daní odradí zahraničných investorov
06.06.2012
https://blog.etrend...

30.08.2018 | @@@

takže riešenie by bolo znižiť dan zo zisku na slovensku na polovicu alebo kolko ?....a ako nahradiš vypadky ?....hodiš to do dlhu ???

30.08.2018 | Roman Kanala

Ak majú Íri 11% a Maďari, Rumuni, Bulhari 10%, tak treba ostať v pelotóne a zaviesť 10%. Eseróčky prestanú utekať k Orbánovi a vrátia sa naspäť, ako za Mikloša.

Ak by to znamenalo daňové výpadky, tak bude treba menej kradnúť. Potupa, galiba veľká.

30.08.2018 | @@@

ked kranu tak ich nahlas na policiu ......po dalšie držme sa reality ked znižujeme dane a odvody je jasne že budu vypadky ktore musiš vyrovnať ak nechceš vyššie dlhy .....ano vyrovnať rozpočet sa da otazka vždy je len jedna na koho ukor ?...ja som pisal už viackrat kde sa da v štate šetriť ...... kultura šport cirkev 350 milionov eur ročne bez nasledkov na ludi a podobne dalšie veci su potom možeš znižovať aj tie dane ale bez toho to nejde inak budu len dlhy

31.08.2018 | Roman Kanala

Odpovedať asi nemá zmysel, ale toto by bola pravda len v autarcii. Teda v nekonečne veľkej ekonomike, ktorá si vyrába všetko a nemá obchod so zahraničím, ani konkurenciu so zahraničím. Vtedy znižovanie daní jednoznačne znamená daňový výpadok.

Ak je konkurencia, tak do priaznivého konkurenčného prostredia prichádzajú investovať firmy zvonku. Efekt môže byť hoci aj silnejší, ako výpadok príjmov. Ak by na Zlodejsku nepôsobili zahraničné firmy, boli by len ovce a pasienky. Domáci nevedia nič a nevyrobia nič. Objavujú sa prvé lastovičky, slovenské firmy s vlastným vývojom, ale z makroekonomického hľadiska to je nič. Systém je nastavený nie na podporu podnikania, ale na ubitie strednej vrstvy a uprednostňovanie veľkých investorov, ktorí dajú vybavovačovi bakšiš.

Šetriť na kultúre nemá zmysel, keď potom Bašternák ukradne 10 miliónov z vyzbieraných daní. Keď potom Fico predraží diaľnicu cez PPP. Keď sa rekonštruuje železnica na Žilinu na smiešnych 160 km/h tak, aby sa vyplieskali eurofondy, ale aby z toho nebodaj nebol úžitok, lebo potom by sa už nedalo rekonštruovať na 200 km/h a 250.

31.08.2018 | @@@

to čo popisuješ nakoniec vedie len k tomu že krajiny sa prebehuju v tom kto viac zniži dane zo zisku pre firmy ....takže nakoniec je to tak že všetky krajiny su v preklone firmy ich pekne od zadu oj.buju ...aki to ma potom prinos pre ludi ?...je to opať len o tom že bohaty bohatnu a ostatny chudovneju prave tu sa vytraca stredna trieda a ty to ešte podporuješ a zaroven kritizuje a obvynuje za to inych len aby si prekril to svinstvo

31.08.2018 | Roman Kanala

Malý daňový výber núti vlády optimizovať výdavky a drží ich na uzde. Daňová konkurencia ich núti udržiavať konkurenčné prostredie. Teda, pokiaľ ide o normálnu vládu v normálnej krajine, nie o Ficíliu.

Týmto tu je všetko jedno, krajina nech zakape, veď presne to sa aj stane, ak budú ešte chvíľu pokračovať. Posledný zhasne svetlo.

31.08.2018 | @@@

vlady drži na uzde ale čo firmy ?...tie vytvoria monopoly a vysledok je ešte horši ....ukažka je usa kde zdravotncitvo pohlti 17% HDP pre porovnanie na slovensku je to 7,5% HDP .....takže aby sme kvoli tomu že štat je zly vlastnik neskončili rovnako ......čiže niekto si nabaloval vrecka a tvrdil že už je to lepšie lebo tie vrecka si teraz nabaluje sukromnik za viac a to je už ok ako keby si to mal nabalovať štat za menej ....

....konkurenčne prostredie može byť len vtedy kde možu vznikať v rovnakej oblasti množstvo firiem ktore možu tlačiť ceny dole ale to nemusi platiť pri všetkom vysledkom toho všetkeho je často sukromny monopol a platenie ešte viac ako keby to bolo štatne .....

04.09.2018 | Vlasko

"tie vytvoria monopoly a vysledok je ešte horši" - klamar - monopol si tu nevytvoria ak nemaju statnu podporu alebo nepredavaju tovar/sluzby tak lacno ze sa to konkurencii neoplati.

" usa kde zdravotncitvo pohlti 17% HDP" - ano len si ako obvykle klamarsky zabudol povedat ze zo 17% HDP je polovica vydavkov statnych. A USA regulaciami udrzuje monopol/oligopol farmaceutickych firiem ako to uz pekne ukazala kauza Shkreli.

Vrecka nabalovat si sukromnik moze kolko chce ked od neho kupuju zakaznici dobrovolne. Statne vrecka platit musis ci chces alebo nie a to ze by to bolo menej je len dalsie klamstvo


Renáta Bláhová

Renáta Bláhová
  • Počet článkov: 20
  • Priemerná čítanosť: 6521
  • Priemerná diskutovanosť: 17
  • RSS blogu

O blogu

Zakladajúca partnerka spoločnosti BMB Partners, daňová poradkyňa a prezidentka The International Fiscal Association na Slovensku. Téma blogu: Firemné dane verzus legislatívne, psychologické a externé faktory. Obľúbený citát: „Nič nie je isté, okrem smrti a daní“.