Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sú kryptomeny naozaj nanič? Alebo: Čo prináša digitalizácia finančných aktív

27.05.2018 |

Diskusia (6 reakcií)

27.05.2018 | oko

na com fici autor?
preco vobec povazuje kryptomeny za AKTIVA?

28.05.2018 | Trogar19

podla mna autor sa nevyjadruje ku kryptomenam ako takym, ale len k digitalizovanym/tokenizovanym financnym aktivam. Zlato, reality, akcie, dlhopisy su vsetko aktiva, ktore sa daju tokenizovat.

Cital som o napr. o GoldToken, ktory sa moze stat kryptomenou s garantovanym podkladovym aktivom priamo naviazanym na cenu zlata alebo dokonca na alikvotnu cast fyzickeho zlata.

28.05.2018 | hulo11

Nepochopil som. Však už dávno sa na burzách neobchoduje fyzické zlato, ale papierové. Rovnako komodity cez futures. V čom je zmena? Že to pôjde cez blokchain a nie cez burzu? A? Kto a prečo(za čo?) bude udržiavať tú kryptogracicky zabezpečenú decentralizovanú atď atď sieť? Pri bitcoinoch sa minerom platí za sieť novými BTC, čím chcete platiť tu? A bude to naozaj lacnejšie a lepšie ako centralizovaná burza? Žitovaschopnosť a reálne náklady kryptomeny sa ukážu po vyťažení posledného plánovaného coinu.

28.05.2018 | pinpo

blockchain je pomaly, takze na rychle transakcie mozeme hned zabudnut
ale na tej rychlosti funguje prave vela produktov - napr burza

28.05.2018 | IvanPe

Náklady na vydolovanie jedného Bitcoinu sú na Slovensku 4.746USD, pričom počet transakcií s Bitcoinom je iba malý zlomok toho koľko ich prebehne s reálnymi menami. Pričom čím viac transakcií tým väčší ledger a tým aj náklady.
Tu je to pekne v tabuľkách a grafoch: https://digiconomis....
Dosiahnuť nízke náklady znamená udržať ledger čo najmenšiu a teda centralizovať, čo znamená reguláciu ...
Viem si predstaviť, že blockchain využijú centrálne banky a iné centrálne orgány moci, aby si tým znížili náklady a súčasne zvýšili kontrolu nad všetkým čo sa pohne.
Prelom bude až kvantový prenos, ale keďže vývoj je pod kontrolou štátnej moci ...
Myslím, že anarchistická revolúcia decentralizácie moci sa nekoná, skôr ideme do doby vojen o vodu.

29.05.2018 | elelle

Kryptoměnám věřím víc než těm papírkkům, které už dávno nejsou kryty zlatem, jak kdysi bývaly. Krypto kupuju na ccshop.sk za EUR. Blokchain je geniální a revoluční, přijdou velké změny. Jen je otázkou, jak dlouho to všechno potrvá.

Rastislav Vasilišin

Rastislav Vasilišin
  • Počet článkov: 6
  • Priemerná čítanosť: 940
  • Priemerná diskutovanosť: 3
  • RSS blogu

O blogu

Volám sa Rastislav Vasilišin a som zakladateľ a CEO spoločnosti Virtuse Exchange. Tento blog je o problematike financií s dôrazom na nový trend prepájania tradičného „starého“ sveta financií s novou rýchlorastúcou oblasťou krypto ekonomiky a digitálneho sveta.