Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čo pomôže privátnym klientom keď príde kríza

10.09.2019 |

Diskusia (7 reakcií)

10.09.2019 | traderinvestor

Investovanie do BTC ??
Nie, nie, nielen, že je veľmi rizikové, je to ABSOLUNTE nechránené investičné územie s kopou predátorov okolo a bez centrálnej autority, ktorá by posielala do basy nepoctivých obchodníkov.
Risk trestného stíhania s manipuláciou ceny je nízky a potencionálne zisky z manipulácie obrovské.
Celý sektor crypto je jedno veľké kasíno - napr. zo vzduchu vytvorený dogecoin ma kapitalizáciu $296 613 400 USD ??? wtf ??

Rok 1906 s bucket shopmi ale v digitálnej kvalite s neexistujúcimi efektívnymi nástrojmi zabranovania proti manipulovaniu s cenou BTC na burze s najväčšou likviditou.
Kľudne si tam 2 subjekty môžu prehadzovať v milionových hodnotách BTC a vytvárať zdanenie likvidity na daných cenách.

BTC nie je žiadna mena, vysvetlím:
keby euro klesalo napr. o 30% za týždeň, tak nám tu zúri extrémna finančná kríza v Europe a svete.
V btc svete daný pokles je normal. Je to mena? Kdeže.
Je to iba finančný inštrument.
Niekto si z prsta vycucal "aktívum" ale potrebuje protistranu, aby mu zaplatila v tvrdej mene.
A tak šikovne vyinkauje USD/EUR. A ola je milionar.

Prečo cena BTC od 19,5k v USD klesla na 3,5k USD, ked ide o technologický rozvoj a BTC je ZNAMY viac v roku 2019 ako roky predtým????


Osobný motív veľkej väčšiny retailu je nakupovať a zarobiť na cenovom raste, čo nie je nič iného ako snaha predať dalšieho lakomému špekulantovi, ktorému povedali aby kupoval, lebo toľko to už zarobilo.
Greater fool theory. Ideálne pre tento BTC inštrument.

Akú to má MINIMALNU vnútornú hodnotu ???
Kľudne to môže byť 0. Predajná cena kľudne môže byť aj 50000 USD, len kupec musí byť riadne hlboko veriaci ak ma rozumiete.
Ked ani nositeľ Nobelovej ceny pre ekonomiu nevie správne vypočítať vnútornú hodnotu BTC, tento finančný nástroj BTC je ideálny , ba priam stvorený na cenovú manipuláciu.

A jedine, čo chýba aby cena rástla, je natiahnuľ veľa retailu do pozícii, pretože retail je ideálny heil.
Neskúsený, emocionálny, ľahko manipulovateľný, a hlavne toľko percent to už zarobilo.
(minulé výnosy nie sú ..... ale ved to poznáme a radi tomu neveríme)

BTC je obchodovanie s ilúziou, sľubom o lepších zajtrajškoch ale v podstate, btc je absolútne nevhodné pre podnikateľský sektor.
Práve vďaka tej volalitile.
Žiadny finančný riaditeľ veľkej firmy by nechcel výhradne obchodovať svoje výrobky v takej mene, celý jeho finančný plán by išiel do koša.


Na druhej je užitočné, keď všetci čakajú krízu.

V ďalšom kroku:
prečo by investori nemohli zložiť svoje portolia aj z istiacich produktov na ochranu kapitálu, napr. opcie na pokles , hold short futures akciových indexov.

Alebo zarobiť na poklese?
short futures akciových indexov.
10.09.2019 | traderinvestor

dogecoin ma kapitalizáciu $296 613 400 USD ???
https://coinmarketc...

S prípadnou krízou a možno bude postačovať iba long recesia, celej tej bubline bude chýbať nová likvidita (menej pracovných miest, menej cashu, viacej opatrnosti pri stratách... )
Do roku 2017 BTC pod 2000 usd.
https://finviz.com/...

Je ľahšie spraviť bublinu v čase konkunktúry a rastu, ako v čase recesie a možno/nemožno novinármi želanej krízy.

11.09.2019 | Vlasko

Akú to má MINIMALNU vnútornú hodnotu ???
Asi taku ako USD, EUR alebo ine fiat meny. Nula.

11.09.2019 | traderinvestor

výborná rada pre klienta privátneho bankovníctva, ktorý zarobil milion usd tvrdou prácou, povedať mú, že jeho peniaze nemajú žiadnu vnútornú hodnotu.

Isto pôjde a nakúpi si za to nejaký ten coin od toho, kto si vymyslel pri americkom prive, že toto bude budúcnosť a všetci by mali používať / kupovať iba jeho produkt/.

Stačilo si koncom augusta kúpiť long opciu na technologický index nasdaq, a mám väčší výnos ako btc za celý rok.

12.09.2019 | Vlasko

Ked trollujes a pytas sa blbosti co ine ocakavas? USD, EUR nema ziadnu vnutornu hodnotu. Je to len kus potlacenehe papiera, v ktoreho hodnotu veri vela ludi. Ak sa ta viera zoberie(napr. Zimbabwe, Venezuela, Weimar a podobne), potom ti ten papier bude na nic. NASDAQ nie je mena, su to akcie(=vlastnicky podiel v podniku). Miesas hrusky s jablkami. A vynos mozes mat z kadecoho.

11.09.2019 | IvanPe

Bitcoin nie je anonymny a naklady na jeho vymenu su priamo umerne cene elektrickej energie a tvoria radovo desiatky percent ceny bitcoinu, preto je “platba” bitcoinom drahsia ako klasicka kartova platba.

13.09.2019 | prasiatko_sk

Komodity vzhľadom na riziko s nimi spojené určite nie sú pre každého investora. Komodity sa obhodujú cez futures, čiže na páku, čo pre väčšinu populácie nie je akceptovateľné. Dajú sa aj cez ETF, ale keď si vezmete len takú kávu, alebo zemný plyn, tie ETF neustále klesajú, a klesajú percentuálne oveľa viac ako podkladové aktívum, čo je dané práve povahou obchodovania cez futures, ale aj nákladmi na skladovanie a pod. Dlhodobo lepšie držia hodnotu cenné kovy. Tzv. mäkké - poľnohospodárske komodity sú skôr pre špekulantov.

Rastislav Vasilišin

Rastislav Vasilišin
  • Počet článkov: 8
  • Priemerná čítanosť: 1488
  • Priemerná diskutovanosť: 3
  • RSS blogu

O blogu

Volám sa Rastislav Vasilišin a som zakladateľ a CEO spoločnosti Virtuse Exchange. Tento blog je o problematike financií s dôrazom na nový trend prepájania tradičného „starého“ sveta financií s novou rýchlorastúcou oblasťou krypto ekonomiky a digitálneho sveta.

Moje odkazy