Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Chátrajúca predstava o chátrajúcej prírode

11.05.2012 | Radovan Kazda

Diskusia (11 reakcií)

11.05.2012 | Rastislav

nie celkom suhlasim s autorom. degradacia zivotneho prostredia je bohuzial v SR pritomna minimalne v tom zmysle, ze sa lesy drancuju a nesetrne spravuju (lesne cesty, holoruby, chemia). dalej ide o casto nesetrne developerske projekty a cierne stavby. dalej je tu nevyrieseny problem s ekologickymi zatazami zo socika - necinnost v tejto oblasti tiez mozno povazovat za degradaciu. navyse tu existuje stale nevhodny pristup k chranenym uzemiam, kde prevlada skor hospodarsky pristup ako ekologicky, ale toto je siroka problematika.

11.05.2012 | Kesler

Odbornik na zber hub je naspat,
dlho o vas nebolo pocut pan Kazda, Gorila plati dobre? Take lesy kupene za cenu paroplynoveho cyklu to by bolo pozuzlanicko.

12.05.2012 | envissro

Take bludy ako su v tomo clanku dokaze napisat len amater nie odbornik na zivotne prostredie. Clanok posobi velmi nutene, akoby silou-mocou hladal autor zamienku na jeho napisanie. Hodnotim ho ako velmi trapny pokus autora o hodnotenie niecoho, co je komplexnejsie ako si on sam mysli. Smutne je to, ze taketo braky propaguje Trend.

12.05.2012 | JanS

Napr. take holoruby na Slovensku su v ramci vyspelych Europskych krajin nie bezna vec a ich negativny dopad je znamy fakt. Cierne skladky tiez, ak sa nechceme porovnavat s Kahirou. Snaha "modernej lavice" je spravat sa voci prirode a tiez voci buducim generaciam setrnejsie, kultivovanejsie. Z mojho pohladu krajina, ktora ma toto poriesene, je civilizovnejsia, na ktorej stupen sme my ako narod ci stat nedorastli. Vzdy ma fascinuje napr. v Rakusku biokoridory nad dialnicami alebo cistota v krajine vseobecne. Ze sa oplati byt setrny voci prirode vedel uz nas najznamejsi lesohospodar Jozef Dekret Matejovie z cias Rakusko-Uhorska. A netvrdil to preto, aby eko-terorizoval spolocnost. Prisiel na to empiricky.

12.05.2012 | ulicnik24

to ze dnesny stav este nieje kriticky neznaci ze sa tym netreba dako zaoberat. Podla mna priserne pribuda odpadu a u sukromnych majitelov velmi nebadam zeby vyrubane holoruby zalesnovali. Oni nemaju zaujem o obnovu lebo urodu budu zat tak pravnuci.

13.05.2012 | LPB

Autorovi nerozumiem, článok je úbohý. Uvediem ďalší príklad zo včerajších správ: Dusičnany v studniach. Aké žaby sedia na našich kvalitných prameňoch? A čo z tej zdravej vody vyrábajú?

15.05.2012 | samo1

Vymetači mozgov v akcii. Asi tak by som označil tento blogčlánok. Pohľad na aktuálnu satelitnú mapu SR pôsobí veľmi hrozivo. Lesy zdecimované, hlavne že autor sa v podnikaní venuje najmä vydávaniu odborných periodík, organizovaniu konferencií a analytickej činnosti. Darmožráč, ktorý si za deravý groš nechá vrtať koleno.

16.05.2012 | doprdele

Ak niekto použije argumenty typu, že stav životného prostredia je u nás dobrý, lebo to potvrdzujú každoročné správy Ministerstva životného prostredia, taký človek si zaslúži jedine výsmech. A článok sa takýmito trápnosťami priam hemží.

16.05.2012 | Radovan Kazda

kto tvrdí, že stav životného prostredia je u nás dobrý? v článku spochybňujem tvrdenie, že stav žp na slovensku sa zásadne zhoršuje (teda čelí "hrozivej devastácii ... pustnutiu a chátraniu našej krajiny", cit. M.H.). je mi ľúto, že mi podsúvate niečo, čo som nepovedal.

16.05.2012 | mozares

Hrozny clanok, fujha aky amaterizmus. Autor nic nevie, nema vyznam ani argumenty vyvracat, tolko casu by to zabralo..

07.06.2012 | Pavel Šimon

Asi jediný odkaz autorovi:
skúste sa po tom nedevastovanom Slovensku prejsť. Navštívte viac miest, ktoré sú aspoň 50 km od Bratislavy, aspoň 3 km od tých kúskov diaľnice a ak cestujete vlakom tak aj na stniciach (nie však IC-čka) vystúpte a choďte sa pozrieť.
Potom možno uvidíte veci aj z iného pohľadu ako máte.

Radovan Kazda

Radovan Kazda
  • Počet článkov: 51
  • Priemerná čítanosť: 3780
  • Priemerná diskutovanosť: 7
  • RSS blogu

O blogu

Blog o environmentálnej politike. Spoluvydávam a vediem periodiká so zameraním na odpadové hospodárstvo, energetiku a vody. Pôsobím tiež v Konzervatívnom inštitúte M. R. Štefánika. Som členom OKS a kandidujem v parlamentných voľbách.