Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sypké základy projektu ropovodu do Schwechatu

31.07.2013 | Radovan Kazda

Diskusia (4 reakcie)

01.08.2013 | cato

Súhlas v tom, že je reálne riziko plytvania štátnymi peniazmi. Ale:
1. Ak by sa preprava zvýšila o 50%, tak zisk firmy by sa mal zvýšiť mnohonásobne viac (nebude treba ďalšia administratíva, obslužný personál, atď.)
2. Najvačší odporca projektu je Slovnaft - a dôvodm je , že po napojení by OMW vedelo vyrábať z lacnejšej ruskej ropy. A to sa Slovnaftu nepáči. Lebo by klesli ceny benzínu a nafty. A to predsa nie je možné dopustiť :) Takže Slovnaft, ktorý je celý na Žitnom ostrove financuje Zelených, aby tam nepribudla jedna rúra. To je vážne dobrá symbióza :)
Ale kedže sme na Slovensku, tak je asi lepšie to nepostaviť, lebo plánované náklady by sa zvýšili dvojnásobne, staval by to Váhostav a nakoniec by v tej firme náhodou sedeli ex-politici, ktorí sú najväčší odborníci.

01.08.2013 | Kolarik

Lacna ruska ropa je mytus z minuleho storocia. Ural je pocas roka casto drahsi ako Brent. Vyhodou Slovnaftu nie je ziadna „lacna“ ropa, ale vdaka technologiam schopnost vytazit z ropy maximum. Rusi maju kompletne diverzifikovane portfolio prepravnych ciest. Druzba uz davno nie je jedina rura, ale jedna z mnohych. Aktualne kapacity prepravnych tras prekracuju moznosti, takze Rusi si vyberaju, ci dodaju do Ciny, Japonska, sever Europy,stred Europy atd.. Budovat 80 km pripojku na Druzbe ked neviete v akom stave je zvysnych 3500 km mimo krajiny je blaznovstvo, to mimochodom hovoria politici v Rakusku, ktori su proti projektu. Na druhej strane, ked sa vam niekto dobrovolne ponukne, ze zaplati ¾ , nemate zrejme co riesit. Mozete sa len usmiat, ze „ostblok“

02.08.2013 | motik

Vystizne zhrnute, nie je co dodat :).

02.08.2013 | Radovan Kazda

asi tak.

Radovan Kazda

Radovan Kazda
  • Počet článkov: 51
  • Priemerná čítanosť: 3780
  • Priemerná diskutovanosť: 7
  • RSS blogu

O blogu

Blog o environmentálnej politike. Spoluvydávam a vediem periodiká so zameraním na odpadové hospodárstvo, energetiku a vody. Pôsobím tiež v Konzervatívnom inštitúte M. R. Štefánika. Som členom OKS a kandidujem v parlamentných voľbách.