Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

JESS si kúpila prieskum, prieskum si kúpil názor

04.02.2014 | Radovan Kazda

Diskusia (2 reakcie)

04.02.2014 | catze

Nie je divne, ze sa robi priesku v okolitych obciach, hoci v pripade havarie moze byt zasiahnute uzemie presahujuce vzdialenost par kilometrov? Piestany, Hlohovec, Trnava su akoze v bezpecnej vzdialenost? Keby to mali ludia aspon kompenzovane vyhodnejsimi cenami energie.. ale to by nenazrana jadrova loby a mafia isla proti sebe. Zisky z predaja jadra pojdu len do vrecka mafie, ale naklady v pripade nehody zatiahne cela krajina, vid co sa deje v Japonsku, kde sa tvaria, ze 3 roztopene reaktory su v podstate oukej.

05.02.2014 | Raunaj

Hm... všetko je to podvod.... celá jadrová energetika.... ak máte dosť času a dobré zdroje skúste zistiť koľko stojí likvidácia jadrového odpadu, ktorý likviduje "Jadrová a vyraďovacia spoločnosť Slovenska".... Uvediem iba čo sa o tejto spoločnosti hovorí Wikipédia:
Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a. s. (JAVYS) je akciová spoločnosť vo vlastníctve štátu (v zastúpení Ministerstvom hospodárstva).[2] Poslaním spoločnosti je „Prevádzkovanie, udržiavanie a vyraďovanie jadrových zariadení; nakladanie s vyhoreným jadrovým palivom; poskytovanie jadrových služieb v oblasti nakladania s rádioaktívnymi odpadmi.“[3] RNDr. Ing. Pavol Švec, CSc. je predseda dozornej rady, Ing. Peter Čižnár predseda predstavenstva a generálny riaditeľ.[2] JAVYS vlatní 51% akcií Jadrovej energetickej spoločnosti Slovenska (JESS), ktorá má pripravovať projekt tretej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach.[4]
........... ale nenamáhajte sa... podstatu nerozlúštite...to je tajný materiál..... iba ma tak napadlo, že koľko by stála kWh z jadra, keby sme pripočítali likvidáciu odpadu....... alebo, že by nám odpovedal na týchto stránkach p. Pavol Švec alebo p. Peter Čižnár...:-)........ mimochodom iba náhodná zhoda mien s generálnym prokurátorom, ktorého si dosadil Ficko....však..:-)

Radovan Kazda

Radovan Kazda
  • Počet článkov: 51
  • Priemerná čítanosť: 3776
  • Priemerná diskutovanosť: 7
  • RSS blogu

O blogu

Blog o environmentálnej politike. Spoluvydávam a vediem periodiká so zameraním na odpadové hospodárstvo, energetiku a vody. Pôsobím tiež v Konzervatívnom inštitúte M. R. Štefánika.