Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Envirorezort pripravil revolučne zlý zákon o odpadoch

18.05.2014 | Radovan Kazda

Diskusia (4 reakcie)

19.05.2014 | libertarian

citujem :
"Na obhajobu procesu treba povedať, že jedine vláda má legitímnu moc tvoriť zákony. "

- Toto snáď nie ! A odkiaľ vzala vláda tuto legitimitu ? Z väčšinového hlasovania ???
Takže ked sa vytvorí nejaka väčšina pri nejakom hlasovaní, tak tá väčšina má právo konať čokoľvek ? Vúčšina lupičov v lese ODHLASUJE okradnutie pocestného - a tým sa to legitimuje. Pre boha, kde sme to ?
Vláda má MOC na konanie čohokoľvek. Má políciu, armádu. Má MOC nad nami.

Pan Kazda :
Ste už dosť starý na to, aby ste chápal, že väčšina politikov nemá žiadne ušlachtilé záujmy na nejakej mudrej ochrane životného prostredia. Maju súkromné záujmy, a tie ušlachtilé ciele su dobré akurát tak na ohlupovanie voličov , posilnovanie svojej moci, a hlavne na nahrabanie penazí. Celé to životné prostredie , odpady , ekologia, su dnes perfektným biznisom so štátnymi (teda predtým našimi) peniazmi.
Vy si toto tak trochu uvedomujete :
"Poukazujú na extrémny nárast príkazov, zákazov, obmedzení a schvaľovacích procesov, ktoré bude viesť k zvyšovaniu ich nákladov."
Len nedokážete priznať, že tie "náklady" sú vlastne hlavným zámerom celej tej politiky.

19.05.2014 | Radovan Kazda

ad libertarian: tento príspevok sa venuje inej téme, ako rozoberaniu toho, či má alebo nemá vláda skutočnú legitimitu. ale ak sa dožijem dôchodku, teším sa, že si tiež nájdem čas vstupovať do diskusií k článkom s podobnými tézami. čo sa týka zvyšovania nákladov a príkazov a obmedzení, áno, je to hlavný zámer celej politiky regulácií, ktorá predstiera environmentálne ciele, hoci ide priamo proti nim. prečo myslíte, že to nedokážem priznať?

20.05.2014 | libertarian

pan Kazda :
citujem -
" prečo myslíte, že to nedokážem priznať?"
- pretože ste to nenapísal v texte.
Nakoľko financovanie je klučovou stránkou akejkolvek vládnej agendy (čo, samozrejme viete veľmi dobre), tak sa od formy financovania odvíja kvalita a funkčnosť tej agendy. Pokiaľ je celá "environmentálna politika" nastavená iba ako forma okrádania občanov, tak aj jej konečný výsledok bude iba okradnutím občanov. A popritom sa odvezie zopár kôpok odpadkov. Za trojnásobné náklady.
Obdivujem každého (teda aj Vás), kto sa dokáže v tomto marazme zaoberať nejakou rozumnou činnosťou, a pritom vidí aj tie zlodejstvá v tom obsiahnuté. Osobne neverím v rozumnosť činnosti, ak je táto činnosť neoddelitelne naviazaná na štátne zlodejstvá. Mám pocit, že to odstránenie zlodejstiev by malo byť ako prvé. Žiaľ, odstránenie zlodejstiev páchaných štátom sa nedá odstrániť bez odstránenie toho štátu. Ale to už je iná téma.

19.05.2014 | samorost

jedinym cilem celeho fungovani vlady je okradat obcany a toto nakradnute prerozdelovat pricucnutym predatorum.
V posledni dobe neni jeden zakon, ktery by nevytvoril nejaky kartelovy monopol na skubani ovecek za ziva.
Dokonce uz proziraji nasi budoucnost a vytvareji nesplatitelne dluhy.

Radovan Kazda

Radovan Kazda
  • Počet článkov: 51
  • Priemerná čítanosť: 3783
  • Priemerná diskutovanosť: 7
  • RSS blogu

O blogu

Blog o environmentálnej politike. Spoluvydávam a vediem periodiká so zameraním na odpadové hospodárstvo, energetiku a vody. Pôsobím tiež v Konzervatívnom inštitúte M. R. Štefánika. Som členom OKS a kandidujem v parlamentných voľbách.