Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Brusel súhlas vykáže

23.06.2011 | Radovan Kazda

Diskusia (9 reakcií)

23.06.2011 | salamoon

Radovan, 'klasicke' ziarovky zakazala aj Australia, New Zealand, Brazilia, od.r 2012 Canada, do r. 2014 planuje cosi podobne spustit US....imho, ze by ziarovka bola tou najvacsou, pravidelnou a aj do buducnosti rozhodujucou zatazou penazenky medianoveho Slovaka ? :)
-
rozumiem tomu spravne, ze ste skor za to, aby sa trvalo udrzatelna spolocnost/rast postupne vracala k Edisonovi, na cestach coraz preludnenejsich velkomiest sa objavili os. auta so spotrebou 30l/100km, zeleznice zaplavili neznicitelne masiny typu Sergej, a kazdodenna energia pre 10mld. ludi v r. 2050 resp. energeticky coraz narocnejsiu glob. ekonomiku sa vyrabala vyhradne z fosil. paliv ?...nebude potom v konecnom dosledku ten celkovy ucet (od samotnych cien E, cez verejne vydavky na zdravotnictvo, na vojensko-strategicke ovladnutia novych lozisk, revitalizaciu az po vsetko ostatne) o malo vyssi..? :)

23.06.2011 | salamoon

maly doplnok, ak ste narazali viac na 'vyrobu suhlasu' vseobecne, ako samotnu podstatu, tak pls ignorujte prispevok vyssie..napriek tomu mi to pride v danom kontexte a pri tejto teme nadsadene, zvlast v realite medii/elit, ked sa z vyrobou suhlasu, manipulaciou, propagandou (na svk v primitivnych formach) stretavame doslova non-stop pri 'dolezitejsich' a obcanov bezprostrednejsie a negativnejsie sa dotykajucich temach..
-
inac tato teoria napokon bola X-krat rozpisana (E.Bernays-Crystallizing Public Opinion, Propaganda..Shabo-Techniques of Propaganda & Persuasion..Chomsky a kopec dalsich..)... takze ak mate prave v tomto pripade tento pocit a celu problematiku tejto uz celosvetovej agendy vidite cisto v takomto kontexte akejsi ucelovej manipulacie v prospech byrokratov a cichsi zaujmov, nebudem polemizovat..

24.06.2011 | AL

Salamoon, prosim neurazte sa ale to je typicka zelena demagogia. Nikto nic take ako ste vyssie napisali nechce. Co chceme je aby za nas o vsetkom nerozhodovali uradnici a tisice ba miliony /to nie je zvelicene cislo/ predpisov. Edison narozdiel od dnesnych "takzvanych elit" nikoho nenutil kupovat ziarovky a zatial nie je trestne ich pouzivat. Ak chcem jazdit na veteranovi so spotrebou 30 litrov je to vylucne moja vec a vec mojej penazenky. Nikoho ineho do toho NIC nie je.

24.06.2011 | salamoon

ved ja nic v zlom, kludne si pouzivajte auto a vyrobky ake chcete..nakoniec myslim ,ze okrem 100W stale dostanete v obchodoch aj klasicke ziarovky, aj sviecky..takze nerozumiem preco tolko sumov okolo toho..
-
mozem sa opytat..vnimate v tomto kontexte pozitvne/negativne napr. zakaz olovnateho benzinu, ortutovych teplomerov, freonovych chladniciek, klimatizacii..a dalsich analogickych veci/prikladov kt. medzicasom zmizli z trhu, bez toho ze by sa nad tym niekto vyraznejsie pozastavoval..?

23.06.2011 | emc4

komisia mieni pod úsporou 20 percent.
Bude sa merať spotreba základných jednotiek zdroja (uhlie, ropa, palivové tyče?), alebo inak?
Bude zohľadnený prechod na elektromobily alebo sa má ušetriť tým že ich nebudeme používať?
Nejasné, nejasné, nejasné ....

24.06.2011 | libertarian

Je iba menej významným detailom to, čo pan Kazda popisuje. Tou prvotnou príčinou je samotná existencia "silného štátu" a silnej nadštátnej mocenskej sily, EU. Ludia v europe su dlhodobo demagogicky spracovávaní, aby chceli silný štát, do všetkého zasahujuci, silne daňami okradajuci socialistický štat. A dnes sa ludom takýto socializmus celkom páči. A úradníci sa budu dalej kotiť ako myši, brať ludom viac penazí a viac slobody. Ludia dostanú to, o čo si koledujú. Nič lepšie si nazaslúžia.
Pan Kazda - konzervatívci sú všeobecne za silný štat. Nemáte vnutorný problém hlasiť sa ku konzervativizmu a súčasne odmietať šikanu štátnych uradníkov ???

25.06.2011 | salamoon

http://www.cato-unbo...

25.06.2011 | reality

je úplne jedno, či auto spotrebuje 5 alebo 30 l benzínu, nič sa neudeje, pokiaľ sa neminie ropa, takže je prakticky jedno kedy sa minie.
Mne výrazne vadí to, že pod rôznymi vzletnými ideami si "štát, europa" chce privlastňovať čoraz viac rozhodujúcich právomocí, čoraz viac peňazí vyberať na vlastný chod a pritom štát by mal byť čoraz slabší a zabezpečovať len základný servis pre nerušený život ľudí - nech sa stará len o bezpečnosť, možno v obmedzenej miere zdravotníctvo. V čím väčšej miere chce regulovať a riadiť, tým viac bude vznikať prípadov ako grécko a bude ožobračovať občanov.

26.06.2011 | alfonzk

ste za to,aby vam klesli prijmy ?

Radovan Kazda

Radovan Kazda
  • Počet článkov: 51
  • Priemerná čítanosť: 3780
  • Priemerná diskutovanosť: 7
  • RSS blogu

O blogu

Blog o environmentálnej politike. Spoluvydávam a vediem periodiká so zameraním na odpadové hospodárstvo, energetiku a vody. Pôsobím tiež v Konzervatívnom inštitúte M. R. Štefánika. Som členom OKS a kandidujem v parlamentných voľbách.