Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako Janka a Danka parkovali

06.05.2019 | Radovan Ihnát

Diskusia (6 reakcií)

06.05.2019 | IvanPe

Pekne.
Ta Danka je dnes nejaka divna. Ta predstava, ze Danka pouziva firemne auto aj na sukromne ucely k navsteve plavarne a sucasne parkuje vlastnym autom na firemnom parkovisku, nie je nepredstavitelna, ale hoodne malo pravdepodobna. Bud sa nejedna o Danku ale o Danka, alebo sukromne auto parkuje Janka, vice versa.
Samozrejme na teme zdanovania vsetkeho co sa zdanit da to nic nemeni.
Inak podla principu platneho zo Zakona o dani z prijmov by sa mali platit dane aj z klimatizacie (pohodlie nesuvisiace s dosahovanim zisku), pouzitia vytahov (tiez sa jedna o presun na pracovisko), z prestavky na fajcenie, ... a samozrejme po pracovnej dobe s priplatkami podla toho ci sa jedna o pracu po pracovnej dobe, v noci, alebo cez vikend (dvojnasobna sadzba dane a odvodov).
Good idea Slovakia!

08.05.2019 | PeterKN

:-)

09.05.2019 | citatelTrendu

A keby si vedel ako to funguje v štátnych firmách. Tam aktívny zamestnanci priamo poradia riaditeľovi aby si dal 24 hodinovú pohotovosť, za čo má príplatky samozrejme.

K tomu šofér, aby si mohol vypiť na párty, príplatky za najluxusnejšiu výbavu firemného auta, veď to nejde z kapsy nominanta. A samozrejme, "cvakanie" dochádzky keď sa nejakému z dosadených nomintov nechce chodiť do práce (a zďaleka to nie sú len tí najvrchnejší). Tomu sa vraví "rovný a rovný". Ľudia ani netušia.

09.05.2019 | jasanek

Hmm, ked o tom tak uvazujem tak nie su aj kancelarie pre zamestnancov tiez benefit ? Ved zamestnavatel ich v zasade nepotrebuje na 'dosiahnutie zisku', a prenajima si ich iba koli zamestnancom, aby mali oni kde pracovat a mohli zarabat ze ;-) A co tak svetlo v kancli, pitna voda na zachode, zachod samotny, pocitac pouzity nie k praci ale k facebookovaniu, elektrika pouzita na lozenie po facebooku - ja bych to vsetko zdanil !

Tazka logika, ale velmi dobry clanocek aj seria. Dik.

12.05.2019 | chronos88sk

Ani nespominaj elektrinu na tazenie kryptomien ;)

13.05.2019 | IvanPe

No a ten “najlepsi minister financii v EU”, co toto zaviedol nam bude teraz guvernerovat.

Radovan Ihnát

Radovan Ihnát
  • Počet článkov: 23
  • Priemerná čítanosť: 4182
  • Priemerná diskutovanosť: 13
  • RSS blogu

O blogu

Daňový poradca s vyše 17 ročnou praxou v oblasti slovenských aj medzinárodných daní. Momentálne zodpovedný za oblasť zdaňovania fyzických osôb v rámci spoločnosti Contax, k.s. Chcem písať o tom čo poznám najlepšie, teda o daniach. Najmä v kontexte zamestnancov a ich medzinárodného pohybu. Kontakt: Radovan.Ihnat@contax.sk