Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Diagnóza eHealth

29.04.2016 | Radomír Vereš

Diskusia (3 reakcie)

30.04.2016 | Andrej_sk

Hm, pred stvrtrokom by som suhlasil s clankom a nadaval, ze ehealth este nie je. Dnes hovorim - chvalabohu! Pretoze ako som zistil, tzv digitalizacia statnej spravy, konkretne policie, je jedna tragedia. Tragedia pre jednotlivcov, lebo neviem, ci sa urobili chyby pri naplnani databaz, alebo sa len setrenim natiahli do databaz len urcite data alebo je to zle naprogramovane, ale registrujem problemy. Tu jednemu poslu vodicak na uplne inu adresu cloveka s rovnakym priezviskom, dalsiemu zas zoberu vodicak, lebo dopravaci mali v pocitaci, ze ten clovek vodicak nema mat. Dalsi zahranicny slovak si bol na uzasnom prave otvorenom urade v bratislave vybavit novy pas a povedali, ze vlastne neexistuje podla systemu a mozna jeho papiere boli este za meciara prestahovane do bystrice. Atd. A to viete, nase organy nemaju ziadne lehoty na taketo ich lapsusy, a obcan len trpi, caka a maximalne na lamparen si moze napisat.
Rovnako je to aj so zaznamami socialnej poistovne, o tom sa iste tiez dost ludi presvedcilo, kde neraz musia dokazovat 10-15 rokov stare veci. Zivnostensky urad detto.
No a ehealth, ktory by iste bez chyb tiez nebol,, by mohol znamenat pre pacienta aj ohrozenie zivota - jednemu odtial zmizne alergia na urcity liek, druhemu daju transfuziu s inou krvnou skupinou, tretiemu zmizne cela zdravotna karta,...
BTW, Dovera - ta Dovera co mi po 18 mesiacov od zmeny adresy bohorovne posielala rocne zuctivanie na staru adresu. Cize bojim sa tejto digitalizacie.
Asi preto, ze som z IT brandze a viem ako sa statne IT projekty robili.

03.05.2016 | Radomír Vereš

Dobrý deň, prosím, kontaktujte nás na info@dovera.sk alebo 0850 850 850, aby sme mohli vyriešiť zasielanie korešpondencie na správnu adresu. Ďakujem.

05.05.2016 | Andrej_sk

To uz je samozrejme vyriesene, len som to spomenul ako priklad.

Radomír Vereš

Radomír Vereš
  • Počet článkov: 4
  • Priemerná čítanosť: 1838
  • Priemerná diskutovanosť: 6
  • RSS blogu

O blogu

Finančný audítor. V zdravotníctve pôsobí od roku 2006. V tejto oblasti začal ako ekonomický námestník v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici a neskôr pokračoval na rovnakej pozícii vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F.D. Roosevelta v rovnakom meste. V súčasnosti je členom predstavenstva a konzultantom pre strategické projekty v zdravotnej poisťovni Dôvera.