Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako a prečo (nielen) politici aktívne manipulujú slovenský národ.

25.09.2015 | Peter Ulcin

Diskusia (11 reakcií)

25.09.2015 | libertarian

Ako a prečo rybáry lovia ryby?

Blablal, bla.... bla, bla...., Blabal, bla.... bla, bla...., Blabla, bla.... bla, bla...., Blabal, bla.... bla, bla...., Blabla, bla.... bla, bla...., Blabal, bla.... bla, bla...., .. bla, bla...., Bla.. bla, bla...., Bla.. bla, bla...., Bla

Nie , nie je to tak.
Rybári lovia ryby z oveľa jednoduchšieho dôvodu. Aby ich upiekli a zjedli.
Pre rybu sú úplne irelevantné tie kadejaké reči, ktoré rybári pri lovení kecajú. Pre ryby je dôležité iba to jedno : "Aby ich upiekli a zjedli".
Múdra ryba sa neulakomí na rybárov háčik. Múdry občan sa neulakomí na tie politikove rečičky. TOTO je dôležité. Nie tie samotné rečičky. Tie rečičky - to je iba ako ten červík na háčiku.

28.09.2015 | eExcel

Kazda ryba sa povazuje za mudru. Aj ta najblbsia.

25.09.2015 | Motylx

Stačí si pozrieť spätne ich programy, sluby a porovnať ich s činmi.
Len klamú a kradnú.
Všetci.
Porovnaj si ficove dristy s činmi.
Porovnaj si sasacke dristy s činmi.
Porovnaj si bugarove dristy s činmi.
Kdhcke dristy s činmi.
Lipsicove dristy s činmi.
Prochazkove dristy s činmi. ( a to ešte ani nebol pri moci )
Kohokoľvek dristy s činmi.
Mňa nezaujíma akási efektívna komunikácia.
Mňa zaujímajú činy.

25.09.2015 | IvanPe

Paradoxom je, ze loz je zakladny pracovny nastroj politika. A ak ju neovlada ludia si ho nezvolia. Rovnako schopnost narabat s mocou.
:)

26.09.2015 | martin33

Neplnenie politickych slubov a cinnost politikov, ktorej vysledkom je okradanie obcanov, splna skutkovu podstatu trestneho cinu podvodu. Uz len najst prokuratorov a sudcov, ktori maju "gule" a dokazu pochopit, ze medzi "nebezpecne zoskupenia" patria aj politicke strany, A ak sa ziadni nenajdu, tak bude treba konat na zaklade cl. 2 Ustavy SR a zacat vykonavat statnu moc priamo obcanmi.

Trestny zakon

§ 221
Podvod

(1) Kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije niečí omyl, a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
(4) Odňatím slobody na desať rokov až pätnásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu,
b) ako člen nebezpečného zoskupenia, alebo
c) za krízovej situácie.

Ústava SR

Čl.2
(1) Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo

26.09.2015 | Motylx

Alebo
Kto ((počas vojny pácha neľudské činy vyplývajúce z národnostnej, rasovej alebo etnickej diskriminácie alebo)) terorizuje bezbranné civilné obyvateľstvo násilím alebo hrozbou jeho použitia, potrestá sa odňatím slobody na štyri roky až desať rokov.
.
Počas vojny by malo byť skrtnute.

25.09.2015 | libertarian

Tento dnešný článok na Finweb-e ukazuje vzťah politikov k občanom :
"Utečenci ako ekonomická príležitosť "
"Príliv utečencov bude mať nepochybne aj makroekonomické dôsledky, a to ako krátkodobé, tak dlhodobé. Pre nemeckú ekonomiku by mal predstavovať príležitosť."
PRÍLEŽITOSŤ !!!

Stručne : Nemeckej vláde sa nedostatočne množia jej poddaní- Nemci.
Nemecká vláda si adoptuje státisíce imigrantov - arabov , a títo nahradia chýbajucich poddaných, pracovnú silu.

Takže - Nie nemecký národ má SVOJU vládu. Ale nemecká vláda má "svojich" námezdných pracovníkov, poddaných. A keď počet poddaných klesne, nahradia ich arabi. Nemecká vláda vlastne nepotrebuje ŽIADNYCH nemcov - však si zoženie dostatok zahraničných poddaných.
Ten autor článku http://finweb.hnonl... - vlastne nechtiac odhalil podstatu vzťahu vlády a občanov. Peter Ulčin ten vzťah obkecal -ale neviem, čo chcel povedať.

25.09.2015 | Motylx


Keď sa pomylia, aj pravdu povedia.
.
Obsesia?
Grafoman?

26.09.2015 | Agát4

Zábavný blog. Po prečítaní som si povedal, že sú dve možnosti. Tá prvá, že autor je srandista. Napísal bláboly a teraz sa smeje, ako čitateľ v tom hľadá nejakú logiku. A uvažuje, či sa Peter naživo stretol s nejakým skutočným politikom (okrem strýka Jana čo poslancuje v Hornej Dolnej) a čo to boli za politici, ktorí komunikovali otvorene, čestne a úprimne a zároveň bolo ich správanie nátlakové, vtieravé a ohrozujúce. Dokonca po postupnom nadväzovaní vzťahu (!) s politikom dostal informáciu ako verbálnu narážku. Politik mu otvorene povie čo si myslí o ňom, jeho postoji a čo si myslí o danej problematike a pritom je to človek ktorý nerozumie ani jeho potrebám, ani jeho zmýšľaniu, ani nevie čo robí (a napriek tomu s ním stále nadväzuje vzťah!)..........
Tá druhá možnosť je, že autor čosi odkiaľsi odpísal a natiahol to na politikov, aby sa to lepšie predávalo (vidieť to zo záveru, keď píše o rodinných príslušníkoch a priateľoch). Nemá jasno v obsahu niektorých pojmov (čo je informácia), chce byť zaujímavý používaním bezobsažných slovných spojení (fungovanie celého národa). Ale jedno sa mu podarilo. Obsahom svojho blogu prezentovať neznámo. "V neznáme nikto nerozumie nikomu a ničomu".

27.09.2015 | libertarian

presne tak.
Nejasný text s neznámym obsahom a zámerom. Takto som to pomenoval v komentáry vyššie :

"Ten autor článku http://finweb.hnonl... - vlastne nechtiac odhalil podstatu vzťahu vlády a občanov. Peter Ulčin ten vzťah obkecal -ale neviem, čo chcel povedať."

28.09.2015 | eExcel

No a preco novinari na zakazku "Penta musi tahat vacsinu pro boji proti Ficovi" (Gorila) roky a bezostysne tvoria skupinu zmanipulovanych obcanov?

Peter Ulčin

Peter Ulčin
  • Počet článkov: 22
  • Priemerná čítanosť: 2087
  • Priemerná diskutovanosť: 3
  • RSS blogu

O blogu

Je autor knihy a pracovný psychológ. Konzultuje pre klientov v rámci štátnej správy, bankového a IT sektoru, ako aj pre súkromné spoločnosti. Pravidelne píše a publikuje v odborných časopisoch a vystupuje v médiach, kde sa snaží pozitívne vplývať na to, aby naša spoločnosť fungovala efektívnejšie.Viac na: www.executive-business-consulting.com

Moje odkazy