Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rodinný paušál

28.10.2013 | Peter Haspra

Diskusia (10 reakcií)

28.10.2013 | Roman Kanala

Na Francúzsku po francúzsky sú mobilní operátori v silnej konkurencii a niektorí začali ponúkať tarifnú schému, pri ktorej si zákazník môže vybrať číslo zdarma. Volanie na to číslo bude zdarma, ostané podľa tabuľkového tarifu.

28.10.2013 | martin33

Cislo zdarma poskytuju operatori u nas uz dost davno, Tesco Mobile ma dokonca hovory zdarma do celej svojej siete.

28.10.2013 | Roman Kanala

To je fajn. Na Švajčiarsku po švajčiarsky je mobilný telefón nádherný business: tarify drahé, zľavy žiadne, roaming vražedný, kúpna sila vysoká, ľudia platia a nepozerajú na drobné. Pritom na mobily netreba káble všade po meste, stačí optika k najbližšej anténe. Investičné náklady minimálne. Kto ponúkne dobré pokrytie v horách, ten má celú dolinu zákazníkov. Francúzi majú lacnejšie aj telefonovanie, aj internet, a elektrinu na pol ceny. Mnohí boli tak naštvaní na Swisscom, že po liberalizácii trhu okamžite prešli ku konkurencii. Potom zistili, že Swisscom bol menej odporný, ako Orange či Sunrisée a vrátili sa...

28.10.2013 | Niless

Zbytocne komplikovane a opat dalsie poplatky "za dcerske SIM".
Staci aby nejaky operator prisiel s programom kde by pod jednym pausalom mohlo fungovat viacero SIM kariet a vlastnik baliku by vedel pre kazdu SIM nastavit cez internet obmedzenia (minuty, volania, internet) podobne ako pre viacere platobne karty pri IB.
Druhy krok rozsirit ponuku pausalov, resp. stanovit % zlavy podla poctu prevolanych ci predplatenych minut a dat. Takuto schemu by pouzivali nielen rodiny ale aj mensie firmy.
Absolutne nie je potrebne mat 800 roznych pausalov. staci predplateny kredit alebo pausal ako vyssie som spominal.

28.10.2013 | Peter Haspra

Nemyslim ze je to komplikovane.

Uvediem priklad:
Mam neobmedzeny pausal za 40€ mesacne.
Za dalsich 10€ mesacne si kupim dcersku SIM a pri prevedzke normalneho cloveka mam spolu za 50€ mesacne 2 neobmedzene SIM v priemere za 25€ .

Ak si zoberiem 2 dcerske SIM za 20€, tak mam 3 neobmedzene SIM spolu za 60€ mesacne.

28.10.2013 | grgo

Myslím že takto to funguje už pri niektorých firemných produktoch. Teda že firma nemá X paušálov, ale iba jeden "paušál" a všetky firemne mobily sú akoby časti tohto paušálu.

Niečo ako elektrina. Nekupujete si paušál na chladničku, na Televízor atď - ale máte iba jeden paušál (predplatenú elektrinu) na všetky spotrebiče. Ak sa prehupnete cez nejaký objem tak môžete dostať zľavu atď.

Tiež si myslím že to je pomerne atraktívny model - nielen pre celú rodinu ale aj pre 1 človeka s viacerými zariadeniami.

28.10.2013 | hulo11

V rámci dát prišiel Orange s presne rovnakým konceptom s uvedenou ponukou pred pár dňami: http://www.dsl.sk/a...

28.10.2013 | Peter Haspra

Orange nie je prvy kto zdiela data medzi roznymi zariadeniami.
Pokial viem tak s hlasovym pausalom takto nik z operatorov nepracoval.
Mame ponuku neobmedzenych pausalov. Dalsi krok bude velmi zaujimavy, pokial sa chce mobilny svet vyhnut znizovaniu cien.
Toto ma napadlo ako riesenie ktore by mohlo byt zaujimave aj pre zakaznikiv a aj pre operatorov.

29.10.2013 | noblesa

Kto uz dnes len pouziva pausaly...

29.10.2013 | hulo11

Prečo nie? Nulová mesačná cena, nula predplatených minút a dát, v podstate ako predplatenka, ale na faktúru, platíš spätne(nie vopred) a nemusíš si kontrolovať platnosť kreditu. A máš aj Orange kartu. :)

Peter Haspra

Peter Haspra
  • Počet článkov: 13
  • Priemerná čítanosť: 1439
  • Priemerná diskutovanosť: 4
  • RSS blogu

O blogu

Inovátor a stratég.