Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Reforma odvodov: výkazy forever

21.10.2011 | Peter Furmaník

Diskusia (4 reakcie)

21.10.2011 | eExcel

horšie, komplikátor Mihál zaviedol extrémne zložité nepravidelné príjmy a extrémne zložité účty odpracovaného času.
Okrem namočenia nových skupín do sociálneho poistenia, a vytvorenie nových záväzkov štátu.
Neboli schopní zjednoušiť nič, naopak len pokaziť ak čo sa pokaziť nedalo.

22.10.2011 | skorodochodca

Mihál nič nezjednodušil a myslím si, že to nebol ani jeho cieľ. Do hlásení SP pribudli nové tlačivá a nové kolonky. Vo výkaze pre ZP máme ďalšiu kolonku, a podľa posledných zákonov povinnosti zase len pribudnú.
Uvítal by som jeden finančný úrad, kam by som každý mesiac vyplnil tlačivo, ako pre SP, pre každého zamestnanca navyše vymeriavací základ pre ZP a napočítalo by to výšku sumy a hneď aj daňový základ zo zrážkou preddavkov. A za december by sa robilo ročné zúčtovanie daní a odvodov. Na rozdiel od "Mihálovho" by toto malo iba viac koloniek a bolo by kompaktné. Platila by sa jedna suma každý mesiac.
Treba si uvedomiť, že Mihál bol pri tvorbe zajacovského ročného zúčtovania, Sulík pri milionárskej dani. Títo nemali šancu nič zjednodušiť, zatiaľ všetko len komplikovali.
A nová "daňovo odvodová reforma" rušila niektoré výnimky a zavádzala ďalšie. A vyrábala dieru v podobe odpisov pre fyzické osoby - myslím si, že neústavne, lebo sa pri odpisoch zohľadňovala forma vlastníctva, čo je popretie rovnosti vlastníctva. Nuž, čo dodať? Bude Singapúr? Nebude.

22.10.2011 | Oskarka

1. Súhlasím s Vami na 200% - sama tie výkazy robím

2. Zjednodušiť výkazy, veľa ich zrušiť a zjednotiť na jedno miesto??? A čo tá armáda vysokovzdelaných /draho školených/ úradníkov - tí budú zbytoční??? A čo štát - ten sa predsa musí o nás dozvedieť všetko - najlepšie aspoň z 3 zdrojom a potom komplikovane hľadať rozdiel 1,23€ ktorý vznikol. Vzdelávacie agentúry - chcete urobiť stovky školení zbytočnými - veď školenie na nový Zákonník práce v bratislavskom hoteli stojí 229 €. To im chcete zobrať? Tlačiarne tlačív - čo budú robiť, ak sa nebudú formuláre meniť každý rok / veľa tlačív treba poslať on-line aj poštou!/. Softvérové firmy - tí majú z každej zmeny zákona úžitok. Čím komplikovanejšie - tým lepšie. Na takúto prácu samozrejme nestačí maturita - účtovníčka by mala už mať Bc. - ďalšia zbytočná obživa pre VŠ. Ak z tohto večného stresu dostanete infarkt - zistíte, že ceny liekov sa menia /teda rastú/ každý kvartál a zdravotná sestra musí mať tiež Bc. - robí rovnakú prácu ako s maturitou. Vaša matka v penzione naraz platí za pobyt o 60 € viac - penzion si urobil ISO. Zmena k "lepšiemu" je v tom, že jej určujú ako má mať usporiadanú izbu - 70. ročnej učiteľke!

Súčasnoť /všade v civilizovanom svete/ je zázračná! Jeden kope kanály a štyria o tom píšu hlásenia, štúdie, rozbory, štatistiky, školenia a rozvojové plány. Zázrak je v tom, že príde kríza, kopáč príde o prácu ale tí 4 nepostrádateľní píšu ďalej......

S tým sa nedá hnúť, veď čo by tí príživníci s titulmi robili.....

22.10.2011 | Oskarka

na rekvalifikačné agentúry a agentúry poskytujúce komunikačné a inovatívne školenia - ďalšie efektívne vysávače peňazí!

Peter Furmaník

Peter Furmaník
  • Počet článkov: 13
  • Priemerná čítanosť: 3891
  • Priemerná diskutovanosť: 7
  • RSS blogu

O blogu

Pôsobím v oblasti podnikových financií a ekonomického poradenstva. Som fanúšikom zlepšovania podnikateľského prostredia a najmä zjednodušovania a znižovania daní a odvodov.