Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pár strán ročne

22.06.2011 | Peter Furmaník

Diskusia (5 reakcií)

23.06.2011 | danco

konecne na to niekto upozornil.

Velka vdaka!

Nikto kto to nezazil netusi ake obrovske byrokraticke bremeno vymysla SU SR. Moj najoblubenejsi vykaz je o vyskume a vyvoji. Tento tyzden prisiel vykaz Zistovanie o dalsej odbornej priprave. Len zo srandy si to skuste pozriet.

http://portal.stati...Z toho co pocuvam to ale takmer nikto neberie vazne a vyplna to "odbrucha". Dovody su jasne: absurdne lehoty dodania, neexestencia metodiky k vykazom, neznalost odvetvi, ktore sa skumaju zo strany SU SR.

Ked si predstavim ze na zaklade tych nezmyselnych dat niekto robi statisticke zavery chce sa mi plakat.

24.06.2011 | Peter Furmaník

Vdaka za komentar:)
Ten vykaz je z tych oddychovych, celkom jednoduchy:)

24.06.2011 | Oskarka

Hlavne to vypíšte a pošlite!!!! ŠU SR to nutne!!! potrebuje - musí predsa nejako zdôvodniť svoj rozpočet a počet zamestnancov!!!!

24.06.2011 | AFI

Celý projekt Singapur je hovadina, pretože počíta s tým, že v štátnej správe robia ľudia, ktorým niečo hovorí elektronizácia.
Ja práve nedokážem podať elektronicky výkazy firmy s hospodárskym rokom, pretože účtovné výkazy platné od 1.1.2011 DRSR ešte "nestihol" dať za pol roka na web v interaktívnej forme. Odpoveď na telefón znela: Ale však si tlačivo môžete kúpiť v ŠEVT-e alebo stiahnuť z internetu v PDF. Áno, môžem, ale potom neviem, načo mám elektronický podpis, nehovoriac o tom, že tlačivo mi musí podpísať konateľ sídiaci na druhom konci sveta, kým elektronickú verziu my som mohol podať bez toho.
Už len ako perličku uvádzam odporúčanie jednej pracovníčky DÚ: Tá nám takmer napísala výzvu na predloženie daňového priznania k DPH podaného elektronicky a v lehote. Keď som jej do telefónu poevdal, že bolo podané, jej reakcie bola: No dobre, ale vždy mi radšej napíšte e-mail alebo zatelefonujte, že ste to podali elektronicky, ja si každý deň nekontrolujem systém, či mi niečo prišlo...
NO COMMENT.

27.06.2011 | skorodochodca

Miškov nevie, kde žije.
Mám problém z opačného konca. Prihlasoval som 3.zamestnanca do VšZP. A prišlo mi: Musíte ho prihlásiť elektronicky. A to podľa metodického pokynu UDZS.
Rozumel by som tomu, ak by sa jednalo o prihlášku alebo odhlášku 10-20 zamestnancov. Ale jedná sa len o jedného.
Vôbec by mi to nevadilo, ak by to išlo ľahko. Najprv treba na nete na stránke poisťovne požiadať, vytlačiť a podpísať. To viem urobiť aj tu v zahraničí. Potom však treba prísť so žiadosťou v dvoch vyhotoveniach na pobočku - aj konateľ, aj vlastník konta - ... pre inštalačné DVD a v nejakom nejasnom čase bude cez disig vydaný certifikát a aktivovaná služba. A to už nesmiete do konca existencie firmy zrušiť PC, na ktoré ste to inštalovali.
Doteraz ma poslanie tlačiva stálo čas na jeho vypísanie a pošta cca 1€. Ak by som teraz odcestoval domov "uspokojiť" úradníka, letenka a stratené príjmy by predstavovali cez 1160€. To je náklad, do ktorého ma ani "Singapúr" nemôže nútiť.
Elektronické podanie oznámenia a výkazov beriem ako možnosť k papierovému, nie však povinnosť. V krajine je mnoho podnikateľov, ktorí to s PC nevedia, a žiaden zákon im nemôže prikázať používať elektronickú komunikáciu, tobôž nie platiť za internet.
Ak to porovnám s daňovými povinnosťami, v zákone je striktne napísané, že podanie musí byť na schválenom tlačive.
V prípade VšZP som túto povinnosť naplnil. Je zarážajúce, že sa vyhrážajú pokutou listom, ktorého napísanie vzalo pracovníčke viac času, ako naťukanie rodného čísla a iča firmy do počítača na pobočke, ak skener nerozoznal niektorý znak na tlačive.

Peter Furmaník

Peter Furmaník
  • Počet článkov: 13
  • Priemerná čítanosť: 3891
  • Priemerná diskutovanosť: 7
  • RSS blogu

O blogu

Pôsobím v oblasti podnikových financií a ekonomického poradenstva. Som fanúšikom zlepšovania podnikateľského prostredia a najmä zjednodušovania a znižovania daní a odvodov.