Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Staviame energeticky pasívny dom (2)

19.09.2007 | Peter Elias

Diskusia (3 reakcie)

20.09.2007 | trnky

Drzim palce. Tiez ma zaujima tato tema. Bohuzial, informacii o konfrontacii teorie nizkoenergetickych a pasivnych domov s praxou je zalostne malo. Som rad, ze ste ochotny sa podelit o svoje skusenosti. Myslim, ze prakticke informacie budu pre vsetkych velmi uzitocne. Tiez som zvedavy ako bude koncept slnecneho domu fungovat s drevodomom, ktoremu vpodstate chyba akumulacne jadro. Existuje totiz viacero stavebnych systemov so svojimi vyhodami aj slabymi strankami. Clovek ma potom problem sa zorientovat. Este raz, vela zdaru.

21.09.2007 | Peter Elias

Dakujem Vam za podporu. Ked sa nastahujeme do domu, zacnem pravidelne monitorovat jeho fungovanie (spotreba el. energie, vnutorna teplota, atd.). Vysledky tychto merani a dalsie skusenosti uverejnim na webe.

21.09.2007 | fuzik

dobry den,
minule som niekde cital od architekta pifka, ze na slovensku zatial pasivny dom ktoreho zakladom je dreveny ram nestoji, pretoze ho nikto nevie spravit kvoli tomu, ze neprejde blow door testom. chcem sa spytat mate na stavbu generalneho dodavatela, ci viac subdodavatelov a stavbu si manazujete sam? ak mate generalneho dodavatela, je to slovenska firma? maju skusenosti s "airtightness"
druha otazka ma zaujima este viac. na fotografiach to vyzera, ze dreveny ram je priamo na terene. ako to je odizolovane proti vode? nevidim ani ze by bola podlozena pretrcajuca hydroizolacna folia, ktoru by ste po tepelnom zaizolovani zdvihli tych 30cm az pol meter nad teren...alebo som uplne vedla?

Peter Eliáš

  • Počet článkov: 10
  • Priemerná čítanosť: 5603
  • Priemerná diskutovanosť: 6
  • RSS blogu

O blogu

Pracujem na Elektrotechnickom ústave SAV. Spolupracujem na vývoji prototypov polovodičových senzorov. Táto práca má charakter základného aj aplikovaného výskumu. Prototypy sú určené pre použitie v iných oblastiach výskumu, napríklad pre skúmanie magnetických, supravodivých a biologických materiálov.