Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kedy skončí tlačenie peňazí v Európe? Názory sa rozchádzajú

11.08.2017 | Peter Bukov

Diskusia (9 reakcií)

11.08.2017 | libertarian

Kedy skončí tlačenie peňazí v Európe?
Jednoduchá odpoveď.
Keď na Europu spadne 10 tisíc tonový zlatý meteorit, ktorým vlády EU splatia svoje štátne dlhy.

11.08.2017 | libertarian


Iste by k odpovedi pomohlo, keby autor doplnil tabuľku s veľkosťou štátnych dlhov v EU v roku 2000, 2008 a 2016. Takéto údaje - uvedené v názornom prehľade sú však politicky silne nekorektné, a "skutoční ekonomovia" sa im vyhýbajú. Mohli by byť obvinení z rusofilstva, širenia poplašných správ a hoaxov.
Lepšie uviesť smiešne tvrdenia nejakého papaláša z ECB, v ktorom papaláš popiera platnosť ekonomických zákonov.
Poručíme větru, dešti - takže čo nás po nejakých zákonoch. Však máme záporné úroky, zrušíme hotovosť, ......... a možno zrušíme aj samotné peniaze.

11.08.2017 | @@@

ekonomicke zakony ????...čo je to za nezmysel ?....fyzika ma zakony chemia ma zakony ale nie ekonomika ta zakony nema .....lebo zakon musi platiť vždy aj preto fyzikalne zakony platia vždy a nefunguje to tam že vtedy ako sa mi hodi ....tie tvoje ekonomicke zakony mnohokrat neplatia platia v jednom momente a v inom nie a tym padom to nemožu byť zakony ak neplatia v inom momente .....takže nepiš že ekonomikce zakony ked nič take neexistuje ....ekonomika ma len dve zakony a ten prve je že všetci su sebecki a druhy všetci su chamtivy ....ine zakony v ekonomike neexistuju

11.08.2017 | libertarian

A trošku politicky nekorektných hoaxov priamo z dielne EU :

Závery Rady o akčnom pláne riešenia nesplácaných úverov v Európe

http://www.consiliu...

11.08.2017 | libertarian

A ešte čosi ťažšieho kalibru :

Mínové pole na trhu: 15 biliónov dolárov centrálnych bánk vytvorilo výbušné prostredie
https://openiazoch....

A ako vyzerá tlačenie peňazí v peknom grafe :
https://openiazoch....

Pre laikov : Tie vytlačené biliony penazí, to sú dlhy, ktoré ktosi dlhuje a mal by splatiť. Odkiaľ vezme prašuľky ?

11.08.2017 | martin33

Nebal by som sa, ze "dojdu" dlhopisy vhodne do portfolia ECB. Kriteria vhodnosti sa jednoducho predefinuju, tak sko sa v EU predefinovalo mnozstvo dalsich pravidiel (ECB nekupuje dlhy statov, staty EU nerucia za svoje dlhy navzajom ...).

11.08.2017 | zakaznik

Tá "inflácia" je podobný bullshit pojem ako u nás "hrubá mzda".

Vidíš, ako sa tvoj podiel na ekonomike scvrkáva tlačením peňazí a rastom akciových trhov v desiatkach percent. Ale oni ti budú tvrdiť, že však inflácia je iba 1,4%...

14.08.2017 | Vlasko

Ak nebude dost dlhopisov tak zacnu kupovat akcie. Ake jednoduche

16.08.2017 | chr

Zavináč ma plnú pravdu . Aj keď to znie absolútne primitívne. Existuje jediný ekonomický zákon a to je zákon dopytu a ponuky , ktorý tu je odveky . To značí , že niečo kúpiš len keď ti to niekto ponúka a naopak niečo predáš , len keď to od teba niekto kúpi. Všetky ostatné tzv ekonomické zákony vymysleli ľudia ako Bukov, aby sa ich premiestňovanie peňazi respektíve tovarov nemuselo nazývať kradnutie. Nútia nás aby sme akceptovali a používali ich systémy na určovanie čo je a čo nie je normálne a slušné. Viď machinácie s BRIBIR , LIBOR a ostatných.... BOR . Keď jednotlivci v snahe vlastného zisku sú ochotný bez mihnutia oka zahodiť všetko čo ich dovoľuje nazývať ľudmi a zaraďuje ich do spoločnosti.

Peter Bukov

Peter Bukov
  • Počet článkov: 12
  • Priemerná čítanosť: 1627
  • Priemerná diskutovanosť: 5
  • RSS blogu

O blogu

Som hlavný analytik spoločnosti TopForex. Sledujem a pravidelne komentujem ekonomický vývoj na kľúčových európskych a svetových trhoch a vývoj svetových mien.