Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tri najhoršie rady o riadení firmy, aké som počul

16.11.2016 | Pavol Kožík

Diskusia (3 reakcie)

16.11.2016 | od A do Z

Pri pracovnej zmluve sa pristavím ,lepšie povedané obojstranne výhodná. Pracovnú zmluvu predkladá poľa potrieb vždy zamestnávateľ. Uchádzač ,keď chce pracovať musí akceptovať zmluvu. Napr. Zamestnávateľ mu určí zmluvu na dobu určitú s trojmesačnou skúšobnou dobou. Výhodnejšie pre zamestnanca by bolo určiť trojmesačnú skúšobnú dobu a dobu neurčitú.No ,ale ktorý zamestnávateľ to robí? Vždy je pracovná zmluva výhodnejšia pre zamestnávateľa.

16.11.2016 | Michal Rybárik

Autor clanku myslel asi najma ine zmluvy nez pracovne. Pracovna zmluva sa totiz na rozdiel od mnohych inych zmluv neda neuzavriet pisomne (napriklad usnou formou), ani sa neda jej uzavretie v jasnej pisomnej forme odlozit "na potom" - to by si na tom socialka aj inspektorat prace urcite zgustli. Pri pracovnej zmluve je tiez znacne obmedzena moznost zmluvnych stran sa skutocne slobodne dohodnut na jej obsahu, pretoze obsah je do vyraznej miery stanoveny zakonnikom prace.

Kazdopadne, ak mate dojem ze pracovna zmluva pre vas ako zamestnanca nie je vyhodna, tak ju jednoducho nepodpisujte. Uchadzac rozhodne nemusi zmluvu akceptovat, ma plne pravo ju nepodpisat, otocit sa a ist.

A ak ste presvedceny ze zmluva je vyhodnejsia pre zamestnavatela/zamestnavatelov, nic vam nebrani v tom aby ste sa stali zamestnavatelom, a spoznali to aj z druhej strany...

17.11.2016 | od A do Z

V prvom odstavci s Vami súhlasím do bodky. V druhom odstavci sa naše názory nerozchádzajú keď chce uchádzač pracovať ,akceptuje zmluvu .Keď nechce môže odísť ,je to slobodná voľba. Nóo a v treťom odstavci sa pousmejem . Bol som zamestnávateľom 18 rokov o troch zamestnancov. Za tú dobu som neskrachoval ,ale ani zamestnanca nevymenil za druhého. Chválabohu že nemusím podnikať ,lebo v malom sa neoplatí. Legislatíva za tie roky sa tak zmenila, že nepraje malým zamestnávateľom i živnostníkom. Rozdiel medzi malým zamestnávateľom a veľkým je len ten ,že zákon platí rovnako pre oboch,ale veľký podnik ,podnikateľ má svojich právnikov ,ekonómov,účtovníkov,mzdových účtovníkov atď...Malý si nemôže dovoliť platiť právnikov, účtovníkov , nemá na to peniaze,ale keď chce prežiť musí legislatívu naštudovať,aby ho kontrolné štátne úrady nesankcionovali a nepokutovali,lebo z podnikateľskej praxe môžem povedať ,že mojím najväčším súperom bol štát a jeho kontrolné mechanizmy.

Pavol Kožík

Pavol Kožík
  • Počet článkov: 30
  • Priemerná čítanosť: 3993
  • Priemerná diskutovanosť: 3
  • RSS blogu

O blogu

Pavol Kožík (43) je majiteľom a CEO investičnej skupiny Proxenta, ktorá ako jeden zo svojich projektov založil 27.júna 2019 na Kube spoločný podnik s kubánskou vládou. "Počas siedmich rokov vytrvalej a často veľmi namáhavej práce na ceste za svojim cieľom som nazbieral množstvo skúseností s podnikaním v tejto exotickej krajine, kde svet biznisu riadia úplne iné pravidlá než na aké sme zvyknutí v západnej ekonomike, o ktoré som sa rozhodol s vami podeliť."