Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prečo mám rešpekt pred budúcnosťou s AI

20.09.2018 | Palo Draxler

Diskusia (4 reakcie)

21.09.2018 | LPB

"vývoj sa ale exponenciálne zrýchľuje" No zbohom.

21.09.2018 | SamuelLw

2016. TED. Can we build AI without losing control over it ? | Sam Harris

https://youtu.be/8n...

22.09.2018 | kaarol

Pokial AI nedostane telo v ktorom sa bude pohybovat a vykonavat veci, stale je pod kontrolou a alternativou zostane analogovy svet.
Zatial ludstvo robi vsrtko preto aby to tak nebolo a asi si iny osud ako opisany autorom nezasluzi.

09.10.2018 | chr

AI je ako ktorýkoľvek iný ľudský produkt. Ten môže byť využitý a tiež zneužitý. ( presne ako o tom hovorí Jin a Jang) Ľudskejšie povedané . V každom dobre je kus zla a v každom zle je kus dobra. Idú vedno spolu, ruka v ruke. A AI v tomto nie je žiadna vínimka. Vôbec nepotrebuje ľudské telo , aby nas zabila a nezabije nás ani keď bude mať ľudské telo. Proste dosiahne svoj vrchol a hotovo . Presne tak ako ľudská civilizácia. Zabije ju , na rozdiel od nás , tak ako nás ľudská konečnosť. Tvárime sa ako keby sme tu mali byť naveky . Je to len a len na ľudskej neochote priznať si konečnosť . Tento proces sa opakuje v historickom rámci od vzniku homo sapien a ide s nami celé veky. Z lovca a zberača sa stal pestovateľ a poľnohospodár. Viete ako to bola AI , keď človek prišiel na to ako pestovať a skladovať potraviny. Ľudskú prácu človeka neskôr otroka postupne vymenil za prácu zvierat. Tieto už mali dokonca príslušnú inteligenciu . A potom sme sa posunuli ku práci jednoduchých strojov . Síce bez inteligencie ale tu nahradila ľudská obsluha . Stroje sa zkomplikovali a množstvo rôznych regulátorov proces zautomatizovalo . Ľudská spoločnosť sa značne rozrástala a úmerne tomu aj jej požiadavky. A tomu sme prispôsobili aj komplikovanosť strojov aj regulátorov . Ale takto to nepôjde donekonečna . Zas sa vrátime na niektorý z jednoduchších systémov. A bude to prirodzeným spôsobom. Proste svet , vzťahy , bežný život sa stanú natoľko komplikovanými , že časť populácie sa dobrovoľne vráti na jednoduchší systém . A táto časť ľudstva sa bude čo do počtu v čase zväčšovať. Takto sa to bude opakovať až do zaniknutia života na zemi z prirodzených fyzikálnych dôvodov , ktoré nedokážeme ovplyvniť. Darmo si budeme nahovárať , že Mars je riešenie . Nie je a nikdy nebolo a ani nebude . Možno bolo , ale pre niekoho iného a v inej dobe a evidentne to nevedel využiť . Aspoň o tom neexistuje objektívny dôkaz. Takže čo z toho vyplýva. Na jednoduché prežitie sa musíme vrátiť na jednoduchší spôsob života . Inak to proste nejde . Ale môžete so mnou bez problémou nesúhlasiť . Odpoviem iba jedno . Počkáme a uvidíme.....Zatiaľ však historia dáva za pravdu mne.

Pavol Draxler

Pavol Draxler
  • Počet článkov: 1
  • Priemerná čítanosť: 780
  • Priemerná diskutovanosť: 4
  • RSS blogu

O blogu

Zaujímam sa o inovatívne a exponenciálne technológie, kryptomeny, blockchain, singularitu, informačnú bezpečnosť, ochranu súkromia a hacking. 

.ping