Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Niekedy je lepšie nepoznať historické súvislosti

26.04.2018 | Pavol Boroš

Diskusia (6 reakcií)

26.04.2018 | fúha, no toto !

Presne tak ! Niet, čo dodať .....(samozrejme pri analýze väčšiny "ostatného sveta" či už historickej alebo súčasnej ma smiech prešiel už dávno....)... fúha....

27.04.2018 | alf1

ano, je to presne tak! a to je zavazny faktor, s ktorym programovo pracuju politicki smradi, najma komunisticki. kto dnes vie o tom, ze tu pre vlastnych obcanov zriadovali fasisticke koncentraky ako jachymov ci pribram, že tu na sibeniciach vesali ludi za iny nazor, ze tu na hraniciach vrazdili ludi, ak chceli vycestovat do viedne? komunisticki ucitelia to bud deckam neprezradia, alebo len rychlo prebehnu (alebo su uz mladi a tiez o tom vela nevedia). media sa tym tiez velmi nezaoberaju a politicki smradi, ktori maju za usami, to oslova zatajuju (nebolo vsetko zle v predchadzajucom rezime...). po prepnuti na ceske televizie sa clovek dostane akoby do ineho sveta. na pocudovanie to (raz...) uverejnil aspon ich organ uv k§§ - kali bejby dennik: https://spravy.prav...

27.04.2018 | Roman Kanala

Vďaka za ten link. Ja som bol v Příbrami. Nie ako mukl, ale jadrový fyzik. Všade radón, všade prach, samozrejme rádioaktívny. Pracovalo sa vo vysokých teplotách, baníci si odnímali masky, aby mohli vôbec dýchať. Pracovalo sa na šikmých plochách, lebo žila šla šikmo. Do toho priestoru sa ani nedalo vojsť, len vkĺznuť. V prípade nehody tam nešťastník asi ostal. V sudoch s vodou kvasilo smradľavé "pivo". Do vody nahádzaný chlieb. Na ostení nápisy ako Pozor Jarda má syfilis. Mukli strážení, zaháňaní ako ovce, aby s nami náhodou neprehovorili.

V akumulátorovni nám porozprávali, ako si jeden odkladal výbušninu a keď jej mal dosť, nahádzal si ju za košeľu, na silnom nabíjacom prúde naštartoval roznetku, odpočítal sekundy a hodil sa do chodby plnej bacharov. Ešte aj strechu odnieslo.

Vonku halda, z ktorej sa pekne po socíkovsky kradol kameň. Postavili sa z toho domy, ktoré tam boli ako strašidlá. Len múry, nikdy nedokončené. Kameň bol hlušina z bane, samozrejme silný žiarič. Kradnúť to nebol dobrý nápad. Civilom tam nedovolili bývať. Mukli boli v omnoho vyššej radiácii mnoho hodín denne.

Najväčší postrach bola voľná hĺbka. To bola šachta. Občas ju bolo treba čistiť alebo tam niečo inštalovať. Bez istenia, lebo bolo treba liezť hore dole. Ostali tam mnohí.

Dnes to všetko znie neuveriteľne ako z rozprávky. Asi ako keď budú dnešní mladí spomínať na Fico.

27.04.2018 | Pavel Šimon

Bohužiaľ nechutne správne a pravdivé.

28.04.2018 | epas

Veľmi dobrý článok aj s vynikajúcim návodom ako komunikovať s mladšou generáciou. Ďakujem

12.05.2018 | MilanBB

Vynikajúci článok. Ešte by bolo vhodné spomenúť veľkú štátnu krádež úspor občanov v roku 1953. Takzvaná zmenka. Komoši ju nazvali "honosne" menová reforma. Chudáci a žobráci sa tešili, stredná vrstva bola brutálne okradnutá.

Pavol Boroš

Pavol Boroš
  • Počet článkov: 21
  • Priemerná čítanosť: 1136
  • Priemerná diskutovanosť: 3
  • RSS blogu

O blogu

Verím, že o vážnych a dôstojných témach, aké poväčšinou tie manažérske témy sú, sa dá písať zaujímavo a s občasnou iróniou medzi riadkami.