Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čo so mzdami vo verejnej správe?

27.01.2020 | Pavol Boroš

Diskusia (5 reakcií)

27.01.2020 | hulo11

super nápady:
1. na úvod znižovania počtu štátnych zamestnancov prijmeme 200-300 nových zamestnancov - špecialistov na novovzniknuté oddelenie RaM :-)
2. dáme si vyvinúť "nový informačný systém"...

...ak sa pustia RaM špecialisti do auditu školstva na začiatku júla, už koncom augusta ukončia audit s tým, že väčšina učiteľov je zbytočných...

27.01.2020 | FeroImrecze

Prečo rok od roka rastie počet zamestnancov keď sa Raši chvali ako prudko znižuje byrokraciu? Len na tých úradoch zbytočne buzeruju ľudí somarinami. Každý rok vznikne nejaký blbý úrad ktorý v reale nik nepotrebuje. Napr. Úrad pre ochranu osobných údajov, Úrad pre oznamovanie protispolocenskej činnosti a podobne.

28.01.2020 | Teodor Dlužanský

"spojené nádoby" alebo "ľavá strana = pravá strana". Keď ľavá strana je napríklad zamestnávateľ štát a verejné inštitúcie, ktoré dnes reprezentujú 400.000 pracujúcich, čo je pravá strana do rovnováhy? No predsa súkromný sektor a nepracujúci/emigrujúci (Úrad práce). Keď súkromný sektor je limitovaný vznikom pracovných miest (vysoké dane a odvody, legislatíva ako nepružný Zákonník práce, byrokracia, slabý trh, nepodpora malého a rodinného podnikania a iné), potom to znamená nárast v evidencii Úradu práce alebo emigrácia za prácou do zahraničia. Zhrnuté a podčiarknuté, kým štát bude mať "koho žmýkať" cez dane, odvody a poplatky, prípadne môže sa zadlžovať, potom bude mať finančné zdroje na prebujnenú administratívu a služby, ktoré netvoria reálnu a efektívnu pridanú hodnotu a "veselo" môže zamestnávať ľudí na ľavej strane.

28.01.2020 | salamoon

a co ta viedlo k zaveru, ze v sukromnom sektore vsetci tvoria "realnu a efektivnu pridanu hodnotu" ?.. alebo, ze stat mu bráni vytvarat pracovné miesta, obzvlast ak ten stat je sám podnikatelmi riadený ?

28.01.2020 | Vlasko

Existuje este lepsie riesenie - zrusit urady a povinnosti/regulacie co maju na starosti. Ale o tom sa nikto v "mainstreame" bavit nebude, zlych podnikatelov treba vzdy kontrolovat lebo inac by kazdeho ozobracili

Pavol Boroš

Pavol Boroš
  • Počet článkov: 21
  • Priemerná čítanosť: 1136
  • Priemerná diskutovanosť: 3
  • RSS blogu

O blogu

Verím, že o vážnych a dôstojných témach, aké poväčšinou tie manažérske témy sú, sa dá písať zaujímavo a s občasnou iróniou medzi riadkami.