Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako chcú politici po voľbách meniť verejnú správu

16.01.2020 | Pavol Boroš

Diskusia (10 reakcií)

16.01.2020 | @@@

"Znížiť počet zamestnancov vo verejnej správe – podľa oficiálnych údajov zverejnených tlačovým odborom Úradu vlády Slovenskej republiky narástol počet zamestnancov vo verejnej správe zo 173.763 ľudí v roku 2014 na 256.600 zamestnancov v roku 2019,"

možte konkretizovať v ktorej obasti došlo k tak vyraznemu narastu ???

a kde beriete istotu že to niekto vrati na pôvodny stav alebo ich počet dokonca zniži pod 173 tisic ....ale tu aj pozor aby sa nestalo to že niekto len presunie niečo z bodu A do bodu B aby to už nikto nevidel a bude tvrdiť že už je to ok lebo v bode A sa to nenachadza a zamlči že to ostalo v bode B


štatu sa neda veriť a najmä politikom ved aj školstvo rozdelili na rôzne časti aby dnes verejnosť ani netušila koľko celkovo penazi ide do školstva a media mohli nariekať že tam je malo penazi

16.01.2020 | @@@

a doplnim prečo sa to pytam .....

pozrite sem https://slovak.stat...

16.01.2020 | @@@

no super zobralo to ....takže otvorte si tam dokument pdf a na strane 4 (označenie dole na liste nie na lište ) tam je napisane "Pracujúci bez pracujúcich v zahraničí a aktivačných prác " a prave tie aktivačne prace su otaznikom ???
pred par rokmi som natrafil na jeden članok alebo prispevok už neviem kde niekto poukazoval na to že došlo vraj k zmene v tom že štat ludi na aktivačnych pracach začal ratať do verejnej spravy že vraj sa tak umyselne snaži znižiť nezamestnanosť a tito ludia sa radaju do tejto hodnoty ....neviem či je to pravda ale ako ukazuje aj toto ked sa ti ludia rataju do štatistiky o zamestnanosti namiesto do štatistiky o nezamestnanosti vyplyva otaznik kde sa vlastne ti ludia rataju a odkedy sa rataju

aby to nebolo tak že to spôsobilio ten masovy narast ...pričom ten rozdiel podla toho by teraz mal byť okolo 26tisic ale pokial som to pozeral v minulosti tak ten rozdiel bol aj 50 tisic ludi (asi podla toho ako vyhovovalo štatu )

inak v tom dokumente si pozrite aj stranu 38 ....tam je tabulka a je tam aj v ktorej oblasti štat zamestnava ludi podla toho je tam verejna sprava socialne zabezpečenie 204,3 tisic ludi ak by sme od toho odpočitali tich na aktivančnych pracach čiže tych 26tisic dostaneme sa niekde tam kde pišete vy čiže tych 173tisic na začiatku obdobia 2014 ......

16.01.2020 | citatelTrendu

Vaše hodnotenie je veľmi zavádzajúce. Kde ste v programe PS/SPOLU našli zmienku o redukcii úradov? Viete že táto šlialená progresívna strana chce opačne 2 nové ministerstvá?

16.01.2020 | citatelTrendu

PS: Ešte k strane ZA ĽUDÍ v časti Protikorupčné opatrenia. Táto strana spomína riešení v zavedení etiky politkom. Skutočne veríte že prijatie etického kódexu pomôže? Prosím vás autor, koľko máte rokov že ste tak naivný alebo len blbý? V korupcii pomôže len prísna legislatíva, etický kódex si môžete zobrať aj s Kiskom na WC a použiť. Aký taký je jeho reálny dopad na korupciu.

16.01.2020 | @@@

všetky veci su len o ludoch

media často prezentuju že pride opozcia a zazrakom sa všetko zmeni ale nezmeni

lebo je to o ludoch potom možu davať štatnym uradnikom, učitelom alebo lekarom a sestričkami aj 5 nasobne platy ked s tymito ludmi to aj tak nepohne ....ty si budu isť stale dookola to svoje bez ohladu na vyšku platu

takto media len oblbnu ludi ich ludia dostanu vyššie platy a ostatny budu platiť len viac zato iste čo maju teraz

17.01.2020 | salamoon

zavinac, tym statnym uradnikom (myslim radovym), ucitelom, vedeckym pracovnikom, sestram , hasicom, radovym policajtom, zamestnancom statnych podnikov atd nikto nedava ani nedal 5x nasobne platy, kedze maju dlhodobo nizke platy.. dobre zaplatena verejna sfera (nemyslim teraz vselijakych riaditelov, polit. papalasov,..) je okrem ineho aj jednou z mala moznosti z pohladu statu ako tlacit na vyssie mzdy aj v sukromnom sektore.. preco to stale nedokazes pochopit ?

17.01.2020 | TotoTuSomJa

Ja to vnímam inak. Ak chce štát dostať do verejnej správy kvalitných ľudí, treba ich zaplatiť teda dvihnúť platy. Ale paušálne dvíhanie platov všetkým nie je správna cesta. Kvalitný človek má mať viac ako darmožráč na úradníckej stoličke čo sa možno ani v súkromnej sfére nevie uplatniť.
A nezabúdajte že tí ľudia majú aj iné benefity-pracovná doba 8 hodín vrátane obeda (polhodina denne menej, vezmite si koľko to je mesačne), príspevky do 3.piliera sú v štát, spráíve bežné, často príplatky 13. a 14. plat, dokonca sú organizácie kde dávajú aj podiely na zisku. Lenže o tom sa mlčí, prezentuje sa len to čo vyhovuje im.
Čo sa týka programov politických strán určite súhlas. Väčšinou sú to marketingové blufy.

19.01.2020 | equilibriums

Pokiaľ občan ako platiteľ daní a teda zamestnávateľ všetkých zamestnancov verejnej / štátnej správy, nemá možnosť odvolávať svojich zamestnancov (policajti, úradnici, sudcovia, prokurátori, politici...) formou nejakej petície, tak to nemá zmysel. Ja tiež v práci nemôžem dostať výpoveď iba raz za 4 roky.

19.01.2020 | citatelTrendu

Veľký súhlas. Je nenormálne že sa občan môže len bezmocne prizerať na rozkádačky, mafiánske kauzy, pritom nemá reálnu šancu politka odvolať. Tých 50% hlasujúcich občanov je nereálne vysoké číslo a politici dobre vedia prečo je kvórum nastavené tak vysoko.

Určite sa treba pozrieť aj na súdnictvo a inšpirovať sa tam kde to funguje. V USA si nik nedovolí ignorovať predvolanie na súd, ani robiť obštrukcie, sudca môže aj takého svedka posadiť za mreže. Tu si Ficiak dovolí pol roka nepreberať súdnu zásielku a nič sa nedeje. Tu súdy nie sú schopné desiatky rokov doriešiť obyvčajné spory a nie sú potrestaní.

Naše súdnictvo treba poriadne prekopať-určite treba sprísniť povinnosti svedkov aj povinnosti sudcov vrátane prísnych sankcií.

Pavol Boroš

Pavol Boroš
  • Počet článkov: 21
  • Priemerná čítanosť: 1136
  • Priemerná diskutovanosť: 3
  • RSS blogu

O blogu

Verím, že o vážnych a dôstojných témach, aké poväčšinou tie manažérske témy sú, sa dá písať zaujímavo a s občasnou iróniou medzi riadkami.