Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pravica Ľavica Kotleta Opica

25.11.2013 | Pavol Baboš

Diskusia (12 reakcií)

26.11.2013 | slimak79

Pan Babos,mna by len zaujimalo- to je v slovecine- ako sa ludia dostali k vysledkom toho posledneho grafu? To odpovedali ano nie(to len vypoveda ze respondenti so Slovenska su hlupaci,realita e ina)? Ci si mali vybrat,znejakych moznosti(otazok co nevidime)?

Nepochzbujem ze aj Hitler by odpovedal,ze samozrejme to je priorita.

26.11.2013 | Felix Edmundovič Dzeržinskij

Sudruh slimak zase predviedol svoj postoj dusevneho uboziaka. Pouzitie vyrazu "*****", ktorym sa snazi urazit pisatele len pekne ukazuje, aki su pravicovi a konkretne Sulikovi=Kotlebovi volici mentalne na urovni.

26.11.2013 | slimak79

Si si precital nazov clanku? Dufam,ze aspon autorovi to doslo.

26.11.2013 | samorost

vykasli se na nej, je to blbecek,
ktery nedokaze rozlisit zlodeje od podnikatele. Ono se to nekdy zle pozna, ale treba rozdil mezi Ficom a Batom (Fordom), by mel poznat i ten trefenejsi pricucnutec.

26.11.2013 | Igor Detko

Chrániť práva menšín je jedna vec. A úmyselná diskriminácia väčšiny druhá.
Menšina musí mať rovnaké práva. To ale znamená, že aj väčšina musí mať rovnaké práva ako tá menšina. A to sa u nás nedeje.
U nás má menšina mimoriadne práva, zvýhodnenia ktoré sú zneužívané.
A to už je o obmedzovaní práv vo všeobecnosti.
Slimák to povedal možno vulgárne, ale prirovnanie k Hitlerovi je trefné, on tiež začínal s podobnými rečami a skončilo to úplne inak.
Menšina a väčšina je uhol pohľadu, základné ľudské práva sú skutočne základné a ľudské.
A to by malo byť na prvom mieste.

26.11.2013 | Roman Kanala

Problém je, že v článku nie je definovaná "menšina" a nie je definovaná ani "ochrana menšín". V chmelárovine na http://www.changene... sa napríklad implicitne menšinami rozumejú Cigáni a ochranou práv menšín je spotreba sociálnych dávok. Čím viac je plošne rozhádzaných sociálnych dávok, tým viac ochrany práv menšín.

26.11.2013 | Raunaj

Vždy ma iritujú tieto štatistiky urobené nezávislými agentúrami...obzvlášť tie ktoré zverejnia nejaké " nezávislé" médiá v západnom svete, ktoré možno nikdy ani na Slovensku neboli.Ja tým štatistikám neverím a myslím si, že im neveria viacerí občania. Rovnoprávnosť niektorých "menšín" je chápaná tak, že môžu takmer všetko, len aby sa nemohlo poukázať na to že sú diskriminovaní - že majú rovnaké práva. Zneužívať sociálny systém, kradnúť,užerníčiť, robiť špinu a doslova " bordel" všade dookola a tváriť sa že je to všetko v rámci zákona...Žiadna politická strana zatiaľ neurobila nič pozitívne na riešenie skutočnej rovnoprávnosti menšín a tak sa nemáme prečo čudovať, že sa ukazuje na vyššom poste prvá tzv" extrémistická" lastovička. Aj keď si myslím, že to bude mať chalan ťažké, konečne prinesie aspoň iný pohľad na riešenie rovnoprávnosti menšín. Ak sa tento problém nebude riešiť, tak nám hrozí občianska vojna medzi "menšinou" a väčšinou a tam by sa naozaj ukázala pravá tvár skutočného extrémizmu....

26.11.2013 | antonin

http://hn.hnonline.s...

27.11.2013 | M_M

Vedúca kancelárie predsedu Soňa Šáliová tvrdí, že sú to nezmysly. V úrade funguje centrálna registrácia v elektronickom systéme, v ktorom sa nedá s údajmi manipulovať ani ich vymazávať.

„Všetko je v systéme. Zmluvy sú platné až po zverejnení na internete. Všetky zmluvy, faktúry aj objednávky sú tam. Darmo by niekto niečo skartoval, keď je to v systéme,“ reagovala na podozrenia zo skartovania.


http://bystrica.sme...

27.11.2013 | antonin

A tomu naozaj niekto verí ?

28.11.2013 | didinko

V elektronických registroch našej štátnej správy neexistuje systém, ktorý by nemal zadné dvierka, práve pre tákéto prípady. Takže pani Šáliová môže tie svoje nezmysly prednášať akurát tak deťom v pomocnej škole.

26.11.2013 | antonin

Aby som doplnil, toto je pravá príčina hystérie našich "pravicových" a "ľavicových" politikov, niekto im bude vidieť do ich kšeftov (a nie je od "nich).

Pavol Baboš

Pavol Baboš
  • Počet článkov: 16
  • Priemerná čítanosť: 3177
  • Priemerná diskutovanosť: 19
  • RSS blogu

O blogu

Študoval som politológiu, ekonómiu a politickú žurnalistiku. Pracoval som ako novinár vo viacerých médiách, najdlhšie v Pravde, absolvoval som viaceré študijné pobyty v pobaltí, žurnalistickú stáž v Radio Free Europe vo Washingtone a analytickú stáž v European Trade Union Institute v Bruseli. Momentálne pracujem ako odborný asistent na katedre politológie FiF UK a na Prognostickom ústave SAV.