Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nevešajte sa, bude dobre. Snáď raz

12.03.2012 | Pavol Baboš

Diskusia (14 reakcií)

12.03.2012 | Pavol Čižmárik

Suhlas, 100 bodov!

12.03.2012 | Oskarka

Začína to prácou...

dane sú až potom. Zmlysluplnou, rukolapnou prácou, ktorá je vidieť - nie stohami štúdii a výhľadov do r. 2050.

Vôbec ma nezaujíma, kto bude vládnuť, len nech už pochopí, že práca je "žitia obsahom i cielom" /to aby ste si nemysleli, že stránim KDH/.

12.03.2012 | Brain

Avšak zloženie vlády vníma mladšia zahraničná generácia ako indikátor toho, kam sa bude krajina uberať najbližšie mesiace, možno roky.
K tomu len dodat, ze tato generacia len co pocuje "cervena" a hned to spaja s predoslym systemom o ktorom vie len z pocutia. Je potrebne si uvedomit, ze Slovensko patri k demokratickym krajinam a SMER spajat s minulostou moze len nevedomy clovek...

13.03.2012 | TYTO

Roberta Fica este v roku 1997 Ľavicové noviny (tlacovy organ SDL) uvadzali slovom "sudruh". Mate pravdu, SMER treba spájať s budúcnosťou, hovori sice o stabilite ale to je len hra na volica. Rozumiet pod tym treba modernizáciu. Paška, Čaplovič, Maďarič a spol. majú plno nápadov, ako pohnúť krajinu dopredu.

12.03.2012 | annnka

OCEŇUJEM SVIEŽI POHĽAD pána P.B...

Poynámka: Mám za to, že prekypriť by bolo potrebné nielen politiku..., Ale i profesnú, či občiansku statočnosť...
Lietaníe po námestiach,resp. "zastádovanie" sa na diskusných fórach, či v sprofanovaných "občianskych" organizáciách nie je produktívne...

Pokiaľ budeme ľahostajní, leniví alebo bojazliví v profesnom prostredí alebo v prostredí, ktoré nás od rána do večera obklopuje, je to - ako by sme ani nežili...

12.03.2012 | Oskarka

Námet pre autora blogu:

aké je vlastne vo vládach v Európe a vo svete rozdelenie pravice a ľavice? V ktorých vyspelých štátoch sveta prevláda vo vedení krajiny pravica a kde ľavica? Toto by mohol byť zaujímavý článok pre mnohých..

12.03.2012 | snazivec

Keď bude lepšie, bude lepšie, keď tu nebudem.

12.03.2012 | samo1

Ked som v nedelu o 6,30 vstal, aby som si pozrel výsledky, tak som si pomyslel: Kto pôjde posledný, nech zhasne! Šiel som späť do postele. O 10:00 som si znova pozrel výsledky a začal rátať. 83 je väčšina, nik z pravice nepôjde za týchto podmienok so Smerom.Tým pádom sa nič "lepšie" nemohlo stať. Tzv. pravica potrebuje obrodu. Tá arogancia voliča a vzájomná rozhádanosť čo predvádzala za posledný rok bola neúnosná. Korupčné kauzy ani nespomínam. A Smer? Má môžno 4 roky na to, aby ukázal ako vie naozaj riadiť štát v reálne ťažkých podmienkach. Bude musieť priamo ukázať svojím tupovoličom, že ich žiadne istoty (okrem daní a smrti) nečakajú. Za ten čas nič zásadne nepokazia. Obávam sa akurát PPP. Mecenáši už musia byť vyhladovaní!

13.03.2012 | salamoon

"Tá arogancia voliča a vzájomná rozhádanosť čo predvádzala za posledný rok bola neúnosná"

"Bude musieť priamo ukázať svojím tupovoličom.."

nic si z toho nerob, to je v pohode

13.03.2012 | PaloK

Pravdupovediac, nestojím o rovesníkov (mám 30), ktorí zdrhnú z SVK a kočujú podľa toho kde sa žije lepšie. Btw, nepripomína vám to isté etnikum? Takí ľudia nie sú ochotní sa osobne angažovať na dlhodobej práci pre spoločnosť, ale len pre seba. Prísť "domov" vtedy, keď vám rovesníci a staršie generácie pripravia pôdu pre pohodlný život, to dokáže každý loser.

Ja si myslím, že v tomto čase je jednoznačné víťazstvo SMERu skôr veľkou výhodou ako nevýhodou pre SVK, a ak si v SMERe vstúpia do (s)vedomia, veľmi pravdepodobne budú vládnuť aj ďaľšie volebné obdobie, pretože Slováci ocenia stabilnú štvorročnicu. SMER nie je banda oportunistov a amatérov ako napr. SaS, takže aj vzťahy so zahraničím môžu byť úplne korektné.

PS: moji kandidáti sa do parlamentu neprebojovali.

13.03.2012 | temp

dobre hovoris

13.03.2012 | Ratataplán

a posteriori :
pred tým, ako v našej skúšanej krajine nastúpil kapitalizmus-experiment, ktorý už vo svete pomaly končil s dychom, bol som skoro presvedčený, že žijem v najnespravodlivejšej, najhoršej spoločnosti, akú kto kedy vymyslel. Nadával som, kritizoval, videl som všetky možné chyby, dokonca aj tie, ktoré nikdy neboli. Videl som pozlátko nablýskaných áut a pár nahodených návštevníkov zo západu, so žuvačkou medzi zubami a digitálkami na ruke. Boli to bohovia, guruovia, šamani, - boli to proste, borci slobodného sveta.
Že som si nevidel ďalej od nosa, za to mohol ten otupený pohľad na ostnaté drôty, ktorý som mal pred očami každý deň. Veľmi som sa divil, keď mi jeden známy talian povedal: „čo by si chcel? Ty máš kapitalizmus tu. Všetko skoro zadarmo, krásny byt, lacné jedlo, zadarmo školstvo, lekárov, máš istú robotu...čo by si chcel chlape?! Lepšie ti nikde nebude, to mi ver!“
Nerozumel som mu, nechápal som, i keď som sa veľmi snažil.

14.03.2012 | Ferio11

Paľko Babošowie. Načo taký pesimizmus? Frečo Ti vadí Fico? Zostal si sám.Pozri všetci ho volili.A ty chceš sa mať dobre.Kto ti bráni? Vstúp do politiky a rob to čo Obama.Otvor si zbrojarsku fabriku v Detve a predávaj zbrane USA, Nemecku, Francúzsku, Rusku a Číne. Dobre ti zaplatia. Ak ti vôbec dovolia predávať tie zbrane.Alebo si otvor bordel.Alebo si zober žoldnierov a vsúp do Afganistanu pre makovice.A budeš sa mať tak dobre, že sa už ani vešať nebudeš. Ak ťa vôbec pustia na takýto trh.Alebo v predstihu obesia už teba.Nech Tebe Fico nezavadzia.Boli voľby. A ak máš lepší program tak ho ukáž ľudom. Možno ťa zvolí celeé SK a bude nám dobre pri tebe.Ale takéto článočky, to je len dráždenie ľudí a skutek utek...čau.

14.03.2012 | Ferio11

Paľko Babošowie,mal by si sa venovať viac svetovej politike ako strúhať na tenko Fica. Kritizovať ho nemôžeš, lebo sám si ešte nič nedokázal. Mal by si sa venovať napr. takým veciam ako je Europska vlajka.Má 12 hviezd a bolo zakladajúcich 6 štátov.Teraz ich je 27 a vlajku neprerábajú. No ani nemôžu, lebo symbolizuje 12 izraelských kmeňov ! Sám Martin Schulz, ktorý je nemecký žid, by to nedovolil. A to je už tuhé kafé, Paľko čo povieš ? Hovorili nám o demokracii, transparentnosti a pod. nezmysloch. A aká je skutočnosť ? To čo som napísal je len zlomok z tej hnusoty na každom kroku zhnitého kapitalizmu čo nám ho prehodili ako zdochlinu cez plot. Ak by nás neboli dostali v 1989, tak už by boli zdochli sami. Lúčim sa s pozdravom: Ešte príde ten DEŇ !

Pavol Baboš

Pavol Baboš
  • Počet článkov: 16
  • Priemerná čítanosť: 3167
  • Priemerná diskutovanosť: 19
  • RSS blogu

O blogu

Študoval som politológiu, ekonómiu a politickú žurnalistiku. Pracoval som ako novinár vo viacerých médiách, najdlhšie v Pravde, absolvoval som viaceré študijné pobyty v pobaltí, žurnalistickú stáž v Radio Free Europe vo Washingtone a analytickú stáž v European Trade Union Institute v Bruseli. Momentálne pracujem ako odborný asistent na katedre politológie FiF UK a na Prognostickom ústave SAV.