Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Jurzycove platy

25.09.2011 | Pavol Baboš

Diskusia (5 reakcií)

25.09.2011 | Martin Filko

Ano, mate pravdu, aby bolo mozne udaje korektne interpretovat ako odrazajuce kvalitu skoly ori vzdelavani pre trh prace, musite poznat aj dalsie ukazovatele, vo vacsine pripade na urovni dat individualnych studentov. Ako ste si iste vsimli, momentalne na webe ministerstva bezi len testovacia verzia, ostru chcu spustit v januari. Dovtedy sa budu zbierat podnety na vylepsenie.

Individualne udaje zatial nie su k dispozicii, ako pisem na svojom blogu, zatial nedoslo z roznych dovodov k skutocnemu prepojeniu, Socialna poistovna vygeneroval ana zaklade individualnych dat zo skolskych registrov suhrnne statistiky prezentovane na ministerskej stranke...

A mam pocit, ze kritiku v podtitulku trochu prehanate. Data sa nedaju interpretovat mechanicky a absolutne, ale ze sa z nich "nic" neda vycitat pravda tiez nebude.

25.09.2011 | Pavol Baboš

Zdravim,
viem ze ide o testovaciu verziu, a ako som napisal, ocenujem snahu. No z webstranky, ako aj Vasho blogu mi vyplynulo, ze ani "ostra" verzia asi neponukne mikro data. Co je skoda, snad sa to raz podari.

A ci podtitulok je mierne prehnany, je otazka pohladu. To "nic" som nemyslel v absolutnom vyzname, ale vztiahnute na tu interpretaciu, ktoru servirovali v spravodajstve napr. TV Markiza ci dennik Pravda (tlac,str.6). Cize titulok chcel povedat, ze zverejnene data nedokazuju "nic" z toho, co mnohe spravy "zdelili" svojim divakom/citatelom. A to si myslim, pravda je.

25.09.2011 | Martin Filko

Aha, tak idem teda pozriet co bolo na Markize :)

26.09.2011 | mi__to

vyborny blog, dakujem, ze ste si dali namahu a spojili (ocividne) problemy s datami. Drobny navrh: pridanie absolutnych cisel k priemerom regionu by ulahcilo porovnanie dat s individualnou predstavou o platoch (v danom regione)

26.09.2011 | Stan321

kamaráti z trenčianskej robia pre nemeckú firmu v SR s platom 3 tis. € ;) v čistom a pár kamarátov z stu robia pre druhého kamaráta zo žilinskej na stavbe ;) za 1000 €. Robia s murármi, robotníkmi, pomocníkmi,...

preto stále hovorím, že 75% je na študentovi a zvyšok na škole. Zlému študentovi nepomôže ani dobrá škola, dobrému študentovi neuškodí zlá škola, len musí viac makať.

Pavol Baboš

Pavol Baboš
  • Počet článkov: 16
  • Priemerná čítanosť: 3180
  • Priemerná diskutovanosť: 19
  • RSS blogu

O blogu

Študoval som politológiu, ekonómiu a politickú žurnalistiku. Pracoval som ako novinár vo viacerých médiách, najdlhšie v Pravde, absolvoval som viaceré študijné pobyty v pobaltí, žurnalistickú stáž v Radio Free Europe vo Washingtone a analytickú stáž v European Trade Union Institute v Bruseli. Momentálne pracujem ako odborný asistent na katedre politológie FiF UK a na Prognostickom ústave SAV.