Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Finančné násilie

14.03.2014 | Pavol Baboš

Diskusia (7 reakcií)

15.03.2014 | libertarian

citujem :
"Vidíme, že naozaj sú to muži, ktorí majú vo zvýšenej miere uzavreté živostné poistenie, "

"Študoval som politológiu, ekonómiu a politickú žurnalistiku "

- Vzhladom k tomu, čo všetko ste študoval, by vam malo byť jasné, že ak má muž uzavreté živostné poistenie, tak fakticky je poistená jeho žena. Ak muž otrčí krpce, žena dostane poistku. A muž ide pod zem.
Ak by sa poistila žena, tak pri mužovej smrti dostane prd.
-----
A podobne chybné su aj uvahy o vlastníctve účtov. Účet síce zväčša založí muž, ale žena má k nemu tiež kartu a dispozičné právo. Ekonomovia by mali byť ženatí, potom by im toto bolo jasné.

15.03.2014 | schmidke

Nerozumiem prečo ten nenávistný tón, mne to pripadá ako zaujímavá info a na blog je to O.K.

16.03.2014 | libertarian

A ja nerozimiem výčitke, ktorá je irelevantná a nereaguje na OBSAH mojich slov.

16.03.2014 | OliWer

Sú tie rozdiely medzi mužmi a ženami naozaj tak štatisticky rozdielne, že to treba nazývať znevýhodnením žien? Ja si to nemyslím.
A teraz pragmatická otázka: Koho je dôležitejšie finančne zabezpečiť v prípade smrti partnera? Pozostalého partnera alebo zomrevšieho partnera?

17.03.2014 | libertarian

"Koho je dôležitejšie finančne zabezpečiť v prípade smrti partnera? Pozostalého partnera alebo zomrevšieho partnera? "

- heheeee, zbytočná otázka. Ekonom a politolog pan Baboš na tuto otazku odpovedal jasne. A ekonomovia su predsa na takéto otazky super odborníci, ved riadia celý štát.

20.03.2014 | Xénia Makarová

Ďakujem za pokus o analyzovanie finančného stavu v slovenských rodinách a súhlasím s autorom blogu, že nejaká relatívne jednoducho dostupná analýza na túto tému v SR nie je. Dovolím si aj kritiku do vlastných radov (a na margo grafu o tom, prečo ľudia žijúci v páre nemajú v nezanedbateľnom pomere vlastný účet) - je to aj nezáujem samotných žien o rodinné financie, často do okamihu, keď už je zle. Je už dobré, ak sa o tejto téme aspoň niekde z času na čas objaví nejaká poznámka, minidiskusia :)

20.03.2014 | Pavol Baboš

Samozrejme, že táto analýza nie je dokonalá. Napokon, je to blog napísaný vo voľnom čase, a nie odborná štúdia NBS.

Avšak s tou životnou poistkou to nie je také jednoduché, ako píše diskutér vyššie. Ak má poistku muž, a zomrie skôr než je ukončená poistná doba, tak plnenie ide spravidla manželke alebo dedičom podľa občianskeho zákonníka. Môže sa však stať, že poistka sa platí mužovi zo spoločného rodinného rozpočtu niekoľko rokov aj desaťročí, a po rozvode sa muž dožije cieľového veku stanoveného v poistnej zmluve. Celé plnenie ide jemu a žena neuvidí ani cent. A o takých prípadoch som sám počul.

Pavol Baboš

Pavol Baboš
  • Počet článkov: 16
  • Priemerná čítanosť: 3185
  • Priemerná diskutovanosť: 19
  • RSS blogu

O blogu

Študoval som politológiu, ekonómiu a politickú žurnalistiku. Pracoval som ako novinár vo viacerých médiách, najdlhšie v Pravde, absolvoval som viaceré študijné pobyty v pobaltí, žurnalistickú stáž v Radio Free Europe vo Washingtone a analytickú stáž v European Trade Union Institute v Bruseli. Momentálne pracujem ako odborný asistent na katedre politológie FiF UK a na Prognostickom ústave SAV.