Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Blondínka a roztrieštená Slovač

21.12.2014 | Pavol Baboš

Diskusia (9 reakcií)

21.12.2014 | libertarian

Ano, takto nejako to je. Ale čo s tým ?
Ficovi postačuje zopár veľkohubých slubov, a má polovicu voličov pri sebe.
Ale čo tí ostatní, ostatné strany ? Vychádza mi z toho iba jedno :

Nie je možné vytvoriť stranu, ktorá by sa páčila všetkým ne-ficovcom.
Resp. , teoreticky by mohla všetkým ne-ficovcom vyhovovať libertarianska strana. Takáto strana by :

Nebrala žiadne dane nikomu
Nerozdávala by peniaze nikomu
Neuprednostňovala by žiadny jazyk ako jediný, štátny
Nezvýhodňovala by cigaňov, ani mladé rodiny, ani "maďarov", ani umelcov, ani športovcov. NIKOHO by nezvýhodnovala a nepodplácala.
Nezvýhodňovala by veľké mestá pred dedinami , ale ani dediny pred mestami.
Gay-om by neslubovala manželstvá
Nezdaňovala by drogy ani cigarety. Ani benzín.

Takáto strana by nikomu neškodila. Vlastne by ani nemusela existovať - stačilo by, aby obsadila všetky štátne funkcie, a nič by nekonala.

Samozrejme, že slováci takuto stranu voliť nebudú. Slovaci chcú stranu, ktorá :
Berie bohatý,m a rozdáva chudobným ,
Ktorá dotuje šporovcov, mladé rodiny, veriacich, dôchodcov, podporuje umenie, zakazuje drogy, zakazuje porno , prikazuje modlenie, maďarom vnucuje slovenčinu.
Slovaci chcú stranu, ktorá škodí čo najväčšiemu počtu ludí, a ktorá súčasne podpláca, dotuje a korumpuje čo najväčšie množstvo ludí.
A takéto vlády máme už hodne rokov. Nič lepšie si nezaslúžime, lebo nič lepšie ani nechceme.


21.12.2014 | libertarian

OPRAVA :
"Slovaci chcú stranu, ktorá :
ktorá berie bohatým a rozdáva chudobným "

Správne malo byť :

"Stranu, ktorá TVRDÍ , že berie bohatým a rozdáva chudobným ,
ale ktorá v skutočnosti dáva NAJbohatším, a berie chudobným"

21.12.2014 | @@@

skôr by som povedal že ani nič nemame ...ja by som skôr povedal že slovaci pri voľbach vlastne priliš na vyber nemaju ...pre nich to je skor o tom vybrať si z h.vien ktore najviac smrdi alebo neisť ani voliť ....takže ak niekto chce poraziŤ fica tak najprv musi vytvoriť lepšiu stranu lebo tie ponuknute su zle :P

21.12.2014 | libertarian

@@@ :
Lepšiu ???? Vieš definovať to "lepšiu" ? Ako sa dá rozlíšiť tá lepšia od iných ?
A KAŽDÝ občan môže kandidovať. Aj ty.
Fico je presne to, čo väčšina slovákov chce. Preto má super väčšinu. Má všetky vlastnosti, ktoré slováci požadujú. Hlavne slubovať. Jedine nedokáže robiť zázraky. Škoda....
Jedine Kristus by bol vhodnejší ako fico . Dokázal by robiť víno z vody, pečené kurence z hliny, chlieb z piesku.
21.12.2014 | @@@

nie ,nemaš pravdu ....ludia volia fica preto lebo pravica zlyhala a tak nemaju na vyber ...pravica dokazala poraziť samu seba ...ak chce pravica na slovensku vyhrať najprv by sa mal pozrieť na seba čo urobila zle a nie čo robi fico lebo najväčšim nepriatelom na slovensku pre pravicu nie je fico ale ona sama :P

22.12.2014 | IvanPe

Mylite sa. Fico a Smer je vyyyborne organizovana politicka strana. s vynikajucim a funkcnym marketingom.
Postavena je na dvoch tezach: kradnu vsetci (relativizacia kradnutia ako legalneho politickeho nastroja "Ziline pomozeme, primator je zo Smeru") a kazdy ma pravo mat sa dobre (relativizacia slobody "naco vam je sloboda s holym z.adkom).
Preto ak ide o smerovanie Slovenska, lavica prehra (Kiska), inak sa pravicovy volic zariadi podla seba (napr zije v zahranici). Takze Tom sa myli, pravica sa uchadza o prefarbenu blondinu, ktoru im sikovne predhodil Smer. Skutocna blondina nie je na parkete.

22.12.2014 | @@@

IvanPe ...somariny ...smer len taži z neschopnosti pravice nič viac žiadny vynikajuci marketing ....a nebuď naivny a nemysli si že všetci čo odišli do zahrnaičia su voliči pravice :P

24.12.2014 | Tibor

Podľa mňa je to inak. Žiadna pravicová strana na Slovensku neexistuje. Tie opozičné sú povedzme sociálno-demokratické. Z marketingového pohľadu sa potrebujú odlíšiť, ale ich ponuka sa od tej smeráckej nelíši.

Skúsim na príklade ministra školstva: Draxler sa kedysi k marxizmu hlásil otvorene. A aj keď teraz toto svoje presvedčenie tak nezdôrazňuje, nemusí sa pretvarovať. Na druhej strane Beblavý. Jasný ľavičiar, ekonomicky aj spoločensky. Musí však hrať "pravičiara". Z pohľadu pravicového voliča však medzi Draxlerom a Beblavým rozdiel nie je.

24.12.2014 | IvanPe

Marketing Smeru je naozaj vyborny. Uz sme tu mali pokrstenych veriacich bolsevikov. A to nepochybujem o zdruzeni oboch protikladov v zameni "co je doma to sa rata". Madaric nam rozprava o tom ako pan Fico je predvedceny europan a jeho slova o prave Ruska na teritoria su len nespravne vysvetlovane. A ano mame tu Draxlera, ktory vyzera ako clovek riadiaci sa pravdou a laskou, a potom zrusi sukromne skoly (mozno jednu/ najhorsiu). Fakt je vsak ten, ze na tej najhorsej sukromnej vyucuju ucitelia zo statnych skol. Atd. Loz ma kratke nohy aj ked v niektorych krajinach kde viera vo vlastne schopnosti nie je este tradiciou, to moze trvat dlhsie.
Som presvedceny ze Smeraci su nielen pravica, lavica, katolici alebo muslimi, oni su aj tepli a sucasne za hetero, veria v peniaze ale laska je dolezitejsia a sucasne maju pravdu, presne vo chvili ked sa mylia. Keby nahodou.
Hlavne ze maju moc, len sami pre seba. Podobne ako ich protiklad, KDH.

Pavol Baboš

Pavol Baboš
  • Počet článkov: 16
  • Priemerná čítanosť: 3171
  • Priemerná diskutovanosť: 19
  • RSS blogu

O blogu

Študoval som politológiu, ekonómiu a politickú žurnalistiku. Pracoval som ako novinár vo viacerých médiách, najdlhšie v Pravde, absolvoval som viaceré študijné pobyty v pobaltí, žurnalistickú stáž v Radio Free Europe vo Washingtone a analytickú stáž v European Trade Union Institute v Bruseli. Momentálne pracujem ako odborný asistent na katedre politológie FiF UK a na Prognostickom ústave SAV.