Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Antibiotiká dám iba prominentom!

13.07.2016 | Ondrej Sukeľ

Diskusia (2 reakcie)

13.07.2016 | Roman Kanala

Zlodejská ústava je len zbierka vtipov. Celý systém je tam tak rozhasený, že pomôže len vytiahnuť šnúru zo zástrčky a reset.

Po prvé, zrušiť zdravotné odvody, zaviesť zdravotné poistenie.
Po druhé, povinnosť kontraktu: žiadne panovanie poisťovní, komu dajú zmluvu a na aké výkony. Všetci, čo majú licenciu na podnikanie so zdravím, musia pracovať so všetkými ostatnými.
Po tretie, zákaz vývozu liekov. Čo bolo raz dovezené, nesmie sa vyviezť von. Dovážať smie len výrobca.
(Ešte lepšie by bolo zrušiť tú filkovinu s priemerom troch najnižších cien, ale to by mohlo mať všelijaké dopady na ceny liečiv.)
Po štvrté, osobnú zodpovednosť managérov štátnych zariadení za výsledky hospodárenia. Ak kradnú, pomlieť na psie konzervy.
Ďalšie body by sa pridávali postupne podľa potreby. A systém by začal fungovať. http://blog.etrend....

14.07.2016 | LPB

"napriek opakovaným zákazom jeho vývozu." Zákony sú iba pre plebs, vyvolení na ne kašlú. Je to o ľuďoch na vrchole. Keď som včera počul tú Kaliho odpoveď akejsi poslankyni na kauzu B... viete si predstaviť väčšieho hulváta/primitíva? Na tie vrcholy sa vyberajú ľudia, ktorí umožnia vyvoleným kradnúť. Napríklad takí, čo majú čosi "za ušami" a hrozí im kriminál. Potom tí, čo ich tam dosadia, majú na nich páky. Takže nikto sa nemôže čudovať, že čím väčšia sviňa, tým vyššie na mocenskom rebríku.

Ondrej Sukeľ

Ondrej Sukeľ
  • Počet článkov: 24
  • Priemerná čítanosť: 4304
  • Priemerná diskutovanosť: 13
  • RSS blogu

O blogu

Farmaceut, Prezident Slovenskej lekárnickej komory.