Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Budúcnosť elektrobatérií predstavuje grafén

12.06.2019 | Volf

Diskusia (5 reakcií)

12.06.2019 | martin33

Striktne technicky povedane, pri grafenovych technologiach vecsinou nejde o akumulatory (ktore vyuzivaju elektrochemiu) ale o kondenzatory (vyuzivaju cisto fyzikalne principy uchovavania elektrickeho naboja).

P.S: Spravny slovensky preklad anglickeho slova "silicon" je "kremik", nie "silikon". To, co slovensky nazyvame "silikon", je plast zalozeny na kremiku - v anglictine "silicone".

12.06.2019 | pinpo

moc by si chcel od fundamentalne fundovanej analyticky xpartners
sem tam citam blogy tejto pani a cakam, ze sa zlepsi a ono stale nic

13.06.2019 | LPB

Lítium tam je furt:
https://www.graphen...

14.06.2019 | cenobit

Cit: "Batérie majú 100-násobne lepšiu elektrickú vodivosť ako meď a elektróny sa cez grafén pohybujú 140-krát rýchlejšie ako prostredníctvom silikónu."
-------
Doparoma to je čo za vetu ???
-------
Žeby: Grafén má 100-násobne vyššiu elektrickú vodivosť ako meď a elektróny sa v graféne pohybujú 140-krát rýchlejšie ako v kremíku... ???

14.06.2019 | rarasok

Parkrat som sa zucastnil diskusii ako ma vyzerat zakladne vzdelanie = ci sa ma kazdy ucit fyziku, matematiku, biologiu atd. Dnesny trend je, "vsak si najdem na gugli, ked budem potrebovat". Tento clanok je vybornym nazornym prikladom toho, ako potom vyzeraju taketo vedomosti. Nacitane informacie bez poznania suvislosti a zda sa mi, ze aj bez ich pochopenia. Samozrejme, nie kazdy moze by polyhistor (a dnes uz to ani nejde) so znalostami od ekonomie, cez biologiu, chemiu az po fyziku, ale potom o takychto temach nepisem clanky. Aj v pripade, ze je to priprava dajakej prezentacie pre investorov, kde sa dajake detailne technicke informacie nevyzaduju (alebo je to dokonca konicek), si temu grafenu treba nastudovat hlbsie, Skusil som, aj google vyhodi hromadu textov s podstatne komplexnejsimi informaciami ako mozno najst v tomto blogu.

Olívia Lacenová

Olívia Lacenová
  • Počet článkov: 23
  • Priemerná čítanosť: 861
  • Priemerná diskutovanosť: 2
  • RSS blogu

O blogu

Som Olívia Lacenová, analytička xPartners. Témou blogu sú ekonomické témy týkajúce sa fundamentálnej analýzy globálneho hospodárstva ako aj prostredia obchodovania (akcií, komodít a menových párov).