Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BLOG Miroslav Driensky

Slinky na iPhone 5 sa zbiehajú

04.08.2011 | Mirec D

O aktuálny model smartfónu od Apple prestáva byť záujem, v zámorí sa už nevedia dočkať nástupcu

 • Tlačiť
 • 3

Nikto ho nevidel, nikto ho nedržal v ruke, no každý ho chce. Otázka znie: Čo je to? Reč je o novom inteligentnom telefóne iPhone 5 od amerického výrobcu Apple. Aj keď ešte nebol oficiálne predstavený ani jeho dizajn či technické parametre, takmer trištvrte zákazníkov amerického mobilného operátora Verizon, ktorí ešte iPhone nemajú, na nový model s netrpezlivosťou čakajú. Potvrdil to prieskum investično-poradenskej spoločnosti Piper Jaffray, ktorá prezentovala svoje výsledky napriek vzorke len 216 respondentov.

Klienti Verizonu sú špecifickí aj tým, že ich mobilný operátor začal predávať súčasný model iPhone 4 až vo februári tohto roku, teda o osem mesiacov neskôr, než sa k nemu dostali zákazníci konkurenčného AT&T. Kým tí mali zadný kryt mobilu úplne ošúchaný, “verizoňáci“ ešte len zlepovali ochrannú fóliu z displeja. Niet sa teda čomu diviť, že majú toľko trpezlivosti. No možno by bolo efektívnejšie namiesto dlhého čakania a slintania jednoducho zmeniť operátora. Problém je ale aj v tom, že Verizon má na území Spojených štátov päťkrát širšie pokrytie sieťou 3G, než AT&T. To len potom prichádza tá pravá dilema.

Závery prieskumu sú prinajmenšom zaujímavé, keďže odhalili aj to, že až 94 percent  majiteľov staršieho modelu iPhone si v budúcnosti plánuje kúpiť opäť len iPhone. Aj keď sa tomu trochu divím, predsa chápem, že kult iPhone má hlboké korene. Veď kto by si nakúpil hromadu aplikácií a hier z App Store a potom presedlal na Android, Blackberry či Windows? Ak k tomu prirátam nekompatibilitu synchronizácie osobných dát a nastavení, je mi jasné, že niektorí jednoducho nemajú na výber.

Nový iPhone 5 by sa mal svetu ukázať v septembri, možno v októbri. Dátum jeho oficiálneho odhalenia nie je stále fixný, keďže Apple mal problémy najmä kvôli niektorým súčiastkam, ktoré dodávali fabriky z japonskej Fukušimy. Živelná pohroma, ktorá sa prehnala týmto regiónom, zasiahla viaceré technologické koncerny vrátane spoločnosti, ktorá vyrába komponenty pre Apple.

Na záver jedno krátke video pre tých, ktorí ešte iPhone v ruke nedržali a teda nevedia, o čo prichádzajú. Inteligentné telefóny jednoducho vládnu svetu aj napriek tomu, že mnohé aplikácie, z ktorých niektoré sú k stiahnutiu za poplatok, sú občas až neuveriteľne absurdné. Portál Business Insider radí k tým najhlúpejším napríklad aplikáciu rozopínania zipsu, simulátor zošívačky či program, ktorý vďaka vysielaniu signálu na špeciálnej frekvencii vraj dokáže stimulovať rast vlasov u plešatých ľudí. Jeho cena je takmer štyri doláre.

<

 • Tlačiť
 • 3

Miroslav Driensky

Miroslav Driensky
 • Počet článkov: 15
 • Priemerná čítanosť: 1933
 • Priemerná diskutovanosť: 3
 • RSS blogu

O blogu

Reportér TRENDU.

Miroslav Driensky

Miroslav Driensky
 • Počet článkov: 15
 • Priemerná čítanosť: 1933
 • Priemerná diskutovanosť: 3
 • RSS blogu

O blogu

Reportér TRENDU.

Kalendár sa načítava...