Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pred nárazom na dlhovú stenu

19.09.2013 | Miroslav Beblavý

Diskusia (6 reakcií)

20.09.2013 | Lukos

Ak použijem obľúbené prirovnanie k stádu, potom čelo stáda vidí, že ideme k priepasti a varovne bučí. Vodca stáda si nechce alebo nevie priznať svoj omyl a tvrdohlavo vedie stádo k jej okraju v domnení, že keď zastane on, súčasne s ním zastane aj stádo (čo však nie je nikdy možné, lebo stádo ide ďalej a než sa povel "stáť!" dostane až do zadných radov, je čelo stáda zotrvačnosťou posunuté až za okraj priepasti a letí k jej dnu a istej smrti).
Ak by tomu bolo tak aj v skutočnom živote, poviem, je mi to ľúto, ale asi sa to tak malo stať = viedol si zle, tak leť. Ono tomu však tak však nie je. Čelo nášho štátu z časti vedie, z časti varovne bučí, ale nič sa nedeje pre odvrátenie katastrofy. Prečo? Nuž, páni na čele sa neboja priepasti, lebo na jej okraji ich čaká lietadlo, do ktorého sa pohodlne zmestia aj s rodinami a preletia tam, kde majú svoje účty s nakradnutými peniažkami. Stádo nech si poradí a ber ho čert.
Inými slovami - ďakujem p. Beblavému za veľmi dobre pripravené a pekné pomenovanie jestvujúceho problému - len samé reči, reči, reči. Howg, šlus, stačilo, dosť, amen.

Je tu, tým myslím na celom Slovensku a okolí, nie len tu na diskusii, niekto, kto nám aj konkrétne povie, čo sa s tým musí urobiť a súčasne aj zavelí "teraz ty-1 urobíš toto, potom ty-2 urobíš toto, atď."?

22.09.2013 | libertarian

"Je tu, tým myslím na celom Slovensku a okolí, nie len tu na diskusii, niekto, kto nám aj konkrétne povie, čo sa s tým musí urobiť a súčasne aj zavelí “teraz ty-1 urobíš toto, potom ty-2 urobíš toto, atď.”?"
- Ale, ale .... Veď tu nám neustále kde-kto hovorí, čo sa musí urobiť. Problém je iba v tom, že voličská väčšina si z tých rád vyberie takú, ktorá sa najviac páči, ktorá je príjemná. A najpríjemnejšia rada je : "Tak, a dajte si ďalšie cukríčky !".
A rozdávajú nám ISTOTY, sociálne dávky, zvyšovanie prídavkov,.... Hlavne sulíkovcov nesmieme počúvať.
- -
A pán Beblavý nás zbytočne straší, však aj on nám doporučil, "odložte si svoje peniažky do euroValu" , takže tam máme naše peniažky, a onedlho nám ich Gréci vrátia a budeme bohatí.

21.09.2013 | wxw

GORILIACI už došli eura takže pokračujeťe v lupeni-braťis.župa čo ty na to beblavy.

21.09.2013 | samorost

ja to vidim trosku jinak,
ani vlady pravice nebyly zrovna uspesne, protoze za boom se zaplatilo odevzdanim strategickych podniku do moci bankstrum.
---
Misto, aby se prijal ustavny zakon na politiky (uradniky), aby byli trestne zodpovedni za spravovani ciziho majetku, tak se bohapuste krade.
Navic jsme v podruci lobbystickych skupin, ktere si tu delaji co chteji. Dokonce si schvaluji zakony k obrazu svemu a primo kupuji a podplaceji poslance, bud krasnymi kecy o nastavajicm "poradku" nebo primo benefity.
---
Pan Beblavy, jste jeden ze zaprodancu, kteri se na tom podileli. Mozna jen malicko, ale prece.

22.09.2013 | libertarian

"Misto, aby se prijal ustavny zakon na politiky (uradniky), aby byli trestne zodpovedni"
- Nesranduj ! Ako si môžu politici prijať zákon sami PROTI SEBE ? Ty si už videl zlodeja, ktorý si sám nasadí putá ?
- -
A nie je pravda, že jsme v podruci lobbystickych skupin!
My sme si sami dobrovolne zvolili takúto lobbisticko zlodejsku skupinu do vlády. Takže nemáme nárok nariekať.

21.09.2013 | wxw

blbavy a tvoja suita-GORIL dobre že sediťe v parlamenťe naposledy.

Miroslav Beblavý

Miroslav Beblavý
  • Počet článkov: 85
  • Priemerná čítanosť: 5727
  • Priemerná diskutovanosť: 23
  • RSS blogu

O blogu

Ekonóm a poslanec NR SR