Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Potrebuje Slovensko EÚ?

08.03.2017 | Miroslav Balog

Diskusia (3 reakcie)

08.03.2017 | Roman Kanala

Je to o dospelosti. Dospelosť je na úrovni individuálnej ako osoba, ale možno hovoriť aj o dospelosti kolektívnej. Zlodejský národ je nedospelý a nesvojprávny. Lepšie, ako slúžiť Moskve, Mečiarovi, Ficovi a oligarchom je slúžiť Bruselu. Po rozšírení na východ to už je trochu menej klub gentlemanov a viac dedinská krčma plná buranov, ale stále je to lepšie, ako Mečiarov chliev a Ficove válovy.

Británia môže ísť svojou cestou, ako aj Švajčiarsko môže ísť svojou cestou, lebo sú to dospelé a svojprávne národy. Majú to, čo na Zlodejsku nikdy nebolo. Majú historickú skúsenosť so slobodou a cenia si ju veľmi vysoko. Na Zlodejsku je to prázdny a bezobsažný pojem. Ozajstné, konkrétne veci sú párky, pivo, auto, dom.

Sloboda má svoju cenu a na Islande, v Nórsku, Anglicku, vo Švajčiarsku sú ľudia tú cenu ochotní aj platiť. Dobre vyzbrojená armáda schopná viesť bojové operácie v každej chvíli. Dobrá infraštruktúra i bez eurofondov. Skvelé vzdelanie. Mladí, budúcnosť národa. Stabilný politický systém, platná ústava, platné zákony, rešpekt pravidiel. Toto všetko na Zlodejsku chýba. Preto by ľudia boli bez EÚ siroty a možno by pobežali naspäť do bezpečia ostnatého drátu diktatúry a do ruskej náruče.

09.03.2017 | LPB

Keby sme mali rozumnú vládu (No Fico, no Kotleba...), nepotrebovali by sme EU. Prebrali by sme LEN to dobré, lepšie ako máme doteraz. S touto vládou je úplne jedno, či sme v nejakom spolku. Veď veselo kradnú aj pod "dohľadom". A o Fondoch ani nevraviac.

12.03.2017 | IvanPe

Cely cas som rozmyslal co mi na tomto blogu vadi, uz to mam: nadpis. Je stilisticky zle.
Nadpis by mal spravne byt: "Potrebuje EU Slovensko?"
Odpoved asi neprekvapi, pocas Meciara bola jasna, je aj teraz?

Miroslav Balog

Miroslav Balog
  • Počet článkov: 14
  • Priemerná čítanosť: 2122
  • Priemerná diskutovanosť: 8
  • RSS blogu

O blogu

Ako akreditovaný tréner European Foundation for Cluster Excellence a benchmarking expert European Secretarial for Cluster Analyses sa v spoločnosti Strategos, s.r.o. venujem strategickému rozvoju firiem a štátu so zameraním na inovačnú výkonnosť, klastrovú spoluprácu a tvorbu rozvojových stratégií. Špecializujem sa na prognostické metódy, ako je napr. Technology Foresight.